Lūca Lovāša. Ungārijas Mākslas akadēmija.
 
Aktualitātes
18.08.2020

Latvijas Mākslas akadēmija atvērs jaunu izstāžu telpu "Pilot"

Komentē
0
Saglabā

21. augustā Riharda Vāgnera ielā 3, Rīgā ar starptautisku grupas izstādi "Vice Versa" atklās jauno Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpu "Pilot", kur turpmāk regulāri būs skatāmas jauno mākslinieku un neatkarīgo kuratoru izstādes.

Izstāžu telpas izveidi iniciējusi starptautiskā mākslas augstskolu apvienība "EU4ART" un Latvijas Mākslas akadēmija, tāpēc pirmajā izstādē kuratore Auguste Petre aicinājusi dalībai četru apvienības sadarbības skolu esošos un bijušos studentus, par izstādes konceptuālajiem pieturpunktiem izvēloties atslēgasvārdus "sadarbība", "atklātība (un eksperiments ar to)" un "uzticēšanās". Izstādē piedalās mākslinieki Ilze Aulmane (Latvijas Mākslas akadēmija), Marija Kitcinga (Maria Kitzing, Drēzdenes Mākslas akadēmija), Lūca Lovāša (Luca Lovász, Ungārijas Mākslas akadēmija) un Stīvens Marigo (Steven Marigo, Romas Mākslas akadēmija).

"Šī izstāde radīta kā kuratoriāls eksperiments par fiziski un psiholoģiski uztveramo atklātības vai atklāšanās stāvokli, kas nereti pieprasa drosmi un spēju uzticēties," teikts paziņojumā presei. "Ideja par sadarbību izstādes kontekstā izmantota kā konceptuāls instruments, kas jaunizveidoto izstāžu telpu padara par avotu nebijušas mākslinieciskās pieredzes gūšanai un spēļu laukumu, kurā satiekas, iepazīstas un mijiedarbojas četri atšķirīgi mākslinieki."

"EU4ART" alianse ir starptautiska mākslas augstskolu apvienība, kuras ilgtermiņa mērķis ir stiprināt tēlotājmākslas studiju programmas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Tajā apvienojušās Romas mākslas akadēmija (Accademia di Belle Arti di Roma, anno 1754), Drēzdenes Mākslas akadēmija (Hochschule für Bildende Künste Dresden, anno 1764), Ungārijas Mākslas akadēmija (Magyar Képzőművészeti Egyetem, anno 1871) un Latvijas Mākslas akadēmija (anno 1919).

Izstāde "Vice Versa" būs apskatāma no 21. augusta līdz 24. septembrim. Izstāžu telpas "Pilot" darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai 14:00 – 18:00.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!