Aktualitātes
27.03.2019

"Latvijas skolas somas" atklāšanas koncerts atzīts par labāko pasaulē

Komentē
0
Saglabā

Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākums "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" ieguvis piecas godalgas globāli prestižajā konkursā "EventEx Award", kas tiek uzskatīts par pasākumu industrijas "Oskariem". Tostarp tas atzīts par labāko pasākumu pasaulē kategorijā "Labākais koncerts".

Šis ir pirmais gads konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad augstāko godalgu saņem Latvija, informē apbalvotā pasākuma producents, aģentūra "Luka".

"EventEx Award" konkursam šogad kopumā tika pieteikts 331 pasākums no 42 pasaules valstīm. Visus darbus vērtēja starptautiska žūrija vairāk nekā 50 cilvēku sastāvā, kuru vidū ietilpst Bila Klintona administrācijas vadītāja Laura Švarca (Laura Schwartz), žurnāla "Washington Dossier" un "Bizbash" dibinātājs Deivids Adlers (David Adler) un citi industrijas līderi – pasaulē vadošo uzņēmumu pārstāvji, žurnālu galvenie redaktori, dažādu valstu asociācijas.

Visi iesniegtie pasākumi tika vērtēti atbilstoši trīs svarīgākiem kritērijiem, katram no tiem piešķirot vērtējumu skalā no 1 līdz 10 – radošums un inovācijas, plānošana, efektivitāte un sasniegtie rezultāti. Savukārt darbus iesniedza tādi pasaulē atzīti zīmoli kā "Google", "Lamborghini", "Mercedes-Benz" un citi. Latvijas skolas soma atklāšanas pasākums "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" kopumā ieguva piecas godalgas un tika atzīts par labāko koncertu pasaulē. Kategorijā "Labākais mākslas pasākums" ieguva 2. vietu, bet kategorijās "Labākais kultūras pasākums", "Labākais dzīvais šovs" un "Labākais pasākums Eiropā" – 3. vietu.

"Latvijas Skolas somas" atklāšanas pasākuma idejas autore un producente Inese Lukaševska piebilst, ka iegūt "EventEx Award" galveno balvu ir milzīgs sasniegums ne tikai viņas aģentūrai, bet visai industrijai un valstij kopumā, jo tas ir apliecinājums latviešu intelektuālajam vērienam un spējai konkurēt pasaules tirgū.

"Esmu patiesi lepna par ikvienu cilvēku, kas piedalījās šī pasākuma tapšanā. Tā veidošana bija ļoti komplicēta no tehniskā, drošības, mākslinieciskā aspekta un bija milzīgs izaicinājums pat cilvēkiem, kas pasākumu industrijā strādā 20 gadus," komentē pasākuma producente un Luka aģentūras vadītāja Inese Lukaševska.

"Latvijas skolas somas" atklāšanas pasākums "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs", kas pagājušā gada 6. septembrī norisinājās "Arēnā Rīga" kopumā pulcēja 6000 skolēnu no 110 Latvijas novadiem. Koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa "DaGamba", Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa "Auļi", soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ RudeLies, simfoniskais orķestris "DD" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'', kā arī citi mākslinieki, kas sadarbojās netradicionālās kombinācijās un mudināja jauniešus būt radošiem. Pirms koncerta skolēni novērtēja dažādus radošos eksperimentus, iepazina kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalījās iespaidos, kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem.

Atklāšanas pasākumu veidoja Kultūras ministrija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, producents – "Luka".

Pasākuma radošā grupa: producente – Inese Lukaševska; režisore – Mirdza Zīvere; mākslinieciskais vadītājs – Jānis Ķirsis (koncerts), Inese Lukaševska (izstāde); diriģents – Jānis Liepiņš; horeogrāfs – Agris Daņiļevičs; tehniskais producents – Reinis Druvietis; scenogrāfs – Didzis Jaunzems; skaņu režisors – Normunds Slava; gaismu režisors – Oskars Pauliņš; kostīmu konsultante – Baiba Grīna; vadītājs – Valters Frīdenbergs; videomākslinieki – Artis Dzērve, Viktors Keino; projekta vadītājs – Kristīne Skvarnaviča.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!