Aktualitātes
01.05.2020

Latvijas Mākslas akadēmija piedāvā aplūkot virtuālu izstādi "Dienaskārtība"

Komentē
0
Saglabā

No 22. aprīļa līdz 20. maijam tiešsaistē aplūkojama pirmā virtuālā izstāde "Dienaskārtība", kurā būs redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie darbi.

"Latvijas Mākslas akadēmija pirms 12 gadiem aizsāka sadarbību ar SEB banku, sniedzot studentiem iespēju pierādīt savas spējas glezniecības konkursā," raksta izstādes rīkotāji. "SEB stipendijas izstādi "Dienaskārtība" plānojām atklāt 18. martā, bet ārkārtas situācijas dēļ tas nebija iespējams. Latvijas Mākslas akadēmija un SEB banka, novērtējot studentu ieguldīto radošo darbu, nolēma izstādi pārcelt virtuālā vidē, lai skatītāji to varētu apskatīt savās viedierīcēs. Tā kā visi darbi tika radīti pirms Covid-19 krīzes, būs interesanti atskatīties, kas jaunajiem māksliniekiem bija aktuāls iepriekš."

Katru gadu SEB stipendijas konkursam ir kāda noteikta tēma. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā. 2020. gada konkursa tēma ir "dienaskārtība", vedinot studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Konkursa dalībnieki piesaka savu dienaskārtību — personiski, valstiski vai globāli aktuālus jautājumus, par ko padomāt skatītājiem.

Izstādi var apskatīt, spiežot šeit.

Tradicionāli žūrija izvēlējās vienu konkursa laureātu, kuram izstādes noslēgumā piešķīra stipendiju 1850 EUR vērtībā, kā arī iespēju apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā. Šogad balva tiks pasniegta pēc ārkārtas stāvokļa beigām.

Nākamajā LMA attālināti sarīkotajā virtuālajā izstādē varēs apskatīt LMA diplomdarbus, kas šķietami būs izstādīti akadēmijas telpās.

SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.

Izstādes kuratore: Inese Bauģe.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!