Aktualitātes
12.05.2020

Latvijas Jaunā teātra institūts aicina uz videokonferenci par "Covid-19" krīzi

Komentē
0
Saglabā

No 27. maija līdz 24. jūnijam, piecas nedēļas pēc kārtas, notiks publiska tiešsaistes videokonference "With For About 2020" jeb "Kopā ar, priekš un par 2020. gadu". Lielbritānijas organizācija "Heart of Glass" sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un citām Eiropas, ASV un starptautiskām organizācijām aicina tiešsaistē uzklausīt māksliniekus, aktīvistus un akadēmiķus. 

Lai aktualizētu situāciju, kādu vīrusa inficētajā pasaulē šobrīd izdzīvo un pārdzīvo  sabiedrības dažādās marginalizētās grupas, ikgadējā "Heart of Glass" rīkotā konference mainījusi formātu, pieaicinot kā kuratorus mentālās veselības aktīvistu Džeimsu Ledbiteru, kurš darbojas ar pseidonīmu "The Vacuum Cleaner", un kuratori Sesilju Vī. Tajā plānots kopradīt dzīvu, starpdisciplināru, bet reizē lēnprātīgu dialogu starp mākslu, aktīvismu un sociālajām praksēm, kas radītas, lai reaģētu uz "Covid-19" krīzi. Konferences centrā – kuratoru izvēlētu dalībnieku radītās videoprovokācijas, kuru mērķis ir veidot telpu jautājumiem par vīrusa izraisītajām sociālajām sekām un ietekmi nākamajā dekādē – vēl vairāk sarežģījot robežu šķērsošanu, radot jaunus rasisma viļņus, ekoloģiskas problēmas, sašķeltu sabiedrību.

"Latvijas Jaunā teātra institūts šo iniciatīvu atbalsta projekta "ACT: māksla, klimats, pārmaiņas" ietvaros, aicinot piedalīties arī māksliniekus no mūsu reģiona vai valstīm, kuras pandēmijai ir sagatavotas vissliktāk," stāsta institūta direktore Gundega Laiviņa.

Tiešsaistes videokonference norisināsies piecas nedēļas pēc kārtas, katru trešdienu 16.30. Dalībnieku vidū ir aktīvisti un mākslinieki no visas pasaules, kuru radošās prakses centrā ir marginalizēta pieredze vai citādība. Pasākums notiks angļu valodā, un to varēs vērot bez maksas, reģistrējoties šeit.

Videokonferences kuratori joprojām pieņem pieteikumus no interesentiem, kuri vēlas piedalīties konferencē ar savu vēstījumu, radot video vai citu digitālajai videi piemērotu provokāciju. Konference aptvers šādas tēmas – invaliditāte, LGBTQ, rasisms, feminisms, ekoloģija, psihiskā veselība, sociālais darbs, koloniālisms, likumdošana, migrācija, sociālā nevienlīdzība – un aktualizēs šādus jautājumus: "Kādus radošus risinājumus marginalizēti cilvēki/grupas izstrādājuši, lai izdzīvotu vēl pirms "Covid-19" krīzes?", "Kādi radoši pašorganizācijas veidi pastāv kā atbilde "Covid-19"?", "Kā mēs dalāmies ar šiem risinājumiem, un kā tos varētu pielietot nākotnē?".

Informācija interesentiem meklējama šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!