Aktualitātes
12.03.2018

Latvijai piecas nominācijas Londonas Grāmatu tirgus Izcilības balvai

Komentē
0

Paziņoti Londonas Grāmatu tirgus (London Book Fair) Starptautiskās Izcilības balvas 2018 (International Excellence Awards 2018) pretendenti. Pavisam kopā balvām ir izvirzīti 27 valstu pārstāvji.

Visvairāk kategorijām ir izvirzītas Brazīlija, Latvija un Lietuva (5 nominācijas), ASV (4), Igaunija (3) Kanāda (2), Austrālija (2), Polija (2).

No Latvijas 2 kategorijās – "Baltijas valstu mācību grāmatu izdevējs" (The Market Focus Baltics Education Publisher Award) un "Baltijas valstu pieaugušo literatūras izdevējs" (The Market Focus Baltics Adult Trade Publisher Award) nominēts apgāds "Zvaigzne ABC", pēdējā kategorijā nominēts arī apgāds "Dienas Grāmata". Baltijas valstu Bērnu Literatūras izdevēju īssarakstā ierindojies arī apgāds "Liels un mazs", bet par Gada bibliotēkas balvu (Library of the Year Award) cīnīsies Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izcilības balva tiek pasniegta sadarbībā ar Lielbritānijas Izdevēju asociāciju (UK Publishers Association) un to sponsorē "Hytex". Balva tiek pasniegta septiņpadsmit kategorijās.

Džeksa Tomasa (Jacks Thomas), Londonas Grāmatu tirgus direktore, saka: "Lieliski redzēt 2018. gada Izcilības balvas pretendentus no 27 valstīm. Šis ir vēl nebijis dalībnieku skaits balvas piecu gadu pastāvēšanas laikā. Domāju, ka šis fakts parāda gan Londonas Grāmatu izstādē pārstāvētās grāmatniecības nozares daudzveidību, gan arī dažādību, izaugsmi un plašumu. Grāmatniecības nozares iespaidīgo attīstību raksturo visu nominantu izcilie sasniegumi – viņu apņēmība un kaisle ar dažādu pasākumu palīdzību veicināt interesi par grāmatām ir apbrīnojama. Esmu priecīgs aicināt visus balvu pretendentus uz Londonas Grāmatu tirgu aprīlī, lai viņi varētu dalīties ar saviem sasniegumiem ar citiem izdevējiem."

Stefans Lotinga (Stephen Lotinga), Izdevēju asociācijas izpilddirektors, saka: "Esam pagodināti atbalstīt Londonas Grāmatu tirgus starptautisko izcilības balvu. Šis ir patiešām izcilu nominantu saraksts, kas atspoguļo izdevējdarbības starptautisko lomu."

Pasākumā tiks sveikti vēl citu balvu ieguvēji. Ceremonijas laikā tiks pasniegta arī Londonas Grāmatu tirgus Mūža ieguldījuma balva (Lifetime Achievement Award).

Londonas Grāmatu tirgus izcilības balvu pasniegšanas ceremoniju var apmeklēt tikai ar ielūgumiem. Tā notiks otrdienā, 2018. gada 10. aprīlī Londonā "Olympia" halles konferenču centrā.

Londonas grāmatu tirgus (The London Book Fair) ir pasaules mēroga tirgus dažādu veidu satura (iespiesta, audio, TV, filmu, digitālā) tiesību pārrunām, tirdzniecībai un izplatīšanai. 2018. gadā Londonas grāmatu tirgus notiks jau 47. reizi, un šajā gadā konferenču un izstāžu centrā "Olympia London" tas nozares profesionāļus pulcēs 10.-12. aprīlī.

2018. gada Londonas grāmatu tirgus goda viesu statuss piešķirts Baltijas valstīm. Latviju Londonā pārstāvēs rakstnieki Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore, Inga Ābele, kā arī Nora Ikstena, kura būs viena no tirgus Dienas autorēm

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!