Aktualitātes
01.07.2020

Lai veicinātu dažādību, ASV Kinoakadēmija uzaicinājusi 819 jaunu biedru

Komentē
0
Saglabā

Lai veicinātu dažādību, ASV Kinoakadēmija uzaicinājusi pievienoties 819 jaunu biedru, no kuriem 36% ir neeiropiešu izcelsmes, bet 45% – sievietes.

Starp uzaicinātajiem ir arī afroamerikāņu aktieris Džons Vašingtons, meksikāņu izcelsmes aktrise Eva Longorija, afroamerikāņu aktrise Zendaja un ķīniešu izcelsmes aktrise Avkvafina. Apmēram puse no uzaicinātajiem pārstāv 68 pasaules valstis. Tie, kuri apstiprinās uzaicinājumu, varēs balsot par nākamās "Oskara" balvas kandidātiem.

Jūnijā ASV Kinoakadēmija arī paziņoja, ka turpmāk galvenajā "Oskara" balvas kategorijā – "Labākā filma" – tiks izvirzītas 10 filmas, tādējādi cerot vairot balvai nominēto filmu dažādību.

ASV Kinoakadēmijā ir vairāk nekā 8000 biedru, un, lai arī tie joprojām lielākoties ir baltādaini vīrieši, statistika pamazām uzlabojusies un 2018. gadā jau 16% biedru bija cilvēki ar citu ādas krāsu – tas ir divreiz vairāk nekā 2015. gadā. Kā uzskata eksperti, dažādības veicināšana akadēmijas biedru vidū nesusi augļus, piemēram, šogad "Oskaru" ceremonijā par labāko tika atzīta dienvidkorejiešu filma "Parazīts", savukārt 2017. gadā šo godu ieguva filma "Mēnessgaisma" par melnādaina un homoseksuāla jauna vīrieša pieredzi ASV.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!