Filmas veidotāju komanda
 
Aktualitātes
12.04.2019

Latvijas animatoru darbs apbalvots ar "Emmy"

Komentē
0
Saglabā

Starptautiski nozīmīgajā animācijas un TV projektu tirgū "MIPTV" Kannās sadalītas "Emmy Kids Awards", un kategorijā "Kids: Digital" uzvarējis darbs, pie kura strādājuši Latvijas animatori no "Tritone studio" un galvenais mākslinieks Toms Burāns, ziņo Nacionālais kino centrs.

"Tritone studio", kas Latvijā pazīstama kā Simtgades filmas "Baltu ciltis" producējošā studija un arī animācijas sekvenču veidotāja, 2018. gadā piedalījās darbā pie īsa dokumentāla seriāla ar animācijas epizodēm – Norvēģijas valsts TV pasūtījuma ar nosaukumu "Mans ķermenis ir mans" ("My Body Belongs to Me"). Seriālu producē norvēģu studija "Bivrost film", kura paralēli sadarbībā ar "Ego Media" un "Tritone studija" ar Nacionālā kino centra atbalstu veido animētu pilnmetrāžas dokumentālo filmu "Mans mīļākais karš" (režisore Ilze Burkovska-Jakobsena).

Seriāla "My Body Belongs to Me" tēma ir nopietna un svarīga – bērnu seksuālā izmantošana. Seriāls vēršas pie 6 līdz 8 gadus veciem bērniem, vienkāršā un uzskatāmā veidā izstāstot, ka tikai bērns pats drīkst izlemt, ko darīt un ko nedarīt ar savu ķermeni, un viņam nav jāklausa pretlikumīgiem pieaugušo piedāvājumiem. Seriāla pasūtītājs, Norvēģijas valsts Televīzijas bērnu kanāls "NRK Super", ir Norvēģijā iecienīts un prestižs medijs, kas savus jaunos skatītājus uzrunā kā domājošus un zinātkārus, nevis tikai kā izklaidi patērējošus cilvēkus.

Seriāls raisīja plašu rezonansi medijos un saņēma pozitīvu publisko novērtējumu. Kā labākais bērnu un jaunatnes raidījums "My Body Belongs to Me" saņēma balvu "Zelta kadrs" Norvēģijas nacionālās TV balvas konkurencē 2018. gada maijā. Savukārt Eiropas TV kanālu bērnu programmu konkursā "Prix Jounesse" faktu raidījumu kategorijā seriāls saņēma bronzas medaļu.

Prestižajai "Emmy Kids Awards TV" balvai seriāls "My Body Belongs to Me" tika nominēts divās kategorijās – "Kids: Digital" un "Kids: Factual". "Bez fantastiski talantīgajiem un dziļi atbildīgajiem Latvijas māksliniekiem mums nebūtu bijis iespējams izveidot tik kvalitatīvu darbu," saka seriāla producents un režisors, studijas "Bivrost film" vadītājs Tronds Jakobsens. Latviju šajā darbā pārstāv galvenais mākslinieks, animācijas tēlu un dizaina autors Toms Burāns, animatori Arnis Zemītis, Kerija Arne, Nils Hammers, Krišjānis Ābols, tēlu mākslinieks Harijs Grundmanis un projekta vadītāja Karīna Andrejeva, kā arī komponists Kārlis Auzāns.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!