Aktualitātes
25.06.2020

Latvijas filma jau otro gadu uzvar Ansī animācijas festivāla konkursā

Komentē
0
Saglabā

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" saņēmusi galveno balvu Francijā, Ansī starptautiskā animācijas filmu festivāla konkursa programmā. Latvijas kinoteātros filmu varēs redzēt rudenī.

Ansī (Annecy) starptautiskais kinofestivāls, kas notiek Francijā kopš 1960. gada, ir viens no vecākajiem, nozīmīgākajiem un prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē. Kā jau ziņots, filma "Mans mīļākais karš" bija iekļauta festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā "Contrechamp", kurā tika izrādītas 10 pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Šajā konkursā, kas tika nodibināts tikai pagājušajā gadā, pirmo galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma "Projām".

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma: "Fakts, ka divus gadus pēc kārtas Latvijā veidotās animācijas filmas uzvar pasaules nozīmīgākā animācijas filmu festivāla konkursā "Contrechamp", patiesi ir unikāls, pat fenomenāls. Šajā programmā tiek īpaši atlasīti mākslinieciski novatoriski, nekonvencionāli darbi, un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas "Mans mīļākais karš", tāpat kā Ginta Zilbaloža "Projām", kas Ansī triumfēja pērn, apliecina Latvijas animācijas režisoru un mākslinieku talantu daudzveidību. Abas Ansī uzvarējušās animācijas filmas ir pilnmetrāžas darbi, pārliecinoši autorkino paraugi, kas apliecina gan konkrētu autoru, gan arī Latvijas animācijas konkurētspēju pasaulē."

Šogad festivāla filmas tika izrādītas neklātienē, arī uzvarētāju paziņošanas ceremonija, kuru vadīja festivāla mākslinieciskais direktors Marsels Žans (Marcel Jean), notika virtuālajā vidē. Uzvarētāji ir aicināti balvas saņemt klātienē festivāla norises laikā nākamajā gadā.

Filmas producents Guntis Trekteris: "Jau iekļūšana Ansī festivāla konkursā ir animācijas filmas veidotāju sapnis, bet uzvara – tā ir ļoti pagodinoša ziņa. Šī atzinība ir lielisks starta punkts filmai, kuru drīzumā varēs redzēt arī Latvijā."

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts autobiogrāfisks stāsts par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku.

Filma "Mans mīļākais karš" tapusi, studijai "Ego Media" sadarbojoties ar "Tritone Studio", un tā veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmas veidošana ilga astoņus gadus, tā ir Latvijas un Norvēģijas kopražojums. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta ar kampaņu kolektīvā ieguldījuma platformā "Projektubanka.lv".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!