Latvijas Radio pētnieciskās žurnālistikas daļas vadītāja Anita Brauna.
 
Aktualitātes
03.06.2021

Latvijas Radio ieguvis Eiropas Preses balvas 2021 otro vietu

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Radio ieguvis otro vietu Eiropas Preses balvas 2021 (European Press Prize 2021) inovāciju kategorijā starptautiska žurnālistikas projekta "Money to burn" ietvaros. Par uzvaru cīnījušies vairāk nekā 1000 žurnālistikas projektu no 47 Eiropas valstīm, kas ir vislielākais pieteikumu skaits balvas vēsturē.

Starptautiskajā žurnālistikas projektā "Money to burn" darbu veica Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļa, kas zem lupas lika Eiropas Savienības atjaunojamās enerģijas politiku par biomasas izmantošanu elektroenerģijas ražošanai. Šī izmeklēšana bija pirmā šāda veida izpēte, kas kartēja koksnes biomasas starptautisko tirdzniecību, izsekojot tās ceļu no meža līdz krāsnij. Tā atklāja absurdu situāciju – cīņā pret klimata pārmaiņām Eiropas Savienība koksni ir pasludinājusi par atjaunojamu energoresursu un subsidē tā izmantošanu elektroenerģijas ražošanai, bet vienlaikus ar šo soli veicina mežu izciršanu, kas klimatam kaitē.

Projektā bija iesaistītas astoņu Eiropas valstu žurnālistu komandas, no Latvijas Radio darbu veica Anita Brauna un Zane Mače. "Money to burn" izraisīja starptautisku rezonansi, par to savā "Twitter" kontā runāja arī vides aktīviste Grēta Tūnberga.

Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļas vadītāja Anita Brauna: "Mēs bijām daļa no liela projekta, un šo atzinību uztveru kā apliecinājumu, ka darbojamies starptautiski augstā līmenī. Par to, protams, milzīgs prieks! Taču svarīgākie šajā stāstā ir meži. Ceru, ka projekts "Money to burn" ir licis aizdomāties Eiropas politikas veidotājiem un veicinās izmaiņas, kas neapdraud mežu izciršanu, tai skaitā, Latvijā, kas ir viena no lielākajām koksnes biomasas piegādātājām visā Eiropā."

Latvijas stāstu var noklausīties šeit. Pilns starptautiskais pētījums pieejams šeit.

Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļa tika izveidota pagājušā gadā.

Eiropas Preses balva apbalvo augstākos sasniegumus Eiropas žurnālistikā. Ik gadu to pasniedz četrās kategorijās: Izcila reportāža, Inovācijas, Komentārs, Izmeklējošā reportāža. Žūrija pasniedz arī Speciālo balvu par izcilu pieteikumu žurnālistikā ārpus minētajām balvas kategorijām.

Eiropas Preses balvas uzvarētāju saraksts pieejams šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!