Aivars Tabuns
pirms 1 gada
Kaut kā gadījās atnākt uz Augstākās Padomes (AP) preses centru. Mani pārsteidza, ka par mani jaunāks virietis (vēlāk noskaidroju, ka tas ir Pauls), tulko no A4 formāta? (ar bieziem vākiem?, t.i. pēc skata bakalauru mācību grāmata) tekstus par to, kādam jaizskatās/jābūt nedzeltanam laikrakstam. Kaut kad vēlāk ar mani (gan jau ne vienīgo) Dienas izdevēji noslēdza mazu kontraktiņu par rekomendāciju izstrādāšanu Dienai. Viņus interesēja saturisko nodaļu proporcijas (līdz pat šodienai izņemot mani neviens laikam nav pētījis kādas tās proporcijas toreiz bija). Tad Nacionālajā bibliotekā izskatīju visus pieejamos ārvalstu laikrakstus un nonācu pie secinājuma, ka tobrīd esošais formāts (četras? lielās lapas) ir strukturāls ierobežojums, t.i. jāpalielina iespiedokšnu apjomi. Gan jau pie šāda secinājuma nonāca ari citi apskatnieki. Pēc apjoma pieauguma vēlāk mani neapmierināja vienīgi tas, ka bija horoskopu sadaļa. Paudu savu viedokli galvenajiem lēmumu pieņēmējiem, bet runāšana sanāca pa tukšo. P.S. vienpadsmit gadus Dienai organizēju nenopietnās aptaujas (cik zinu tad tik gara analoga pasaulē nav bijis). 1991.gada aptauja
3274 dalībnieki. Kontroles grupas aptaujātie: Deutcher boxer īpašnieki, zobārstniecības naktspunktu apmeklētāji, Sportloto spēlmaņi kura vērtējumi tika salīdzināti ar Dienas lasītāju atbildēm.
Balvas – viena centrifūga, Dienas krekliņi, uzlīmes, nozīmītes.
Viens no daudzajiem jautājumiem: Kā jūs vislabāk izlādējaties?
(atbildes: strādājot, klausoties mūziku, aktīvi atpūšoties, gremdējoties vientulībā, kliedzot uz kolēģiem, radiniekiem, ar alkohola palīdzību,......).
Cits: Kuras no dāvanām Jūs izvēlētos: labu grāmatu, šokolādes konfekšu kārbu, konjaka pudeli, Dienvidāfrikas Republikas pavalstniecību; Kalašņikova automātu (23% - otrā populārākā atbilde).
Tieši to citēja Reuters un Krievijas ziņu kanāli (pats redzēju). Nākošajā gadā Sarmīte šo jautājumu necenzēja, bet aiznākošajā dzirdēju frāzi (citēt neriskēju), ka redakciju nogurdina ārzemju žurnālistu/aģentūru jautājumi vai pie mums patiešām ir tik traki, ka Ziemasvētkos tauta visbiežāk grib dāvanā saņemt Kalašņikovus (1992.g. 33% - pirmā populārākā atbilde). Izrauts no citu smieklīgu jautājumu/atbilžu kopuma tas fakts patiešām bija mulsinošs. Saglabājām daudzas vecās izvēles (konfektes, grāmatu, etc..) un ielikām jaunas - grib: personisko miesassargu 19%,
intīmkluba abonementu 7%.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!