Foto: Valters Pelns.
 
Aktualitātes
15.05.2023

"Lielā dzintara" mākslinieciskais vadītājs būs Orests Silabriedis

Komentē
1

Noslēdzies konkurss uz SIA "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja amatu, kura kompetencē būs nākamajos piecos gados izstrādāt Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" māksliniecisko vīziju un pasākumu plānu, nodrošinot tā izpildi un uzraudzību. Konkursā par piemērotāko atzīts Orests Silabriedis, kurš darbu sāk šāgada 15. maijā, ziņo koncertzāles pārstāvji.

Jau ziņots, ka 2023. gada 24. martā SIA "Lielais dzintars" izsludināja atklātu konkursu uz mākslinieciskā vadītāja amatu. Konkursa pirmajā kārtā tika izvirzīti pieci kandidāti, taču otrajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija izvērtēja divus pretendentus. Par piemērotāko kandidātu uz SIA "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja amatu komisija atzina Orestu Silabriedi.

Mākslinieciskā vadītāja pienākumos ietilpst koncertzāles kopējās mākslinieciskās programmas izstrāde, plānošana un jaunu projektu realizācija, kā arī sadarbība ar nozares profesionāļiem Latvijā, Eiropā un pasaulē.

"Ar Liepājas kultūras dzīvi esmu bijis dažādos veidos saistīts jau kopš 90. gadiem, un, laikam ritot, saites izveidojās arvien ciešākas. Esmu ļoti priecīgs par jauniegūto iespēju, bet arī labi apzinos, ka šis ir nopietns pārbaudījums, jo Liepāja ir nesalīdzināmi skaista, taču ne viegli minama mīkla. Esmu pārliecināts, ka "Lielā dzintara" lieliskie kolēģi, ko jau bijusi iespēja mazliet iepazīt, būs uzticama komanda to lielo uzdevumu veikšanā, kas mums priekšā: vēlamies, lai neaizmirstama būtu gan Liepājas 400. dzimšanas diena, gan koncertzāles 10. jubileja, un arī labi apzināmies, ka jau tagad jāsāk lielais un augstais darbs pie programmas 2027. gadam, kad Liepāja būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. "Lielā dzintara" līdzšinējā darbība bijusi spilgta un daudzveidīga, būšu priecīgs turpināt kolēģu iesākto darbu, bagātinot ainavu ar jaunām krāsām," savās iecerēs dalās Orests Silabriedis.

Orestam Silabriedim ir vairāk nekā 30 gadu pieredze mūzikas nozarē. Viņš strādājis pie dažādu koncertciklu, festivālu un jubilejas māksliniecisko programmu izveides vairākām Latvijas kultūras organizācijām, rīkojis dzejas un mūzikas vakarus. Vairākus gadus bijis "Latvijas Koncertu" un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais redaktors, aktīvi līdzdarbojies mākslinieciskās darbības producēšanā. Kopš 2022. gada ir Liepājas Simfoniskā orķestra repertuāra politikas un mākslinieciskās darbības konsultants.

Silabriedis ir pieredzējis mūzikas apskatnieks, grāmatu līdzautors, laikrakstu un žurnālu publikāciju autors. Aktīvi seko līdzi Latvijas un pasaules mūzikas un mākslas aktualitātēm. Kopš 1996. gada vada un producē raidījumus Latvijas Radio 3 "Klasika", savukārt kopš 2005. gada ir žurnāla "Mūzikas Saule" galvenais redaktors. Nacionālu un starptautisku apbalvojumu žūriju dalībnieks.

Kopš 2016. gada Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja bija Baiba Bartkeviča, kura kļuvusi par nodibinājuma "Liepāja 2027" vadītāju. Koncertzāle ar Baibu Bartkeviču sadarbību turpinās mūsdienu mākslas festivāla "Liepājas Mākslas forums" ietvaros.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!