Atis Jakobsons. Untitled 36
 
Aktualitātes
13.08.2015

Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāde "Rotaļu arhitektūra"

Komentē
0
Saglabā

2015. gada 18. augustā Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāde "Rotaļu arhitektūra", kurā būs apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kas tapuši izmantojot rotaļu un spēļu elementus.

Izstādē, kas būs atvērta līdz 18. septembrim, piedalās Sabīne Moore, Atis Jakobsons, Sanda Undzēna, Gundega Evelone, Santa Aulmane, Neonilla Medvedeva un Ilze Aulmane.

Kā norāda izstādes organizatori, galvenā vērtība, kuru izstādes dalībnieki vēlas apliecināt, ir cilvēks vispārējas mīlestības kontekstā. "Izcilas mākslinieciskās un saturiskās vērtības nereti rodas tieši bērnu darbos, un bērnu mākslā mīlestība īpaši izceļas, taču pieaugušo pasaules mākslā un arhitektūrā mīlestība nereti tiek aizmirsta, un spēja rotaļīgi palūkoties uz lietām tiek pazaudēta," skaidro izstādes kuratore Ilze Aulmane. "Līdz ar to nami netiek būvēti "apkārt" cilvēkam, bet uzceltajās ēkās tiek mēģināts "iemājot" cilvēku."

Viens no izstādes idejas avotiem ir kāda arhitekta sirsnīgs bērnības stāsts par māju veidošanu kaķiem, kaut gan kaķi vēlāk devuši priekšroku pašu izvēlētam nostūrim, nevis viņa izveidotajai būvei.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!