Aktualitātes
05.04.2022

Latvijā uzstāsies Ukrainas kamerorķestris "Kijivas Solisti"

Komentē
1

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, Ukrainas nacionālais kamerorķestris "Kijivas Solisti" atradās Eiropas koncertturnejā un nevarēja atgriezties mājās. Tāpēc, sadarbojoties ar vadošajām Eiropas koncertorganizācijām, "Kijivas Solistu" koncertturneja tika pagarināta uz nenotiektu laiku un aprīlī Latvijā gaidāmi 3 koncerti.

18. aprīlī orķestris uzstāsies Dzintaru koncertzālē, 19. aprīlī Lielajā ģildē un 22. aprīlī koncertzālē "Cēsis". Koncertā skanēs ukraiņu komponistu Miroslava Skorika, Valentīna Silvestrova, Oleksandra Šimko skaņdarbi un ukraiņu tautas mūzika, kā arī Fēliksa Mendelszona un Nino Rotas skaņdarbi. "Kijivas Solistu” koncertprogrammu Latvijā organizē "Latvijas Koncerti". 

Ukrainas nacionālais kamerorķestris "Kijivas solisti" apvieno atzītus un populārus mūziķus no visas Ukrainas, lielākā daļa no tiem ir nacionālu un starptautisku konkursu laureāti.

"Mēs spēlējam mieram," saka "Kijivas Solistu" mākslinieciskais vadītājs Anatolijs Vasiļkovskis. "Ir grūti izteikt savas emocijas vārdos. Mūsu ģimenes šobrīd atrodas Ukrainā, un mēs ar tām sazināmies katru dienu. Ar mūsu vecākiem, brāļiem, māsām un citiem radiniekiem. Mūsu darbs šobrīd ir grūts, bet mēs spēlējam. Mūzika mums palīdz šajā situācijā, un mūsu pienākums ir runāt par Ukrainu caur mūziku."

Savās mājās kamerorķestris ir ieguvis "Nacionālā ansambļa" titulu, kā arī starptautiski atzītu komponistu popularizētāju reputāciju, jo tieši viņu izpildījumā Ukrainā pirmo reizi skanēja Bendžamina Britena, Džordža Palmera un Erki-Svena Tīra skaņdarbi.

"Kijivas Solisti" klausītājiem snieguši koncertus Luksemburgas pilī, UNESCO zālē Parīzē, Berlīnes Komiskajā operā, Nacionālajā filharmonijas zālē Varšavā un citās pasaules vadošajās koncertzālēs. "Kijivas solisti" aktīvi piedalījušies arī dažādos festivālos: Dāvida Oistraha festivālā Igaunijā, laikmetīgās mūziks festivālā "Varšavas rudens", Polijā, Rūras klasiskās mūzikas festivālā, Vācijā, Ankaras mūzikas festivālā Turcijā un citos. 

"Latvijas Koncertu" direktors Guntars Ķirsis Latvijas koncerttūri komentē, sakot: "Tas ir mazākais, ko mēs spējam šobrīd darīt  mūsu ukraiņu kolēģu un viņu ģimeņu  labā. Mēs nespējam ar mūzikas skaņām atvairīt Krievijas raķetes un šī bezspēcība sanikno līdz asarām. Bet mēs palīdzēsim, sniedzot drošības sajūtu un visu, kas nepieciešams ikvienam mūziķim, kurš lepojas ar savu valsti, prot izcili darīt savu darbu un mīl mūziku."

Koncertu tiešraidē būs iespējams klausīties Latvijas Radio 3 Klasika un skatīties LSM.lv, bet koncerta ieraksts tika atskaņots 24. aprīlī plkst. 15.25 LTV1. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!