Aina no Ginta Zilbaloža animācijas filmas "Straume"
 
Aktualitātes
08.06.2023

Latvija piedalās Ansī animācijas festivālā

Komentē
1

Francijas pilsētā Ansī 11. jūnijā sākās Eiropā nozīmīgākais starptautiskais animācijas festivāls, kura laikā tradicionāli notiek arī vērienīgais filmu tirgus MIFA ("International Animation Film Market"). Šogad vienā no festivāla konkursiem iekļauta Indras Sproģes īsfilma, projektu prezentācijai atlasīts Ginta Zilbaloža topošais pilnmetrāžas darbs, kā arī filmu tirgū strādā apvienotais Baltijas stends un vairāku Latvijas animācijas studiju pārstāvji.

Ansī starptautiskais kinofestivāls (11.–17.06.) jau vairāk nekā 60 gadus ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem animācijas forumiem, turklāt tam paralēli notiekošais starptautiskais filmu tirgus MIFA (13.–16.06.) regulāri pulcina vairāk nekā 4000 akreditētu animācijas profesionāļu. Latviju filmu tirgū MIFA ar stendu pārstāv Nacionālais kino centrs (NKC) un Latvijas Animācijas asociācija (LAA).

Ansī festivāla īsfilmu konkursa programmai "Perspectives" atlasīta Latvijas mākslinieces un režisores Indras Sproģes jaunākā filma "Kur manas atslēgas?", kurā māksliniecei tradicionālo plastilīna reljefa tehniku šoreiz papildina datorgrafikas elementi. Filma tiek izrādīta četros seansos no 12. jūnija līdz 17. jūnijam. 

Savukārt topošo projektu jeb "Work in Progress" prezentācijā "Annecy WIP sessions", kas notiek otrdien, 13. jūnijā, iekļauta arī režisora Ginta Zilbaloža un producenta Matīsa Kažas pilnmetrāžas animācijas filma "Straume", kas iepriekš jau atlasīta filmu tirgus sadaļai "MIFA Pitches" un top kā Latvijas, Francijas un Beļģijas kopražojums ar ievērojamu Eiropas kopražojumu fonda "Eurimages" atbalstu.

Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja Anna Zača komentē: "Ansī festivāls un to pavadošais filmu tirgus MIFA neapšaubāmi ir gada nozīmīgākais notikums Eiropas animācijā. Latvija šajos pasākumos ar labiem panākumiem piedalās jau septīto gadu; jau trešo reizi savas filmas draudzīgi pārstāvam kopīgā stendā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem. Arī šogad uz Franciju dosies kupla filmu veidotāju delegācija – klātienē būs pārstāvētas studijas "Atom Art", "Dream Well Studio", "Infinity Box" un "Ego Media", trijās no šīm studijām pašlaik top pilnmetrāžas animācijas filmas. Festivāla apmeklētājiem piedāvāsim plašāk iepazīties ar Latvijā pēdējos divos gados tapušajām, topošajām un drīzumā gaidāmajām filmām un, protams, turēsim īkšķus par Indru un atbalstīsim Gintu."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!