Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
24.10.2023

Latviešu mākslinieču videodarbi startē festivālā Madridē

Komentē
0

Madridē, Spānijā, 26. oktobrī notiks latviešu videomākslai veltīts pasākums, kurā tiks izrādīta videodarbu izlase ar nosaukumu "Dabiskais tuvums" audiovizuālā mākslas festivāla "Madatac" ietvaros. 

Plkst. 15.00 kultūrvietā "Sala Berlanga" stundu garā projekcijā tiks demonstrēti Līgas Spundes, Eva Vēveres, Gudrun Holck, Ilzes Ances Kazakas, Mētras Saberovas, Elzas Niedras un Margaritas Frančeskas Ievas Lozes darbi no Latvijas videomākslas arhīva. Kuratore: Sandra Ķempele. 

Kā norāda pārstāvji, "dabiskuma jēdziens pēdējos gados ir saistīts ar morālu vērtējumu un atbilstību noteiktai lietu kārtībai, arbitrāriem dabas likumiem un noteikumiem par cilvēka dabu, pareizo būtību". Video izlases virstēma "Dabiskais tuvums" aplūko dažādus jēdziena aspektus, tostarp pievēršoties procesiem, kas rosina cilvēkus doties dabā ar mērķi rast mieru un smelties enerģiju. Papildus izlase uzdod jautājumus: Ko uzskatām par dabisku? Vai dabiskums ir saistīts ar dabas procesiem? Cik pietuvināti esam dabas parādībām un procesiem? 

Programmā: 

● Līga Spunde, "There's No Harm In Any Blessings" ("Neviena svētība par ļaunu nenāks"), 2020, 15'34'';

● Mētra Saberova, "Putty", 2018, 5'33'';

● Ilze Ance Kazaka, "Nerves on Nerves" ("Nervi uz nerviem"), 2018, 3'30''; 

● Elza Niedre, "The Green Mystery" ("Zaļā mistērija"), 2018, 6'49''; 

● Margarita Ieva Loze, "Meditation in Blue" ("Zilā meditācija"), 2019, 4'50''; 

● Eva Vēvere, Gudrun Holck, "Set Sound To Can Lis", 2021, 26'. 

Latviešu videomākslas programma "Dabiskais tuvums" iepriekš tika demonstrēta festivālā "VAFT" – "Video Art Festival" Turku, Somijā un "ExIS" Eksperimentālo filmu un video festivālā Seulā, Korejā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!