Aktualitātes
19.05.2020

Latvijas animācijas filma iekļauta prestižā Ansī festivāla konkursa skatē

Komentē
0
Saglabā

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" atlasīta konkursa skatei Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā. Autobiogrāfiskos motīvos balstītais stāsts par padomju Latvijā pavadīto bērnību veidots kā Latvijas un Norvēģijas kopražojums. Nacionālo pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos rudenī.

Ansī (Annecy) starptautiskais kinofestivāls, kas Francijā notiek jau kopš 1960. gada, ir viens no būtiskākajiem un prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē. Ņemot vērā situāciju pasaulē, šogad tas notiks virtuālajā vidē.

Filma "Mans mīļākais karš" iekļauta festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā "Contrechamp", kurā tiks izrādītas 10 pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Šajā konkursā pagājušā gadā galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma "Projām".

Filma ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, un tās veidošana no scenārija līdz pabeigšanai ilga gandrīz astoņus gadus. 2014.–2017. gadā filmas ražošana tika finansēta Nacionālā Kino centra konkursos, bet 2019. gada rudenī ar kampaņu kolektīvā ieguldījuma platformā "Projektubanka.lv" tika atbalstīta filmas pabeigšana. Filmas producents Guntis Trekteris: "Esam gandarīti, ka filmas veidotāju milzīgo darbu ir novērtējis pasaulē zināmākais animācijas filmu festivāls. Protams, nekas nevar līdzināties pārdzīvojumam, kādu mēs piedzīvotu klātienē, pirmizrādot filmu Ansī kinozālē prasīgai starptautiskai auditorijai, taču esam pārliecināti, ka festivāla norise virtuālā vidē ļaus to "apmeklēt" lielākam skatītāju un industrijas pārstāvju skaitam, kas noteikti sekmēs filmas turpmāko izplatīšanu visā pasaulē."

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena: "Filmas iekļaušana konkursa programmā, turklāt animācijas Mekā Ansī, ir sapņa piepildīšanās. Un filmas pamatjautājums – cik liela nozīme ir katra cilvēka atbildībai, drosmei un ticībai – ir svarīgs gan pagātnē, gan šobrīd, gan Latvijā, gan citur pasaulē." Plānots, ka filmas Latvijas pirmizrāde plānota šīgada rudenī.

Filmu veidojuši mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmu atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Studija "Ego Media" jau iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu, veidojot dokumentālās filmas "Bekons, sviests un mana mamma" (2008), "Kleitas, mātes un meitas" (2010).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!