Attēlā Džungguns Ans.
 
Aktualitātes
25.01.2023

Latvijā uzņems vērienīgu filmu par korejiešu nacionālo varoni

Komentē
1

Janvārī un februārī Latvijā tiks uzņemts vērienīgs Korejas kinoprojekts – vēsturiska spēlfilma "Harbin". Filmēšana plānota 2023. gada janvārī un februārī Rīgā, Cesvainē, Reņģē, Stendē, Kuldīgā un Liepājā, informē Nacionālais kino centrs.

Filma stāsta par Korejas nacionālo varoni Džunggunu Anu (An Jung-geun), neatkarības cīnītāju pret Japānas koloniālajiem valdniekiem. Latvijā tiks filmēti vēsturiskie notikumi, kas 1909. gadā norisinājās Vladivostokā (Krievijā) un Harbinā (Ķīnā), kur galvenais varonis ar Korejas neatkarības pretošanās grupu cīnījās pret Japānas impērijas militārajiem spēkiem un, riskējot ar savu dzīvību, nonāvēja imperatoriskās Japānas slepenās padomes prezidentu Ito Hirobumi.

Šo mākslas filmu producē Dienvidkorejas filmu studija Hive Media Corp., kuras veidotās filmas guvušas panākumus Korejā un pasaulē. Filmas režisors Vu Minho (Woo Min-ho) ir daudzkārt apbalvots kā labākais Dienvidkorejas režisors, bet filmas operators Gjongpjo Hongs (Hong Kyung-pyo) ir zināms pēc darba vairākus "Oskarus" ieguvušajā filmā "Parazīts" (2019).

No Latvijas filmēšanu organizē kompānija "Film Angels Studio", kas kopš 2002. gada nodarbojas ar filmu, TV reklāmu un mūzikas video producēšanu. 2007. gadā uz ekrāniem iznāca "Film Angels Studio" producētā četru režisoru spēlfilma "Vogelfrei", kas piedalījusies vairākos ārvalstu kinofestivālos un ieguvusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, bet 2018. gadā pirmizrādi piedzīvoja programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" spēlfilma "Homo novus". 2022. gada rudenī uz kinoekrāniem nonāca Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas kopražojuma spiegu trilleris "Suflieris" ar Kasparu Znotiņu un Agnesi Budovsku galvenajās lomās. Paralēli pašmāju filmu veidošanai "Film Angels Studio" nodarbojas ar starptautisku filmu un reklāmas projektu filmēšanas servisu Latvijā, un šis ir jau trešais kopdarbs ar Dienvidkoreju; veiksmīga sadarbība Āzijā studijai izveidojusies arī ar Japānas un Honkongas kinoprofesionāļiem.

"Jau ilgu laiku esam dzirdējuši daudz laba par Latviju. Ne tikai par jaukajiem cilvēkiem un izcilajām alus šķirnēm, bet arī par daudzveidīgajām iespējām, ko valsts sniedz kinoindustrijas pārstāvjiem no visas pasaules," atzīst producents Paskāls Sīgels (Pascal Siegel) no franču kompānijas Keystone Films. "Filmēšanas vietu autentiskums, iespēja organizēt filmēšanu saprātīgos termiņos un par samērīgām izmaksām, filmēšanas grupas profesionālais līmenis — tā ir perfekta izvēle mūsu filmai," viņš turpina. Savukārt Ivo Ceplevičs, "Film Angels Studio" vadītājs, novērtē daudzu darba gadu rezultātu: "Esam ļoti gandarīti par iemantoto Āzijas filmu producentu uzticību. Pēdējo trīs gadu laikā šis ir otrais Dienvidkorejas projekts. Interesanti, ka filmas tēma par Korejas brīvības cīnītājiem bija arī iepriekšējā projektā, šoreiz gan ir cita komanda un cits filmas izteiksmes veids, bet redzam, cik tēma ir nozīmīga Korejā. Priecājamies, ka varam būt citai valstij un kultūrai tik nozīmīgu notikumu atspoguļošanas komandā."

Drīzumā Latvijā ieradīsies vairāk nekā 100 Korejas filmu industrijas pārstāvju, kuriem pievienosies līdzīgs skaits Latvijas kinoprofesionāļu. Filmēšanā piedalīsies vairāki latviešu aktieri – Guna Zariņa, Lauris Subatnieks, Arnolds Osis, Aleksandrs Malikovs un 400 masu skatu dalībnieki. Aktieru un masu skatu dalībnieku atlasi nodrošina aģentūra Casting Bridge.

Filmēšanas laikā paredzami satiksmes un gājēju kustības ierobežojumi, sīkāka informācija pieejama pašvaldības portālā riga.lv.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!