Aktualitātes
07.03.2019

Latvijā izrādīs vienu no visvairāk skatītajām Lietuvas filmām – drāmu "Pelni sniegā"

Komentē
0
Saglabā

21. martā pirmizrādi Latvijā svinēs Lietuvas un ASV kopražojuma filma "Pelni sniegā", kas kļuvusi par vienu no visvairāk skatītajām Lietuvas filmām. Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna "Starp pelēkiem toņiem" motīviem un kuras darbība norisinās pēc II Pasaules kara, galveno lomu atveido angļu aktrise Bela Poulija.

1941. gadā Līnai ir 15 gadu, un ar milzu cerībām viņa gaida, kad beidzot kļūs par Kauņas mākslas skolas audzēkni. Taču kādu nakti viņas mājās ielaužas čekisti, un kopā ar māti un jaunāko brāli meitene nonāk vilcienā, kas Vilkas un tik daudzus citus aizvedīs uz Sibīriju. Par spīti skarbajai realitātei, Līna cenšas atcerēties tēva ieteikumu, kā pārdzīvot grūtākos dzīves brīžus, un, paņēmusi rokā zīmuli, viņa rada neskaitāmus zīmējumus, kas iemūžina netaisni deportēto ciešanas.

Rūta Šepetis ir dzimusi un augusi Mičiganā, ASV, taču viņas tēvs ir lietuvietis, kurš kopā ar saviem vecākiem, bēgot no padomju okupācijas, dzimteni pameta II Pasaules kara beigās. Staļina represijas, kā uzskata autore, ir temats, par kuru runā reti, tāpēc viņa to tūkstošu vārdā, kuri kļuva par režīma upuriem, uzrakstīja debijas romānu "Starp pelēkiem toņiem" (2011), kas kļuva par "New York Times" bestselleru, tulkots teju 30 pasaules valodās – arī latviski – un bija nominēts Kārnegī medaļai. Tas kļuva arī par pamatu filmas "Pelni sniegā" scenārijam.

"Pelni sniegā" ir visambiciozākais projekts, kāda realizēšanā piedalījušies Lietuvas kinematogrāfisti, savukārt rezultāts ir viena no visu laiku skatītākajām Lietuvas filmām – kinoteātros to jau noskatījušies vairāk nekā 250 tūkstoši skatītāju. "Pelni sniegā" ir starptautisks projekts, to producējuši Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kinoproducenti. Arī lomās pieaicināti dažādu valstu aktieri, kuri jau guvuši ievērību kino vai televīzijā. Galvenajā – Līnas – lomā ir angļu aktrise Bela Poulija ("Nakts bez kroņa", 2015, "Vienādie", 2015). Lomās iejutušies Līsa Lovena Kongslija, Martins Valstrēms, Pēters Francens, Džona Hauers-Kings, Sofija Koksone un citi, savukārt mūziku komponējis Oskaram nominētais vācu komponists Folkers Bertelmans ("Lauva"/"Lion", 2016).

"Europa Cinemas" kinoteātros "Splendid Palace", "K.Suns" un "Kino Bize" dažos seansos filmu izrādīs jau no 22. marta, savukārt daudzzāļu kinoteātru repertuārā tā iekļausies no 29. marta.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!