Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
ABLV bankai palika LLM kolekcija. Valstij nav nauda jaunatklājumu iepirkšanai, sabiedrības izglītošanai utt.
Sāpīgākais, ka es neceru ne uz kādām pozitīvām izmaiņām.
Tāpat - autore uztraucas, ka mākslu radīt varēs tikai bagātākie, nevis talantīgākie. Ja mums kritiķi kā suga , nu labi, piedodiet, kā profesija, ir iznīdēti - kā tad šobrīd un nākotnē noteiks, kuri ir talantīgākie?
Literatūrā stipendijas un pabalstus kopš dzimšanas saņem vieni un tie paši literāti. Viņus publicē, bet vai viņi patiesi ir talantīgākie vai tomēr tikai enerģiskākie un bieži vien nekaunīgākie?
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Roberts Rasums
0Izraēlas–Palestīnas konflikts: laika josla
Lai gan konceptuāli tiek panākta vienošanās nākotnē atrisināt Jeruzalemes kontroles, ebreju dibināto ciemu un miljoniem palestīniešu bēgļu jautājumu, tā praksē neīstenojas. Būtiskākais šķērslis ir pretestība gan no radikālo palestīniešu puses, gan labēji noskaņoto Izraēlas politiķu (tai skaitā Benjamina Netanjahu un Ariela Šarona) opozīcijas dēļ.

Māris Zanders
0Vēstures nozare turpina meklēt savu vietu Latvijā
Politiskā elite vēsturi uztver nevis kā procesus un likumsakarības, bet gan kā krāšņus, savstarpēji nesaistītus sižetus. Rezultātā mēs kaut kā no zemgaļu virsaišiem ar milzu lēcieniem uzreiz tiekam pie jaunlatviešiem, bet pēc tam jau ir strēlnieki un 18. novembris.

Artis Svece
0Nedēļu domāt par dzīvniekiem
Tīri psiholoģiski var saprast cilvēkus, kuriem šķiet, ka citas lietas šobrīd ir aktuālākas par vidi, bet šai izjūtai ir mazs sakars ar realitāti. Mēs turpinām dzīvot ekoloģiskās katastrofas laikmetā, un tāpēc ir vērts apzināties cilvēku un dzīvnieku attiecības.

Pēteris F. Timofejevs
0Ko Zviedrijai vajadzētu mācīties no Latvijas?
Baltijas valstis ir bijušas spiestas ieguldīt daudz enerģijas pilsonības, valodas un nacionālās identitātes jautājumu diskusijās, tāpēc izveidojies zināms sabiedrības un politiskās elites rūdījums attiecībā uz nacionālistiskām un labēji populistiskām partijām, pret kurām Zviedrijā ir visai vāja imunitāte.

Māksla
16.01.2020
1
Latvijas māksla 2010–2019: maz un vēl mazāk