Aktualitātes
10.01.2024

Latvijā viesosies "Radiohead" dalībnieku projekts "The Smile"

Komentē
0

13. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies muzikālās apvienības "Radiohead" dalībnieku Toma Jorka un Džonija Grīnvuda grupa "The Smile". Bez abiem pieminētajiem pasaules mūzikas smagsvariem šajā projektā piedalās arī bundzinieks Toms Skiners.

Šis būs "The Smile" pirmais un pagaidām vienīgais koncerts Baltijas valstīs, un tajā izskanēs apvienības abu – debijas un janvāra nogalē gaidāmā - albuma hiti.

Projekts "The Smile", kura nosaukums paņemts no britu dzejnieka un rakstnieka Teda Hjūza dzejoļa, radās pandēmijas laikā, kad kopā muzicēšana bija apgrūtināta. Grīnvuds atceras: "Mums nebija daudz laika, bet mēs tomēr vēlējāmies kopā pabeigt dažas dziesmas. Bija gana komplicēti, taču vienlaikus lielisks veids, kā radīt mūziku."

"Radiohead" bundzinieks Filips Selvejs komentē, ka grupas dalībniekiem ir veselīgi laiku pa laikam iesaistīties citos projektos, lai izpētītu: "ko citas muzikālas balsis var iesākt ar tavām idejām".

Kā minēts, "The Smile" sastāvu veido kulta grupas "Radiohead" radošais kodols: Toms Jorks (vokāls, ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti) un Džonijs Grīnvuds (ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti), kā arī dažādu grupu, tai skaitā džeza apvienības "Sons of Kemet", bundzinieks un perkusionists Toms Skiners.

Pirmā "The Smile" publiskā uzstāšanās notika Glastonberijas festivāla straumēšanas tiešraidē 2021.gada maijā, kam sekoja vēl trīs koncerti Londonā. 2022. gada pavasarī klajā nāca apvienības debijas albums "A Light For Attracting Attention".

Daži kritiķi "The Smile" dēvē par "Radiohead" reinkarnāciju, jaunu šķautni, kurā sakausēts pa druskai no postpanka, progresīvā roka, afrobīta un neoelektronikas. "Pitchfork" apskatnieks uzskata, ka šis albums: "izklausās pēc īsta "Radiohead" vairāk nekā jebkurš cits no neskaitāmajiem grupas dalībnieku blakus projektiem". Savukārt "Rolling Stone" to novērtē kā "piezemētu, "džemīgu" albumu ar vistiešākajām dziesmām vairāku gadu garumā". Lielākā daļa kritiķu gan uzreiz vienojas, ka blakusprojekta izkārtne ļauj "Radiohead" radošajam tandēmam Jorkam-Grīnvudam sacerēt daudz brīvāku un nepiespiestāku materiālu.

2022. gada pavasarī un vasarā "The Smile" devās koncertturnejās pa Eiropu un Ziemeļameriku, kā arī uzstājās dažos festivālos.

2023. gada pavasarī "The Smile" dalībnieki atklāja, ka ķērušies pie jauna materiāla rakstīšanas. Pirmais singls "Bending Hectic" klajā nāca 20. jūnijā, tajā piedalās Londonas Mūsdienu orķestris. "Stereogum" šo kompozīciju apraksta kā "epopeju, kas sākas maigi un klusi, bet pamazām pārvēršas par krāšņu stampājošu zvēru".

13. novembrī grupa informēja, ka otru viņu albumu sauks "Wallsof Eyes" un tas nāks klajā 2024. gada 26. janvārī. Tai pat dienā publika tika iepazīstināta ar otru singlu, kam dots albuma titulnosaukums "Wall of Eyes". Videoklipu šim singlam uzņēmis godalgotais kinorežisors Pols Tomass Andersons.

Albuma "Wall of Eyes" koncertturnejas ietvaros "The Smile" pirmo reizi viesosies Baltijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!