Aktualitātes
11.02.2019

"Laibach" koncertēs festivālā "Laba daba 2019"

Komentē
0

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" paziņo pirmos māksliniekus – konceptuāli avangardisko slovēņu grupu "Laibach".

"Laibach" ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, un tas notika 2015. gadā Phenjanā. Par šo notikumu tika uzņemta "Atbrīvošanas diena" – "VFS Films" piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte. Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plūkusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras "Lielā Kristapa" balvas.  Pateicoties šim koncerta ceļojumam Ziemeļkorejā, "Laibach" radīja arī aktuālo albumu "The Sound of Music".

Dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" iekļauta šī gada festivāla "Laba daba" kino programmā, un tā  paspilgtinās "Laibach" mūziķu klātesamību un priekšnesumu festivālā.

Festivālā "Laibach" interpretēs slavenās 1965. gada kinofilmas "Mūzikas skaņas" skaņu celiņu jeb muzikālo programmu, ar kuru var iepazīties jaunākajā grupas albumā "The Sound of Music". 

"Laibach" joprojām ir starptautiski visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Grupa pastāv jau gandrīz 40 gadus, taču tās nerimstošais novatorisms ļāvis būt visu laiku avangardā, neatkāpjoties no savām izpausmēm, pārliecības un oriģināli industriālā skanējuma. Izdoti vairāk nekā 20 albumi, tādi kā "Opus Day", "NATO", "Jesus Christ Superstars", "Anthems", "Also Sprach Zarathustra" "Laibach" iedvesmojusi daudzas muzikālās grupas, piemēram, "Rammstein", "Nine Inch Niles", "Ministry", "Die Krupps", "KMFDM" u.c. Jāatzīmē arī tas, ka "Laibach" mūziķi jau kopš saviem pirmsākumiem tiek uzskatīta par sava veida disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem. Pateicoties viņiem, arī radās respektablā slovēņu mākslas kustība "Neue Slowenische Kunst". 

Latvijā grupa viesojusies jau trīskārt, katru reizi prezentējot kādu jaunu programmu. Pirmo reizi pēc Radio "NABA" uzaicinājuma "Laibach" koncertēja Rīgā 2011. gadā Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" norisināsies no 2. līdz 4. augustam Līgatnes pagastā, "Ratniekos". Festivāla programmu veidos plaša muzikālā programma, dejas un netradicionālā teātra programma, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, performances un vides objekti. Biļetes jau ir pārdošanā, bet, tuvojoties festivālam, tās kļūs dārgākas. Papildu informācija festivāla mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!