Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
18.10.2023

Latvija ar plašu programmu piedalās Frankfurtes grāmatu tirgū

Komentē
0

Latvija ar nacionālo stendu no 18. līdz 22. oktobrim piedalīsies Frankfurtes grāmatu tirgū ("Frankfurter Buchmesse"), uz kuru šogad dodas ne tikai izdevēji, bet arī rakstnieki Laura Vinogradova, Andris Kalnozols, Jānis Joņevs, Signe Viška un Madara Gruntmane. 

Latvijas stends Frankfurtē šogad līdzīgi kā iepriekšējā gadā ir veidots kā eksporta kampaņas "#iamintrovert" laikā radīto tēlu – introverto rakstnieku I. un I. – dzīvoklis. Tikai šogad mākslinieka Reiņa Pētersona zīmētajā dzīvoklī būs ienākušas dzimšanas dienas vēsmas par godu Frankfurtes grāmatu tirgum, kas svin savu 75 gadu jubileju. Tirgus laikā stendā būs iespēja arī iepazīties ar platformas "Latvian Literature" radīto virtuālo ekskursiju "Rigabooktour.lv".

"Lai arī Frankfurtē atpazīst Latviju un Latvijas tulkoto literatūru, mūsu mērķis šogad ir kļūt vēl pamanāmākiem. Tirgus laikā esam nodrošinājuši plašu autoru dalību pasākumos gan oficiālajā programmā, gan ārpus tirgus Frankfurtes pilsētā. Mēs lepojamies ar to, ka Latvijā iznāk aizraujošas grāmatas, un kopā ar mums lepojas ārzemju izdevēji, kas tās izdod, lai nodotu tālāk lasītāju rokās visā pasaulē, jo mūsu autori ir pelnījuši starptautisku uzmanību," pastāstīja platformas "Latvian Literature" pārstāve Rita Dementjeva.

Latvija šīgada tirgū ir pārstāvēta veselos desmit pasākumos – vairākos no tiem piedalīsies rakstniece Laura Vinogradova, kuras romāns "Upe" nesen iznācis vācu izdevniecībā "Paperento". Tirgus oficiālajā programmā iekļauti rakstnieki Andris Kalnozols un Jānis Joņevs, kuri dalīsies pārdomās par to, kā vide ietekmē literatūru un otrādi. 19. oktobrī plkst. 17:00 Latvijas stendā notiks pieņemšana, uz kuru aicināti Latvijas literatūras ārvalstu izdevēji un citi sadarbības partneri. Vairāki ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi šonedēļ norisināsies arī Frankfurtes pilsētā – paredzēts gan filmas "Jelgava 94" kinoseanss, pēc kura varēs satikt romāna (Vācijā iznācis izdevniecībā "Parasitenpresse") autoru Jāni Joņevu, gan arī lasījums un radošā darbnīca bērniem, ko vadīs rakstniece Signe Viška, kuras grāmata "Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu" (līdzautore – ilustratore Elīna Brasliņa) iznākusi Vācijas izdevniecībā "Atlantis Verlag". Literatūras festivāla "Open Books" lasījumos piedalīsies arī  Laura Vinogradova un dzejniece Madara Gruntmane. 20. oktobrī notiks Andra Kalnozola tikšanās ar latviešu diasporu Vācijā, kas tiek organizēta sadarbībā ar Frankfurtes latviešu biedrību un LIAA.

Latvijas šīgada stenda (halle 4.1, stenda nr. D2) oficiālie dalībnieki ir izdevniecības "Liels un mazs", "Jāņa Rozes apgāds", "Aminori", "Madris", "Northmaps", "Baltais Valis", "Balts", "Pētergailis", platforma "Latvian Literature" un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, bet ar individuāliem stendiem tirgū piedalīsies Latvijas tipogrāfijas "Livonija Print"  (halle 3.1, stend nr. H30), "Jelgavas tipogrāfija" (halle 4.0, stend nr. H36) un "PNB Print " (halle 3.1, stend nr. H84).

Latvijas dalību tirgū nodrošina literatūras eksporta platforma "Latvian Literature" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!