Aktualitātes
05.01.2021

Latvijas Radio 3 "Klasika" ar vērienīgu koncertu svinēs 25 gadu jubileju

Komentē
0
Saglabā

7. janvārī, ceturtdien, Latvijas radio 3 "Klasika" ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju. Tiešraide notiks pkst.18.00 Latvijas Radio 3 Klasika ēterā, savukārt plkst. 21.05 koncertu varēs vērot LTV1 un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Jubilejas koncertā uzstāsies Elīna Bukša (vijole), Iveta Apkalna (ērģeles), Daumants Liepiņš un Raimonds Pauls (klavieres), attālināti Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Koncertu vadīs "Klasikas" ētera personības Gunda Vaivode un Orests Silabriedis. Latvijas Radio 3 "Klasika" ir vienīgais kultūras un klasiskās mūzikas kanāls Latvijā.

Gunda Vaivode, Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore, stāsta: "Ar patiesu gandarījumu varu teikt –  radio "Klasika" šodien ieņem būtisku un unikālu vietu Latvijas kultūras un mediju telpā. Tā ap sevi pulcē erudītus kultūras nozares profesionāļus, 25 gadu laikā kļūstot par daudzpusīgu radiostaciju, kurā klausītāji var izzināt ne vien plašo klasiskās mūzikas un džeza pasauli, bet arī sekot līdzi jaunumiem kino, teātrī, literatūrā, vizuālajā mākslā un dizainā. Veicot ierakstus gan Radio 1. studijā, gan Latvijas koncertzālēs, "Klasika" ir rūpīgi saglabājusi simtiem stundu garas liecības par Latvijas mūzikas izcilībām, kā arī seko līdzi mūsu mūziķu un komponistu panākumiem pasaulē. Radio darbinieki ir ieguldījuši patiešām atzīstamu darbu, lai Latvijas sabiedrība varētu klausīties tiešraides no pasaules labākajām koncertzālēm. Domāju, ka šodien Radio "Klasika" sniedz tik nepieciešamo emocionālā līdzsvara devu un ir garīgo vērtību orientieris nākamībai."

Jubilejas koncerta programmā iekļauts Latvijas Radio 3 "Klasika" dažādo skaņu spektrs – no Vīnes klasikas līdz neakadēmiskajai mūzikai, no hrestomātiskiem opusiem līdz pirmatskaņojumiem. Vijolniece Elīna Bukša atskaņos L.V. Bēthovena Romanci Famažorā. Latvijas pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš izvēlējies pirmo reizi atskaņot Ferenca Lista virtuozo Pirmo klavierkoncertu. Koncerts atšķirs arī kādu aizmirstu latviešu mūzikas lappusi –deviņu džeza instrumentālistu ansamblis kopā ar orķestri atgādinās par 70. gados tapušo Ģederta Ramana "Concerto leggiero" – "Vieglais koncerts". Raimonds Pauls muzicēs gan solo – Jēkaba Jančevska apdarinātajos "Naktstauriņos", gan kopā ar īpašo, kaut attālināto viešņu, pasaules zvaigzni Elīnu Garanču, pirmatskaņojot Lolitas Ritmanes aranžēto "Dāmu paradīzi", gan klātienē ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, ļaujoties Annas Veismanes instrumentētajam Paula skaņdarbam "Ērģeles naktī".

Koncertu ievadīs Latvijas pirmatskaņojums – publikai labi zināmās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas fanfaras "Orfeja komēta", kas ir veltījums Eiroradio 50. jubilejai, bet noslēgs svinīgais Fināls no francūža Kamila Sensānsa "Ērģeļu simfonijas".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!