Oto
pirms 6 gadiem
Ar meliem tālu netiksi, šo pašu kļūdu turpina SC politikā un tas agri vai vēlu lemts sagrāvei. Pie tam divkosīgi ir vienā rakstā aicināt izbeigt karu, "aizmirstot" vēsturi, bet tai pat laikā cita rakstā vēsturi atkal ķidāt, ja aizmirst tad aizmirst abas puses nevis gaida vienpusēju piekāpšanos, tāds visai selektīvs vēstures skatījums.

Par rakstā piesauktajiem "faktiem":

1. Jā bija vēl variants visus iebraucējus padzīt. Vēl variants varēja būtu dibināt LPSR turpinājumu, bet ņemot vēra lielo iebraucēju skaitu un to ka pamatnācija Latvijā, lai cik tas dīvaini un vēsturiski "netaisnīgi" dēļ neveiksmīgiem pārkrievošanas mēģinājumiem tomēr ir latvieši, tad tas varētu arī pašā sliktākajā scenārijā izraisīt pilsoņu karu. Jāņem vērā arī tas, ka tas būtu pret dažu PSRS iedzīvotāju cilvēktiesībām piešķirt viņiem pilsonību pret pašu gribu, pie tam vēl tiem, kas dziļi ienīst Latvijas valsti, jo līdz ar neatkarības atgūšanu ir zaudējuši savas privilēģijas(jā iebraucēji LPSR bija priviliģētākā stāvoklī nekā vietējie "aborigēni"). Ir pagājuši 20. gadi un vēl joprojām ir tādi, kas nespēj izšķirties kādu pilsonību iegūt zudušās PSRS pilsonības vietā, tas ir nožēlojami, pie tam nav nekādi šķēršļi, sevišķi vēl tautai kam cieņā ir izteiciens - "хорошо языки знать". Brīžam sajūta, ka iebraucējiem piemīt kāds ģenētisks defekts, kas neļauj apgūt citas valodas, pat visu mūžu šeit dzīvojot. Šāda dilemma neveidotos, ja PSRS arī pec sadalīšanās turpinātu eksistēt, bet tā nenotika, jo PSRS banāli bankrotēja.

2. .. ka 1989. gada Augstākās padomes (pārejas posma svarīgākā likumdošanas institūcija) vēlēšanu uzvarētājas Latvijas Tautas frontes programmā bija šāds teksts: "LTF iestājas par to, ka pilsonību iegūst pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji, kuri deklarē savu vēlēšanos iegūt Latvijas pilsonību un nepārprotami saista savu likteni ar Latvijas valsti."

Un? Vai tad ir šķēršļi pilsonības iegūšanai? Nevajag lasīt starp rindām to kā tur nav, pie tam viedokļi tolaik bija dažādi tai skaitā galēji pretēji. Aizmirsāt vēl atsaukties uz spēkā nestājušos "Par Latvijas Republikas un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas starpvalstu attiecību pamatiem" 3. pantu - "..iegūt Latvijas Republikas...pilsonību atbilstoši viņu brīvai gribai", bet pat tas nesolīja automātisku pilsonību ne latviski, ne krieviski.

3. • ironizē par "Saskaņas centru" un nicina lindermaniešus;
Ar tiem, kam patīk lindermanieši tiešām mums nav pa ceļam. Lai vārās savā sulā un naidā arī turpmāk tas ir nožēlojami un tāpat nekādu rezultātu nenesīs

4.• 9. maiju pavada kā parastu dienu; 79 metrus augsto obelisku un tai pieguļošo arhitektūras ansambli nekad publiski nesauc oficiālajā – "Piemineklis Rīgas atbrīvotājiem" – vārdā;

Vairums "kriewalodīgo" tiešām pavada to kā parastu dienu, jo atceres diena ir 8.maijs. Ja kādam tas ir piemineklis "atbrīvotājiem", tad marš talkā uz "laimīgo darba nometni Salaspilī", tā arī daudzus atbrīvoja.

5. • par "krievu kopienas" problēmām neinteresējas, jo tās uz viņu neattiecas; tās ir viņu – slikti integrēto, savu vietu Latvijas sabiedrībā neatradušo neveiksminieku – problēmas;

Bet tās "problēmas" arī lielākoties ir izdomātas(imaginary). Vienīga reālā problēma, ir ka valstsvīriem pietrūkst mugurkaula skaidri un gaiši patiekt kādi ir Latvijas mērķi un lai vairs nav . Par laimi provocējošs referendums, par krievu valodu kā otro valsts valodu(ak vai nevis pirmo) izdarīja to ko nespēja politiķi 20 gadus, un beidzot nostiprināja to kas jau tāpat bija zināms. Referendums beidzot noņēma šo jautājumu no dienas kārtības. Par vienu izdomātu "problēmu" nu ir mazāk. Jo vairāk "krievu kopiena" spirinās, jo ātrāk iedomu problēmas atrisinās pašas no sevis.
Tāpat arī ar pilsonību. 1935. gadā krievu Latvijā bija 8-10%, 1989. gadā pēkšņi jau 34%, pie tā paša latviešu skaita. No kurienes pēkšņi krievi uzradās(cik labi nezināt vēsturi ne)? Savairojās pēkšņi kā truši? laikam nē. No pilsoņiem šobrīd ir 20% ir krievi un citi kriewalodīgie(baltkrievi, ukraiņi), tātad visi kas ir pēcteči 1935. gadā dzīvojušajiem(8%), pie tam ar uzviju, ir pilsonību ieguvuši automātiski. Kur problēma?
Citur lasīts arguments, ka puse nepilsoņu ir par vecu, lai "pēkšņi" apgūtu līdz šim nekur nedzirdētu svešvalodu un iegūtu pilsonību arī ir meli. Nepilsoņu skaits vecuma grupā līdz 15 gadiem ir relatīvi ļoti neliels - tikai 3%, vecuma grupā no 15 līdz 18 gadiem ir 4% nepilsoņu. Savukārt vecuma grupā virs 50 gadiem - vairāk nekā 20% ir nepilsoņi. Tātad 75-80% nepilsoņu ir vecumā zem 50 gadiem, tā kā tie nav nekādi nabaga pensionāri, kas nevar apgūt valodu.
Godīgi sakot kā tas mainītu pensionāra dzīvi ja tam piešķirs pilsonību? Pensija no zila gaisa kļūtu lielāka? Maize lētaka? Nekā, pie tam to viņam nevajag, jo sen izdarījis savu izvēli un pieņēmis Krievijas(PSRS) pilsonību.


6. • neuzdod liekus jautājumus par to, kāpēc valsts pārvaldē absolūtais vairākums (aptuveni 80%) ir latvieši [2]; krievi paši vainīgi, ka viņu tur nav;

Muahahaha... piedāvājums ir iecelt darbā ne tikai pēc dzimuma(kā tas ir dzimumlīdztiesības zemēs Skandināvijas valstīs"), bet pēc valodas? Tas izklausās pēc vēl lielākas diskriminācijas un pat rasisma. Būtu labs ieraksts CV - Kādas ir jūsu prasmes? Krievs. Kur gan ir teikts, ka krievi ir labāki valsts pārvaldē, atliek vien paskatīties pāri A-robežai un redzams, ka čiks vien no tās pārvaldes ir. Ir pat dzirdēts absurds arguments, ka latviešu valoda esot pārāk nabadzīga, lai valsti pārvaldītu :D Jāsaka, gan ka valoda ir tikpat bagāta, ja ne bagātāka par krievu. Kas tā par valodu, kur pat sava vārda sviestmaizei nav, ne arī buču var iedot :-P
Vispār zinu uzņēmumu, kur starp kriewalodīgajiem strādā viens latvietis, un jokus pie malas, viņa tiešie darba pienākumi(ne pēc amata protams) ir būt latvietim, lasīt/rakstīt dokumentus latviski un atbildēt uz telefona zvaniem, ja kāds aborigēns zvana un nezin cilvēkvalodu.

7. • neizrāda, ka viņu aizskar tie neskaitāmie gadījumi, kad vārdu salikuma "Sarkanā armija" vai, teiksim, "staļinisko represiju īstenotāji" vietā saka vienkārši "krievi";

Nu daudz neatšķiras no teksta, ka visi latvieši ir fašisti. Godīgi sakot tas mani neiazskar, jo cilveks tikai izrāda savu aprobežotību un nezin vārdu nozīmi, nav pat vērts pārmācīt.

8. • respektē, ka Latvijā demokrātija un visu iedzīvotāju labsajūta nevar būt svarīgāka par latviešu tautas, kultūras un valodas aizsardzību.

Liela daļa mūsu valsts problēmu ir tieši nacionālā mugurkaula trūkuma dēļ. Lai visi valstī būtu pārtikuši nav skaidrs mērķis, kuru var sasniegt, jo rezultāts kā redzams ir ka no valsts brauc prom nevis paliek šeit. Pie tam, lai būtu pārtīcība ir jādomā nacionāli un jāizsargā savs tirgus nevis jāiztirgo nacionālie uzņēmumi.
Latvieši nejūtas kā atrastos savā Tēvzemē Latvijā, tad kāpēc gan uz to netiekties un kur gan citur, lai skan latviešu valoda un ir izbaudāma latviešu kultūra, ja ne Latvijā. Ja vēlos izbaudīt krievu kultūru tad jādodas vien uz Krieviju, jo šeit tās nav, iebraucēji aizmirsa to paņemt līdzi, paņēma vien nekaunību un aizvainojumu uz visu pasauli.

Arnis Deglavs
pirms 6 gadiem
Tam visam ir medaļas otra puse, respektīvi, labā latvieša uzvedības kodekss, kur pēc analoģijas būtu iekļaujami šādi punkti:

• labais latvietis nekad nesaka krievs, jo baidās, ka krievs var apvainoties. Galu galā nedrīkst cilvēkus dalīt pēc nacionalitātes, tas ir fašisms.

• labais latvietis nekad nerunās par okupāciju krieva klātbūtnē, jo tas var krievam izraisīt vainas sajūtu par savu etnisko piederību, tātad atkal fašisms.

• labais latvietis nepiedalīsies 16, marta gājienā, pat ja tas būtu protesta gājiens pret Krievijas okupācijas neatzīšanu, jo tad viņš būtu ultranacionāls fašists.

• labais latvietis neies cilāt jautājumus par to, kāpēc vispār ir radies šāds te krievu/latviešu konflikts, jo tīri vēsturiski un visā civilizētajā pasaulē atzīti, krievi iebruka Latvijā un pārņēma varu, bet tas varētu likt sajusties krieviem neērti, atkal, par savu etnisko piederību, un tas būtu, atkal, fašisms.

Alise Ozola
pirms 6 gadiem
Bija ļoti skumji lasīt. Provokatīvs un muļķīgs raksts. Uzmācas bezcerība un gribas dziedāt manā jaunībā populāro dziesmiņu "mi s toboj dva berega u odnoj reki". Un upes krasti, kā zināms, nekad nesavienojas.

alucilveeks
pirms 6 gadiem
Teiksmim tā, raksts ļoti vienkāršs. Lai izprastu kāpēc tagad Latvijā ir tā kā ir, labi jāzina vēsture un jāizprot komunistu ideoloģija, ko viņi centās panākt pašā Krievijā un "pievienotajās" zemēs. To nevar apgūt izlasot pāris rakstus interneta portālos vai noskatoties kādu it kā dokumentālo filmu. Reti kurš ir gatavs palasīt dažādus literatūras avotus, kuri balstīti uz arhīvu materiāliem, kur nu vel palasīt šos arhīva materiālus paši. Līdz ar to vairums lieto jau gatavu viedokli. Pirmais kas jāsaprot ir tas, ka krievi paši ir komunistu neprāta upuri, kuriem pašiem tika atņemta dzimtene un tie atsūtīti uz "jauno dzimteni". PSRS notika cilvēku pārvietošana pēc komunistu ieskata un es ļoti labi saprotu tos, kuri labprāt pārcēlās labākas dzīves meklējumos uz Baltijas valstīm no līdz "klinķim novestās" Krievijas. Tie bija komunistu režīmam lojāli cilvēki, līdz ar to viņiem tika visas privilēģijas. Uz šādiem cilvēkiem balstījās visa sistēma, faktiski tie bija tie režīma radītie "jaunie" cilvēki. Tad tagad ir jautājums KO Latvijas Valstij darīt ar šiem PSRS pilsoņiem? Es domāju, ka nekas vairāk arī nav jādara, tie kuri sevi saistīja ar Latvijas Valsti ir ieguvuši pilsonību, apguvuši valsts valodu'. Arī pārējiem nepilsoņiem tāda iespēja ir. Tas kā katrs indivīds rīkojas ir viņa paša brīva izvēle un es nekad nesapratīšu cilvēkus, kuri gadu desmitiem dzīvo valstī un nav spējuši apgūt tās valsts valodu, kultūru, vēsturi. Bet tā vietā viņi sevi salīdzina ar citplanētiešiem vai nēģeriem un 'tērē savu laiku lai cīnītos it kā par savām tiesībām, tā vietā būtu labāk apguvuši tās valsts valodu, kultūru, vēsturi, kurā viņi dzīvo. Ta taču neliek viņiem atteikties no savas kultūras. Un pirms pavērt muti un teikt ka te kādu "uščemļajut" ieteiktu aizdomāties kā jutās tie cilvēki, kurus 5 no rīta pamodināja un deva dažas minūtes laika sagatavoties, jo būs jābrauc projām no dzimtenes, no tēva mājām, un tas viss par kaut kādiem nesaprotamiem "grēkiem". Ar to es nevienu negribu nekur sūtīt un negribu radīt vainas sajūtu, izņemot, ja nu kāds ir stāvējis ar šauteni blakus tās dažas minūtes, kamēr cilvēki gatavojās "tālajam ceļojumam", tiem gan būtu jāijūt mūžīga vainas sajūta.

Jānis Melnis
pirms 6 gadiem
Ohohoo!
Tad beidzot "asinsbalss" ierunājusies un radusies ''destruktīva vēlme vilkt gaismā zem paklāja gadiem ilgi rūpīgi slaucīto un bēniņos noglabāto". Nu apsveicu Olga - apsveicu! Tikai tie kolēģīši gan Jums tādi garā slābi un prātā šļaugi patrāpījušies (jūtu līdz - bez jokiem!), ja domā, ka refleksijas plašsaziņas līdzekļos par sabiedrībā notiekošiem procesiem var radīt grūtības "aizstāvēt doktora disertāciju". Hello (kukū!) kolēģīši! Mēs par laimi (un neizpratni daudziem) nedzīvojam "mātuškā", belorusijā vai azerbaidžānā, kur cilvēka "uzskati" un piederība šnitei (klanam) var būt labklājību un karjeru veicinoši (vai gremdējoši)- Smejies vai raudi takš parlamentārai demokrātijai (vēl tālajā 1918.g. iedibinātai) ir savas stiprās puses - tā atvāž durvis un iededz gaismas ikvienam trubadūram, kas gatavs, ko bilst - pat, ja teicēja sāk savu "mūža uzrunu" ar koķetu gražošanos par gaidāmiem "karjeras satricinājumiem" (vai manu vai(!)) un (Dies` pas`) ''ietekmīgiem cilvēkiem" (interesanti, kuri tad tie būtu (!) - Parādnieks, Dombrava, Iesalnieks - latvju cirka mākslas vadošais "dižpanteons" vai, varbūt, žandarmiņš Reiniks(?)), kas izpostīs dzīvi un vērtīs to mielēs... Ak, nabaga Oļeņka (bažu nomāktā, bailēs drebošā)! Jūtu līdz! Un saprotu... valdošā aparteīda apstākļos, kad "demokrātiju un labsajūtu" var pilnībā izbaudīt vien nešpetnie latvji un nabaga krievu cilvēkam nekas cits neatliek, kā samierināties ar klusu sačukstēšanos "savos dzīvokļos un draugu lokos", bet sabiedrībā krietni pierauties, jo tikai savā virtuvītē Latvijā dzīvojošais krievs var būt viņš pats, tā īsti atplaukt un uzziedēt (beidzot uzelpot), neviena nebīties:
Мы с тобой на кухне посидим
Сладко пахнет белый керосин

Острый нож да хлеба каравай
Хочешь примус туго накачай

А не то веревок собери
Завязать корзину до зари

Чтобы нам уехать на вокзал
Где бы нас никто не отыскал
(O. Mandelštams.)

Tad raugi, tik draudīgos apstākļos dzīvojot, pat "labi integrētai" un "komfortabli" dzīvojošai Oļeņkai Procevskai var apskrieties dūša un samesties baisi... Un tā ir tiesa! Apstākļi šeit ir sarežģīti; nākas pielāgoties! Un ja tā padomā, kas tik krievu cilvēkam nav jāpiedzīvo(!) - tik daudz spļāvienu dvēselē...pat prezidents un ministri neprotas...nu vai tad šiem gabals nokristu, ja radio un televīzijā runātu krieviski [ ir taču "vispārzināms", ka Vācijā ministriem jārunā turku valodā(!), un Francijas prezidents tur godā arābu valodu(!); un kur nu vēl TV ... pēc kā gan tas izskatītos, ja Vācijā, ministrs atnāktu uz TV (ko skatās arī turki) un iedrošinātos(!) (sic!) dot priekšroku vācu valodai!!! Ārprāts! Tas būtu skandāls! Vēl neredzēta nekaunība!!! Dievs pasargā! ], a ko šitie, "svoloči" - atnāk tāds Zatlers uz radio un vēl pasaka, ka nerunās krieviski...
"da pošol on"...Un vispār! Kāpēc tie latvieši neļauj integrēties? Lūk pieņēmuši pilsonības likumu, kas atļauj pat palestīnietim, ķīnietei, turkiem, gruzīniem, uzbekiem naturalizēties...un tā ir problēma(!)...(turklāt nopietna), jo kā gan dižas(!) nācijas pēctecis (kura "prapradzeds" vēl pie Borodinas cīnījies(!)) var sēdēt blakus kaut kādam tur francūzim vai čečenam un kārtot naturalizācijas eksāmenu...tas taču būtu izsmiekls, necieņa "poņimaješ-ļi" ...Un vispār...pārnāk normāls krievu cilvēks no darba...ieslēdz TV, un kas notiek(?) - "jo ma jo" - slēdz kuru kanālu gribi visi krievu valodā, nu visi(!) - NTV; RTR; PBK; REN TV; Euronews; Eurosport; Nat Geo; Discovery; TV5; TV3+; visi 60(!) krievu valodā(...), tad ieslēdz tos 6(!) apspiedēju (latviešu) kanālus - un, kas notiek(?) - LTV7 ziņas krievu valodā; LNT "krivoje zerkolo" mirguļo; TV6 "reaļnije pacani"; TV3 "svati" demonstrē: un tā taču ir sazvērestība(!) - visīstākā latviešu sazvērestība pret apspiestajiem - ,jo latvieši negrib, lai krievi integrētos (iedzīvotos Latvijā) - ,un ko viņi dara(?)-, liek sprunguļus ceļā(!), pārsātina krievu cilvēku tiktāl, ka viņam vairs neatliek ne laika, ne spēka, ne intereses, ko uzzināt(..)
Un kā nu ne! Iziet krievu cilvēks jūlija vakarā svaigu gaisu ieelpot, pa Rīgas ielām paklaiņot, un - badāc (še tev!) - "novaja volna" kā kulaks uz acs; iet uz naktsklubu pasērst - a tur Dimka Bilans jau priekšā, nākamajā Juļka Savičeva "dod iekšās"- tā takš provokācija! (vistīrākā), vērsta uz to lai krievu cilvēks savā kultūrvidē nosmok; latviešiem netuvojas(..) Un kā nu ne! Pavej, kas latviešu teātros darās: visur Oblomovi, Puškini, Oņegini, "Zojkinas dzīvokļi"(..) par krievu drāmu (nesen remontēto) vispār nav ko runāt: viss repertuārs krieviski(..) nu viss(..) Tu pat cilvēks nevari tā vienkārši uz kiosku pēc cigaretēm aizstaigāt - dučiem žurnālu un avīžu krievu valodā, tā vien skatās uz tevi, un kliedz ģīmī: "kupī bārin, kupī" (pat "Rīgas laiku" sākuši krieviski izdot: "bezpriģels"), un kāpēc(?)...a tāpēc, lai izsūktu pēdējos intelektuālos spēkus no krievu cilvēka(!), lai viņam neatliktu laika Gunaru Janovski un Anšlavu Eglīti palasīt! Lūk kāpēc! Lūk, kas notiek! Lūk kāda apspiešana! Bet par laimi ir vēl vietas pasaulē, kur nekas tāds nenotiek: Vācijā vai Francijā ļauj krieviem brīvi integrēties vietējā kopienā: tur nav valsts "uzsauktu" bērnudārzu un skolu krievu valodā, šo valstu "vidā", "zemesgrāmatā", nodarbinātības dienestā - neviens ar krievu valodu virsū neplijas (veidlapiņas pašiem nākas aizpildīt), ari slimnīcās, bankās, policijā, aptiekās, pastā krieviski nedomā apkalpot - tātad, ļauj brīvi integrēties starp vietējiem(!) (..) Bet kas notiek Latvijā! Iestumj krievu cilvēku viņa geto(!) un ārā vairs nelaiž(!), visu mūžu tā jānosmok! Un tad vēl tā diskriminācija! Ir taču "vispārzināms", ka krievu cilvēku darbā neviens neņem (krievs taču!), māmiņalgas nemaksā, sociālos dzīvokļus nepiešķir (tāpēc, ka krievi); pensijas, pabalsti, algas ir mazākas; pie ģimenes ārstiem un CSDD jāmaksā vairāk; rindas uz bērnudārziem ir jāizstāv ilgāk (jo piektās paaudzes kolonisti nākuši pasaulē(!)); nodokļi lielāki, ārpus valsts neizlaiž utt. un tml. Turklāt policijā, KNAB un prokuratūrā vispār aizliegts strādāt (jo piektā kollona kā nekā). Arī militārā karjera krieviem liegta (lai nedomā latviešus apšaut(!)). Grūti būt krievam (otrās šķiras cilvēkam) Latvijā! Ļoti grūti! (Drīzāk kamielis caur adatas aci izlīdīs, nekā krievs Latvijā izdzīvos!) Tie latvieši ir tik nejauki! Bieži mīl apsaukāties, pretstatā krieviem, kuru valodā vispār nav lamuvārdu, kamēr latviešiem to ir simtiem! Un ko dara latvieši? Viņi ne tikai apsaukājas uz katra stūra (par interneta forumiem nemaz nerunājot(!)), bet arī piesārņo krievu (dižas kultūrtautas) valodu ar savām šķebīgajām zākām! Tā lūk! Kamēr krievu cilvēks vienmēr ir ieturēts un kulturāls! (Gara aristokrāts savā dziļākajā būtībā!) Un ļoti izsmalcināts! (Īsts estēts! Ar priekšzīmīgu gaumi it visā!) Lai nu kuru, taču krievu cilvēku jūs pamanīsiet jebkur pasaulē - kā pērli starp koraļļiem! Bet tie latvieši...da nu viņus...ksenofobi, rusofobi, homofobi...Ir taču veikti "pētījumi", kuros uzskatāmi pierādīts, ka 80% no Latvijā dzīvojošajiem latviešiem ir homofobi (naidīgi noskaņoti pret gejiem), kamēr krievu kopienas vidū tādu ir tikai 5-7%! Un tas ir acīm redzams! Atliek pāris gejiem atbraukt uz Cēsīm vai Saldu, lai viņu dzīvības būtu briesmās (..) kamēr krievu blīvi apdzivotajā "purčikā" ik nedēļu netraucēti norisinās geju un transpersonu "pārtijas", kuras nesmādē "purčika pacani"ar savām "cipočkām" un neiztrūkstošajām "georga bantītēm" pie krūtežas...jo apspiestais apspiesto vienmēr sapratīs, kopēju valodu atradīs! Un vispār(..) Šajā trauksmainajā laikā ikvienam latvietim vajadzētu atvērt sirdi un parūpēties par saviem "mazākajiem brāļiem", jo kā teicis Kristus: "kas nabago paēdina, paēdina savu Kungu!" O bože Oļeņku hraņi! Brāļi un māsas! Aizlūgsim!
P.S. Woov! Tas bija "draivīgi" - kļūt par dziļi aizvainotās Olgas Procevskas alter ego un "paštancēt" steriotipus(..) Super! Pie viena (garāmejot) "atķeksēju" dažas problēmas, kas saistītas ar latviešu valodas un kultūras dominējošo(?) stāvokli mūsu sabiedrībā(..) Par autores vēstures izpratni (pekstiņiem par "atbrivotājiem") vispār nav ko runāt - atliek tikai nopūsties (..) Mani nosuģestēja ("uzrunāja") autores aizvainojums: šis "mēmais kliedziens" ("nekustīgais kustinātājs"), kas rosina sastādīt "kodeksus", lai nezaudētu pamatu zem kājām(..) Atļaušos apgalvot, ka aizvainojums, lai cik skaistos vārdos priekšā celts, žilbinošos teikumos ierakstīts, stilā un formā pirmšķirīgs: nu nekādi nekalpos par katalizatoru, kas veicinās produktīvas diskusijas par Latvijas sabiedrībai aktuālām tēmām, - jo tad mēs mūžam paliekam pie "ak tu man tā" - "tad es tev šitā"! (Doktorantei jau to vajadzētu saprast!) Un atvainojiet par Oļeņku! (Nesavaldījos!)

lno
pirms 6 gadiem
"Krievi", kuru sāpi it kā pauž autore, nekad un nekur nebūs apmierināti, un mīl viņi tikai tos, no kuriem bīstas: www.youtube.com/watch...!

ETT
pirms 6 gadiem
Varētu ironizēt tālāk ar "sliktā krieva kodeksu", "labā, vai ne tik ļoti labā latviešu kodeksu", bet nevar diskutēt ar aizvainojumu. Aizvainojumu, kurš autores vārdiem "gadiem ilgi rūpīgi saslaucīts zem paklāja un noglabāts bēniņos". Kād tur "laba integrācija", ja kāds izliekas par to, kas patiesībā nav. Gadiem ilgi līdzcilvēkiem neatklāj savas patiesās jūtas, bet rāda seju kādu viņasprāt no viņas gribētu redzēt. Pie kam, redzēt nevis konkrētas personas, bet viņas iedomātā sabiedrība. Piedalīties šīs sabiedrības veidošanā ar nepatiesiem nodomiem, īstos atstājot "virtuves revolūcijām", un pēc tam sabiedrību par to vainot? Piedodiet, te tikai 2 varianti:
1. Ja tiešām tas notiek tikai pēdējā laikā, tad iespējam vēl var palīdzēt http://www.vegdist.lv/lv/page/kas-ir-vegetativa-distonija
2. Baro vilku cik gribi, tik un tā uz mežu skatās
------------
Labāk glābsim intelektuāļus un pētīsim kaķus...

Aigarcix
pirms 6 gadiem
Jasaka,ka interesants raksts.Interesanti ir taj pašā laikā palasīt gan Krievu,gan krievvalodīgo viedokli Delfi.ru .Laikam jau tagad tā jasāk runāt,jo redz,krievvalodīgais staigā treniņbiksēs un bauro par kaut kādām tiesībām,bet ar Krievu var ļoti zolīdi parunāties,padiskutēt,lielos triepienos ņemot Dalīšanu ir izveidojuši politiķi.Noteikti saeimā balsu vairākumu dabūtu tie ,kas mācētu apvienot šīs abas puses,galu galā uz vienas zemes dzīvojam,un domājams ,ar dzīvosim.Par laimi ir ari sakarīgi cilvēki abās pusēs.

šāvējs?
pirms 6 gadiem
"(..) 79 metrus augsto obelisku un tai pieguļošo arhitektūras ansambli nekad publiski nesauc oficiālajā – "Piemineklis Rīgas atbrīvotājiem" – vārdā;"

Olga, ja "oficiālajos" apzīmejumos un vārdos palicis kāds padomjlaiku anahronisms, ir vērts padomāt, kā un ar ko to nomainīt. Sarkanā armija un staļinisko represiju īstenotāji bija atbrīvotāji Austrijā un tajā Vācijas daļā, ko vēlāk Vācijas DR neiekļāva. Atbrīvotāji Eiropā bija ASV un britu karaspēki, kas atbrīvoja un atgriezās savās valstīs. Ja pievērstos Rīgas un Latvijas atkārtotās militārās ieņemšanas dalibnieku sarakstiem, par atbrīvotajiem var saukt ikvienu, kas pēc Rīgas un Latvijas atkārotās/1944. un 1945.g. ieņemšanas devās prom no Latvijas un Rīgas, -- no tiem, kas Latvijā un Rīgā nekad iepriekš nebija dzīvojuši. Vai godīgi, taisnigi un patiesi par atbrīvotajiem var saukt tos Rīgas ieņēmējus, kuri, lai te paliktu un nostiprinātos, represēja un izsūtīja vietējos iedzīvotājus, pašiem ienemot viņu mājokļus?

LU grāda kandidātei publiskajā telpā varbūt vērts izteikties un savus uzskatus/viedokli formulet rūpigak, uzmanīgak, precīzāk?

Zigis
pirms 6 gadiem
Murgs! Pat apzinoties manu atklāto naidīgumu attiecībā uz šādām tēmām, tomēr uzdrošināšos autores "ironizēšanas", mērtķtiecīgi nonivelēto, lekšanos nosaukt par skolniecisku un nenobriedušu! Jau kādu laiku atpakaļ esmu sev definējis, ka nesaskaņas starp "urām" un Latviešiem izraisa " nesavienojamas kulturālas atšķirības". Ir tikai trīs lietas 1. Iemācies valodu, lai tu saproti kas ir šī valsts pamatos ( tas, ka Olga prot ir ļoti labi. Es zinu daudzus saprātīgus krievus, bet arī viņiem ir jācieš no vispārināšanas prakses. Aktīvi jāstrādā lai palīdzētu jaunajai krievu paaudzei izlīst, no viņu senču līdzinestā, morālā pagrimuma) Punkts 2. Beidziet glorificēt otrā pasaules kara atbrīvotājus - jūs neko neatbrīvojāt, jūs radījāt milzum daudz sāpju un iznīcības. Milijoniem
Baltiešu, Poļu, Ukraiņu un pat civilo vāciešu cieta no kara noziegumiem ko pastrādāja sarkanā armija. Slepkavošana un izvarošana - vēlāka rusifikācija utt. nav brīvība. Ir jābūt ar kārtīgi izskalotām smadzenēm lai ko tādu sludinātu ... Vai arī vienkāršoti - dumjam. Punkts 3. Beidziet degradēt vidi. Viss sākot no apģēra un beidzot ar uzvedību - karnevāls beidzies. Ja jums pašiem patīk - droši, savā vidē - cik uziet, bet kāpēc citiem jācieš. Mani kā Latvijas iedzīvotāju Turcijas kūrortā pieskaitīja - izvietoja "krievu" viesnīcā, kaut arī biju prasījis "vācu" ... Jautājms vairāk ir par to kāpēc tūristus dala pēc izcelsmes valsts? Jūs esat minoritāte - morāla mioritāte. Tomē, ļoti postoša.

Uhh
pirms 6 gadiem
Diskusija sanāca daudz interesantākā nekā raksts.
Dzīvē runāju vairāk krieviski, gāju krievu skolā, bet daudz kam nepiekritu rakstā.
Ja nu pa punktiem -
- uzskatu, ka tikai pateicoties sarkanajiem strelniekiem mēs nedzīvojam veljoprojam cāru krievijā. Atgriešana pie brivības bija ļoti veiksmīgā un likumsakarīgā situācijas izmantošana.
- piekritu, ka nebija godīgi apsolīt iedot pilsonību visiem kas velas, bet pēc tam par to aizmirst. Būtu pareizāk iedot menesi vai gadu, lai visi kas velas to saņemtu. Tagad par to runāt ir stulbi - pagāja laiks, neko vairs nevar mainīt. Uzskatu, ka pie pat nelielas velešanas dabūt pilsonību nav problēma.
- Lindermans - tā ir provokācija. Uz referendumu ne es, ne sieva, ne puse no maniem draugiem negāja, jo tā bija tikai provokācija, ne vairāk. Par Saskaņas centru. Kā nu būtu, bet tagad Latvijā nemaz nepalika īstie politiķi, un Ušakovam, parējo fonā, gandrīz nav alternatīvas. VL - ir profesionāli, bet pārāk nacionalistiskā partija, RP - arī ir cilvēki, bet nav partijas, V - ir politiķi, bet nav nekā vairāk, ZZS - bez Lemberga arī tukšā partija. Būtu Šlesers, par viņu balsotu :)
- 9. maiju nesvinu. Nav pieņemts mūsu ģimenē. Bet uzskatu, ka, ja nu nebutu tas uzvaras, Latvija un latviešu valoda būtu tagad tikai vēstures grāmatās vācu valodā.
- neredzu "krievu kopienas" problēmas. Vienīgi Lindermans. Problēmas atrast darbu ir kā latviešiem, tā arī krieviem, bet arī šīs problēmas nav Rīgā.
- Valsts parvaldē nostradāju vairāk nekā 10 gadi - tiešām ļoti maz krievrunājošo, bet ne jau tāpēc ka viņus tur negaidā - traucē bailes palikt par minoritāti
- mana apkartne atvainojas, kad joko par krieviem, vai tas mani aizskar? Drīzāk nē. Bet mani aizskar, un es par to saku, kad mani pieskaita pie okupantiem, vai kolonistiem, kaut arī mana cilts dzīvo šeit daudz vairāk nekā pusei no "īstajiem latviešiem". Man ļoti nepatikami, kad koleģim saka, ka viņš "uzvedas ka krievs". Dzimta valoda ir krievu? Jā. Bet tā jau ir mūsu vēsture. Bija situācijas, kad manai ģimenei savadāk izdzīvot nesanaktu.
- pedējo punktu nekomentēšu, jo skaidrs, ka tā ir muļķība.

Kopumā - cik krievi, tik viedokli.

(pareizrakstības riķu nav - atvainojiet par kļūdam.)

Ģirts Laviņš
pirms 6 gadiem
Varbūt autorei (Jums) tā visnotaļ liekas ļoti smalka ironija, bet ne man. Man jau kārtējo reizi ir skumji, jo saprašana tiek aizvietota ar stereotipiem, skaidrošana ar izsmiešanu, iešana pretī ar sienas uzcelšanu. Vai tiešām autorei šķiet, ka latvieši ar "labie krievi" vai "sakarīgie krievi" domā tieši šo - iztapīgus un savu identitāti noliedzošus cilvēkus? Ar šo ironisko "labā krieva" izsmiešanu tiek līdz ar zemi nolīdzināts jebkurš pretimnākšanas akts gan no krievu puses, gan latviešu puses. Cieņa un pretimnākšana tiek aizvietota ar aizvainojumu, naidu un vienaldzību. Vai tad tas ir tas, ko autore (Jūs) vēlējāties? Varbūt dažreiz būtu vērts aizdomāties arī par sekām, ko raksts atstās. Varbūt autorei tiešām likās, ka izveidojusi visnotaļ dziļdomīgu publikāciju, kura caur savu ironisko formu rosinās latviešus domāt un būt tolerantākiem. Un kāds ir sausais atlikums no šī raksta? Viena puse visnotaļ ir rosināta vairs nelietot šādu apzīmējumu "labie krievi", bet otra puse ir visnotaļ rosināta vairs necensties būt par kaut ko tādu, kas kaut nedaudz varētu līdzināties tam, kas tiek apzīmēts ar šo apzīmējumu "labie krievi". Skaisti! Paldies autorei!

P.S. Neviens netaisās Jūs dedzināt uz sārta. Ceru, ka nākamreiz Jums pietiks prāta uzrakstīt rakstu, kas tuvina navis šķeļ.

lasītājs
pirms 6 gadiem
Beidzot ieguvu formulējumu savām ikdienas gaitām. Labā latvieša kodekss. Raisa tieši to pašu diskomfortu, taču palīdz izvairīties no problēmām un nepatīkamām situācijām gan sadzīvē, gan darbā.

Loki
pirms 6 gadiem
Olgai iesaku izlasīt grāmatas Pēdas rīta rasā un Kurzemes sirds vēl dzīva, lai nekād vairs "smalki neironizēt" par "atbrīvotāju" tēmu. Daudz interesantāka lasāmviela, nekā LTF kongresa programma, statūti un rezolūcijas, kur nu vēl portālu politika.lv un apollo materiāli.

pirms 6 gadiem
Liels paldies Olgai!

Es arī ļoti bieži nevaru saprast - ko tieši no mani grib Elertes kundze savā nacionālistiska histērijā.

Chupakabra
pirms 6 gadiem
Vispār es nesaprotu. ASV var būt savas nacionālās intereses, Krievijai var būt, Portugālei var būt, bet Latvijai un latviešiem nedrīkst. Uzreiz tie ir nacisti, nacionālisti un žīdu savēji.

Chupakabra
pirms 6 gadiem
..."LTF iestājas par to, ka pilsonību iegūst pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji, kuri deklarē savu vēlēšanos iegūt Latvijas pilsonību un nepārprotami saista savu likteni ar Latvijas valsti.".....
Jā, kad deklarē savu vēlēšanos iegūt Latvijas pilsonību, tad dodas uz Naturalizācijas pārvaldi un nokārto pilsonību. Bet ja publiski deklarē, ka šī valsts ir pārpratums, ir klaji nelojāli šai valstij, ienīst šo valsti, tad nesaprotu, kāpēc tādam ir jādod pilsonība? Vai tad mums jādod pilsonība tikai tāpēc, ka vajag Šengenas vīzu un bez vīzas vajag aizbraukt uz Turciju?Ja saista likteni ar Latvijas valsti, tad arī loģiski ir jāciena tās vēsturi, jāsimpatizē tai, jāciena kultūra, jāmēģina runāt valsts valodā. Vai Vācija dotu kādam pilsonību, ja pretendents paziņotu, ka Vācija ir ģeopolitisks pārpratums un vāciski nerunāšu principa pēc, vienkārši gribas saņemt Vācijas pensiju un dabūt lētākus nodokļus?! Pat Vladimirs Putins Krievijā atzina, ka valsts pilsoņiem ir jāzina valsts valoda.

Chupakabra
pirms 6 gadiem
...neizrāda, ka viņu aizskar tie neskaitāmie gadījumi, kad vārdu salikuma "Sarkanā armija" vai, teiksim, "staļinisko represiju īstenotāji" vietā saka vienkārši "krievi"....
Te mana loģika: Vai latviešus neaizskar, ka visi leģionāri ir žīdu bendes un nacisti.

Chupakabra
pirms 6 gadiem
...neuzdod liekus jautājumus par to, kāpēc valsts pārvaldē absolūtais vairākums (aptuveni 80%) ir latvieši [2]; krievi paši vainīgi, ka viņu tur nav....
A ko tad piedāvājat? Pēc varas vertikāles principa sadalīt kvotas? Tāpēc ka "pienākas"?
Manuprāt latvieši tur nokļuvuši demokrātisku procesu rezultātā!

Pēteris Strautiņš
pirms 6 gadiem
Paldies par ļoti labo rakstu.

Vairākus gadus strādājot "internacionālos kolektīvos", kādas ir Latvijas lielās, universālās bankas, esmu sapratis, ka te ir izstrādājusies ļoti smalka, vienlaikus dzelžaina un visaptveroša politkorektuma kultūra, kas uzliek pienākumus ABĀM PUSĒM. Atvērtajos birojos izteikt apgalvojumus, kas būtu aizskaroši kādai no "pusēm", ir stingri aizliegts. Piemēram, nav atļauta dažādu potenciālas domstarpības izraisošu vēstures notikumu pārāk emocionāla pārspriešana. Tāpat, piemēram, 2008.gada augustā "off limits" bija Krievijas-Gruzijas karš. Nav bijis nekādas formālas vai neformālas vienošanās par to, vienkārši šī kultūra ir pakāpeniski attīstījusies un visi to saprot instinktīvi. Ideāla orientēšanās šajā kultūrā prasa diezgan precīzu vēstures un starptautiskās politikas pārzināšanu.

Tāpat šādā vidē dzīvojot ļoti ātri iemācās atšķirību starp ebreju jokiem un antisemītiskiem jokiem. Es drīkstu jokā pēc izsaukties "'fašizm ņe proiģot", ja man ļoti nepatīk kāda kolēģa ideja, bet kolēģim Ivanam, teiksim, tas būtu beyond the pale. Vēl jo vairāk, šādu ironisku komentāru drīkstu paust tad, ja idejas autores vārds ir Dace, bet ne tad, ja Nataša.

Varbūt simetrija nav absolūta, 18.novembra kolektīva atzīmēšana ir OK, bet 9.maija - nē. Taču, vai tā tiešām ir asimetrija, jo 18.novembris taču nav nekādā veidā konfrontējošs datums, vai ne?

Runājot par dzīvi ārpus balto apkaklīšu ekonomikas universa, manuprāt, pēdējo divdesmit gadu laikā daudz emocionāli apvaldītāki šajā ziņā ir kļuvuši tieši latviski runājošie. Savukārt krievi sākumā bija tādi kā sabijušies, laikam dēļ etnosam instinktīvi piemītošās bijības pret valsts varu, bet tagad kļuvuši domāšanā eiropeiskāki, kas vienlaikus ļauj brīvāk izpausties ģimenē veidojušamies vēstures narratīvam. To nesaprotot, dažkārt sabiedrisko aptauju veicēji to interpretē kā šķelšanās pieaugumu un tamlīdzīgi, bet aina ir daudz smalkāka.

Veiksmi,

Pēteris
[email protected]Demians
pirms 6 gadiem
Autore uzskatāmi parādījusi integrācijas problēmu - cilvēki integrējas pēc formas, ne pēc satura. Ja var sarkastiski izteikties pret latviešiem fundamentālām lietām un pat necensties izprast ko jūt latviešu tauta, tad integrācija ir visai veltīga.

9.maijs nevar būt svētki tautai, kurai šīs "uzvaras" vai "atbrīvošanas" rezultātā, tika mocīta pusi gadsimta. Būtu Hitlera zābaks uzminis uz Latvijas, būtu 19. septembris, 21 augusts vai kāds cits "vācu minoritātei" svēts datums, kura laikā pie kāda uzslieta pieminekļa viņi dzertu "šnabs un dziedātu Volga Volga" ... jā, arī zem "atbrīvotāju" un "uzvaras" karoga. Mums kā mazai tautai būtu šāda ālēšanās jārespektē ?

Latvija tika dibināta 1918.gadā un to vajadzētu saprast. Arī Krievijai bija iespēja norobežoties no PSRS, tās noziegumiem - viņa izdarīja tieši pretējo. Ja Latvija neizvēlējās kardinālo deokupācijas ceļu, tad Krievija izvēlējās lielāko ekstrēmismu, kurš bija pieejams - PSRS noziedzīgā režīma glorifikāciju. Šeit ir pamats latviešu pretestībai pret 9.maiju.

Krievi ne tikai ironizē latviešu partijas, bet brīžiem izrāda atklātu nicinājumu un nopēlumu gan latviešu politiķiem, gan valsts prezidentiem. Tendencioza pieeja no autores puses.

Valsts pārvaldē ir maz krievu jo nav pacentušies 20 gadu laikā apgūt latviešu valodu pietiekamā līmenī. Es nebraucu uz Angliju un neprasu darbu valsts pārvaldē, nezinādams angļu valodu.

Sarkanā Armija tiek pielīdzināta krieviem, tieši tāpat kā Hitlera armija - vāciešiem. 9.maijs kurš ir PSRS armijas iekarošanas svētbrīdis ir krievu nacionālie svētki, nekāda norobežošanās no Sarkanās Armijas nav manāma. Atkal izteikti tendenciozi formulēts punkts.

Jā Latvijā, atšķirībā no Krievijas, ir demokrātija. To tad arī izmantojot var kultivēt visādus demogoģiskus rakstus ka dzīvosim draudzīgi, bet ziedojiet kādu no Jūsu tautas un valsts pamatvērtībām utt.

Kopsavilkumā ir ļoti bēdīgi uzskatīt, ka valodas iemācīšanās ir integrācijas beigu punkts. Šī raksta tendenciozās muļķības parāda, ka tas tālu tā nav. Latvieši gan savā bravūrībā ir ļoti priecīgi, ka vismaz kāds retais ir izrādījis cieņu un apguvis latviešu valodu, šeit desmitiem gadu dzīvojot. Tiesa gan, lai varētu ērtāk nest PSRS stila muļķības jau jaunajās izpausmēs.
Andris_Sh
pirms 6 gadiem
Un man likās, ka Uzvaras piemineklis ir uzcelts par godu Rīgas atbrīvotājiem. Nē, izrādās, ka krieviem.

diehard
pirms 6 gadiem
Esmu samērā tālu no tā domāšanas veida, kuru autore kritizē. Tomēr 4 no 8 jautājumiem autores ironijai nekādi nevaru pievienoties.
1. Latvijas valsts kontinuitāte ir juridisks fakts, nevis "vienīgais iespējamais" politisks lēmums.
2. LTF deklarētais par pilsonības iegūšanu nav pretrunā ar pastāvošo naturalizācijas kārtību.
3. Pieminekli nav cēluši “Rīgas atbrīvotāji”, bet gan okupācijas vara. Ja kāds vēlas šo pieminekli tā dēvēt, tad jādomā tiešām uzskata, ka tas ir piemineklis kaut kādiem atbrīvotājiem.
4. Neredzu šķēršļus krieviem strādāt valsts pārvaldē, ja viņu kvalifikācija atbilst likumā noteiktajām prasībām, t.sk., ir pietiekamas valsts valodas zināšanas.

Grims
pirms 6 gadiem
Tātad Olga negrib, lai krievus asociē ar staļinistiem, bet grib 9. maijā iet svinēt Staļina uzvaru un lietot terminu "Piemineklis Rīgas atbrīvotājiem", lai gan šie atbrīvotāji bija tie paši "staļinisko represiju īstenotāji"?

Man liekas, ka LTF teiktajā vārdi "nepārprotami saista savu likteni ar Latvijas valsti" tomēr ietver arī "aizvelk savu dirsu nokārtot naturalizācijas eksāmenus", nevis tikai vaid, ka ir nepieklājīgi prasīt, lai Latvijas pilsonis spētu runāt latviski. Manuprāt vispār visiem neatkarīgi no tautības pilngadību sasniedzot būtu jānodemonstrē vēstures un valodas pamatzināšanas, lai tiktu pie balstiesībām.

Kalvis.Apsitis
pirms 6 gadiem
Vairums no augšminētajiem uzvedības noteikumiem atspoguļo kaut kādu vienu izvēli pastāvošās viedokļu daudzveidības apstākļos. Esmu redzējis cilvēkus, kuri visu to ievēro un arī tos, kuri to neievēro - man netraucē ne vieni ne otri.

Ir toties viens noteikums, kurš tiešām vairāk saistīts nevis ar cilvēka viedokļiem, bet gan - kuras okupācijas varas valodas štampus viņš/viņa izvēlas. Proti: "79 metrus augsto obelisku un tai pieguļošo arhitektūras ansambli nekad publiski nesauc oficiālajā – "Piemineklis Rīgas atbrīvotājiem" – vārdā". Tas pats sakāms arī par apzīmējumiem - "Uzvaras diena" (runājot par Vācijas kapitulācijas datumu - 8. vai 9.maiju), "Lielais Tēvijas karš" (nevis 2.pasaules karš), "atbrīvotāji" - runājot par PSRS karaspēku.

Nedomāju, ka mums vajag daudzināt šos padomju apzīmējumus (vai arī attiecīgu vācu okupācijas laika diskursu - "Jaunā kārtība", "žīdboļševiku internacionālisms", "zemcilvēki", utml.). Ja autore uzskata, ka šos vārdus nelietot ir labas gribas krievu uzvedības kodekss, tad tikpat labi var uzskatīt, ka tas ir arī labas gribas latviešu (lietuviešu, baltkrievu, poļu, u.c.) uzvedības kodekss.

Nasing spešal
pirms 6 gadiem
Ironija būtu vietā, ja fakti netiku jaukti ar stereotipiem. Piem. stereotips par vienīgo iespējamo lēmumu un fakts par valsts kontinuitāti. Ja kontinuitāte būtu tikai sterotips tad diez vai tiktu reanimētas pirmās brīvvalsts laika vērtības un Satversme. Līdz ko ironija ir par faktiem, zūd ticamības moments par to, ka autors iziet uz savstarpēju kompromisu nevis konfrontāciju.
Pēdējais punkts labā krieva kodeksā nonāk pretrunā ar iesākumā minēto. Autore piemin to, ka izjūt demokrātijas ierobežojumus, bet tajā pašā laikā pasmejās par demokrātiju (cik noprotams, arī netic tai!). Es nezinu, ko māca komunikācijas fakultātē, bet viens no demokrātijas pamatprincipiem ir vairākuma vara ar respektu pret mazākuma interesēm. Ja autore ticētu demokrātijas idejai, tad saprastu, ka patiesībā viņu neapmierina demokrātijas izpausmes nevis latviešu uzvedība. Iespējams, pie vainas ir neilgais demokrātijas periods, kura rezultātā sabiedrība vēl nav apguvusi demokrātijas pamatvērtības.
Tā kā viedoklis ir vairāk emocionāls nekā racionāls, tad ieteiktu Olgai pieņemt to, ka, katram, kas sevi identificē ar mazākumu, nevis vairākumu, vienmēr liksies, ka viņu sāpe tiek mazāk uzklausīta. Tā ir utopija, ka visi var būt vienlīdz laimīgi, jo cilvēki taču ir tik ļoti dažādi!

Evelinananana
pirms 6 gadiem
Es savukārt gribētu, kaut tādi krievi arī te būtu! Tas ir mans sapnis savā ziņā (protams, man ir arī svarīgāki sapņi), Bet šādu tekstu rakstītāji ar saviem uzskatiem lai tiešām labāk dodas turp, kur var godināt "atbrīvošanas" dienu un lekt kaļinkas.

Idunn
pirms 6 gadiem
Šķiet, starp abām kopienām būtu vajadzīga pēkšņi aktuāla kļuvusī mediācija - kā pie dzelzceļniekiem.

Liva.
pirms 6 gadiem
Nav šaubu, ka autorei ir pilnīga taisnība vairākos punktos, un to ir svarīgi atzīt un nosaukt vārdā. Tomēr lielu vilšanos rada tas, ka autore šajā rakstā dara tieši to pašu, ko nosoda citos - vispārina tēzes un sludina "vispārzināmas patiesības". Man gribas jautāt - vai tiešām Jūs pati ticat tam, ko rakstat? Ka visa sabiedrība, jeb latvieši, jeb uz kuru nu grupu šis "kodekss" attiecas, ir tik vien viengabalaini savos uzskatos? Vismaz es nevarētu nosaukt pilnīgi nevienu, kura uzskati atbilstu šiem. Ja viens mēs neuzskatam par sabiedrības viedokļa mērauklu kādu "vidējo latvieti", kurš radīts uz nacionālistu interneta forumu komentāru bāzes.


janisr
pirms 6 gadiem
Olgas rakstītajā ir liela taisnība. Un nav pat svarīgi, kas bija rakstīts LTF programmā un kas nebija, ne tur ir problēma. Problēma ir tajā, ka par pārāk daudzām lietām mēs neesam spējīgi apsēsties pie galda un vienkārši parunāt bez sakāpinātām emocijām un oponentu ierakstīšanas ienaidnieku sarakstā.
Un, lai kā es piekristu Olgai, te tomēr ir arī otra puse - tieši tik pat muļķīgi jūtas jebkurš latvietis, kas uzskata, ka pilsoniskās brīvības ir svarīgākas par VL tiesībām latviešu nācijas glābšanas aizsegā, lamāt visus nelatviešus vai; pilsoniskās brīvības ir daudz svarīgākās, ja ir jāizvēlas starp tām un tiesībām aizliegt dažiem cilvēkiem vākties gājienos, kas saucas "praids", kad tie nonāk otrā, tālajā galda pusē, kurā sēž tā saucamā krievu kopienas elite un stāsta par to cik humāns bija Staļins, ka tikai deportēja nevis nošāva uz vietas vai, ka Latvija kā valsts ir bezjēdzīgs veidojums un neatkarība ir nejaušība, kas pati no sevis pazudīs - tur diskusijas ir tieši tik pat bezjēdzīgas, kā, ja Olga mēģinātu diskutēt ar Iesalnieku.
Šāds uzskatu stingums nav latviešu problēma, tā pat nav krievu problēma, tā ir mūsu visu problēma. Lai kā dažiem nešķīstu, ka latvieši ir tik ļoti atšķirīgi no krieviem, mēs tomēr mentālā ziņā esam vienas vērtību sistēmas nesēji. Vienkārši, tur kur Giļmana galvā stāv ierakstīts, ka katram krievam ir pienākums, iegūts no dzimšanas, veicināt Krievijas ģeopolitisko ietekmi, Iesalniekam stāv rakstīts, ka krievus ir jāaiztriec - viņi neatšķiras pēc principiem, bet tikai pēc sava naida pielietojuma subjekta.
Un pie tā ka situācija ir izveidojusies šāda esam vainīgi visi, kas šādai vērtību sistēmai nepiekrīt, arī es.

olga_procevska
pirms 6 gadiem
mulstu no komplimentiem, pateicos par kritiku un mierīgi uzņemu jau iepriekš paredzētos aicinājumus maitāt gaisu kaut kur citur. pēdējo gan patlaban nevaru solīt izpildīt.

Haris
pirms 6 gadiem
Varbūt pat pats galvenais aspekts ir pirmais minētais:
"Atgriešanās pie 1918. gada Latvijas Republikas 1991. gadā bija vienīgais iespējamais lēmums, nevis politiska izvēle, ko varēja izdarīt un varēja arī neizdarīt. Apzinās, ka no kontinuitātes koncepcijas neizbēgami izrietošais dalījums pilsoņos un nepilsoņos ir visnotaļ liberāls risinājums un varēja taču būt sliktāk."


Tieši tā - tas bija vienīgais iespējamais lēmums, ņemot vērā tā laika spēku samēru, un mums par to ar jums NAV JĀDISKUTĒ vai jāmeklē vēl kāds cits "vidusceļš".

Jums, krievu kolonistiem, būtu jābūt pateicīgiem, ka jums te vispār atļāva palikt - ja jūs spētu prasties kauna un būtu tik diži "kultūras cilvēki", par kādiem jums patīk uzdoties.

Kamēr šī klusas un pieticīgas pateicības sajūta netiks iekļauta katra krievu kolonista pasaulskata pamatā, tikmēr Latvijā īsta miera un "integrētības", protams, nebūs.
Labi, tas varbūt prasīs gadu desmitus, ne vienu vien paaudžu maiņu - bet tas nekas, mēs pacietīsimies.:) Jūsu krokodila asaras un "smalkā" ironizēšana te nelīdzēs.

Sienau
pirms 6 gadiem
No vienas puses, esošas un agrāk pieļautās kļūdas no vairākuma puses ir jāierauga un jāatzīst. No otras puses, skatījums tikai no vienas - krievu - pozīcijas atkal ved tajā pašā mēs/viņi virzienā (tuklāt, lai arī nešaubu, piemēram, ''Par dzimto valodu'' tiesības izteikties, simboli un idejas, ar ko viņi operē, tomēr ir vērstas uz konfrontāciju, ne sadarbību). Šis un citi raksti par līdzīgiem tematiem, kas nav bieži LV valodas medijos, ir solis ceļā uz saprātīgāku sabiedrību, bet diskusijai jāturpinās, tiecoties uz abpusēju sapratni, ne tikai jāapstājās pie vienas vai otras grupas ''pareizās atbildes''.

Kristaps Vecgrāvis
pirms 6 gadiem
Ļoti smalka ironija par primitīvu patriotismu un no tā irzrietošo komunikācijas rāmi. Paldies autorei! Demokrātija ir daudzveidība.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Ukraiņu nacionālista intervija ar Mamikinu ir patiešām lieliska. Bet tas, ka to šajā diskusijā jau atkārtoti piesauc cīņā pret šā raksta autori, ir īsteni latviski nožēlojami: re, re, lielais onkulis arī teica! Esmu pilnīgi pārlieciināts, ka piesauktais ukraiņu nacionālists būtu vīlies latviešu tautā, ja uzzinātu, ka Olgai Procevskai līdzīgie ar šādu rakstu un tamlīdzīga līmeņa viedokļiem iekļūst ļaunajos tēlos, pret ko cīnīties ar viņa patiešām nopietnajiem argumentiem par patiešām smagām problēmām. Vēl jo vairāk - nešauboties, ka arī pašai Olgai Procevskai ukraiņu nacionālista viedoklī nav nekā neskaidra un nepieņemama.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Šņores filma "Padomju stāsts" ir vēstures interpretācija. Vienpusīga, kā jau filma, to filmai nevar pārmest, nevar viena filma parādīt visas puses, tikai nosaukums diemžēl nav korekts, tas ne bez nolūka pretendē aptvert padomju visas puses. Un šādā filmā būtu jābūt absolūti precīzai attieksmei pret faktiem. Man ir nepieņemami, ka sižets par tīši izraisīto trīsdesmito gadu Ukrainas Golodomoru tajā ir ilustrēts ar dokumentāliem fotoattēliem no dabas un sociālo apstākļu izraisītā Pievolgas divdesmito gadu bada: tas diemžēl rada šaubas arī par citu faktu objektivitāti, šādā filmā neko tādu pieļaut nedrīkstēja.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Paskatījos. Jā, tiešām, Dzintaru koncertzāle jūlijā slauc krievu piķi: viļņi, humori utt.. Malači. Un visām Latvijas televīzijām atkal būs vairākus gadus ko rādīt: nekā cita kā krievu šovi jau nav.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Klasiskā mūzika latviešiem un klasiskā mūzika krieviem... Interesanti. Te nu gan būtu jāpapēta, vai krievu klasiskās mūzikas atskaņošana Latvijā nav valodu likuma pārkāpums.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Kļūdas labojums pirmajā teikumā (lielajiem burtiem):
"Diemžēl to muļķību (..) VAIRS NEVAR SASMELT."

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Diemžēl to muļķību, ko izdarīja mana histēriskā tautiņa ar visiem saviem lētu plēvi no sūda velkošajiem priekšstāvjiem pērnajā referendumā un vairākus mēnešus pirms tam, kad mums vispār nebija citas problēmas dzīvē, kā vien gānīties par šo jau saknē tīri provokatīvo referendumu, kurš pēc būtības nedraudēja pilnīgi ne ar kādām iespējamām pārmaiņām salīdzinājumā ar esošo situāciju, un par krieviem kā tādiem. Tā vietā, lai referendumam pievērstu uzmanību tikai neapmierinātie krievi (kādu esamība ir pilnīgi normāla, dabiska un demokrātiska) un uz to laipni neaizietu neviens latvis, nerunājot jau nemaz par labajiem krieviem, mēs izdarījām visu, lai par atbildi vienīgajam, kā latvieši varēja lietot un lietoja šo referendumu - parādīt krieviem (visiem pogolovno) vidējo pirkstu -, pat neitrāli krievi aizietu parādīt to pašu. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka latvji brāļu Dzindermaņu vadībā dubultoja PAR balsojušo skaitu. Un pilnīgi saprastu Olgu Procevsku, ja arī viņa izrādītos tā balsojusi šajā smieklīgajā nereferendumā, uz kuru noteikti nebija grasījusies iet, bet pēc visa tā, ko viņa no mums toreiz uzzināja par sevi, kāpēc gan lai neaizietu uzspļaut mums pretī.

kuģis
pirms 6 gadiem
piekrītu kodeksam, droši vien, prasībām jābūt vēl augstākām.

m
pirms 6 gadiem
Raksts tiešām tāds, ka var redzēt - kas nu bijis uz sirds tas jāraksta. Tieši tāpēc neliels mulsums - varbūt, ka tā ir latviska "ko nu es" īpašība, bet man bieži vien ir mākušās virsū šaubas, vai ar visu, kas uz sirds, ir tik dāsni jādalās ar visiem apkārtējiem. It īpaši tādā gadījumā, ja tās ir negatīvas emocijas, jo tām ir nelāga īpašība piesaistīt sev līdzīgās. Tagad atkal nāk prātā šis jautājums, jo principā man nekad nav bijuši iebildumi pret krievu tautības cilvēkiem, bet autores brašajā rakstā paustais izsmiekls "stereotipiskajiem latviešiem" izraisa tieši tādu reakciju. Pat ja es piekristu (un arī piekrītu), ka noteiktai sabiedrības daļai ir visai absurdi aizspriedumi pret krieviem, vai tiešām man vajadzētu atzinīgi izturēties pret Padomju Savienības leksiku? Vai man vajadzētu izlikties, ka saprotu, ko nozīmē aicinājums Latvijā politisko varu vairāk (cik vairāk? pēc iespējas vairāk? tas šeit paliek neskaidrs) piešķirt krievu tautības cilvēkiem un ka vajadzētu mazāk (cik mazāk? nemaz?) uzmanības pievērst latviešu kultūras aizsardzībai? Te jūtu problēmu, ka autores teksts ir pret konkrētām lietām, dažām no kurām var pilnīgi piekrist (krievs ≠ okupants), bet otra puse paliek brīva - vienīgi skaidrs, ka tie latvieši jau nu galīgi sacepušies ar saviem muļķīgajiem stereotipiem. Mērķis laikam ir cēls - visiem cilvēkiem ir jābūt vienlīdzīgā stāvoklī. Un te nu laikam es kļūšu par ļoti, ļoti sliktu cilvēku, sakot, ka nepiekrītu vai vismaz neizprotu, kāpēc Latvijā krieviem vajadzētu piešķirt visas tiesības, uz kurām dod mājienu autore. Nezinu, vai tas mani padara par īstenu stereotipisku latvieti, bet nez kāpēc šķiet, ka šajā un arī citos gadījumos tieši minoritātes producē pareizā/nepareizā pretnostatījumu, asociējot tā dēvētos "pareizos" ar stereotipu pārņemtajiem un pretnostatot tiem, kas vairs nespēj klusēt no pilnas sirds un albākas nākotnes gaidām. Nezinu, kurai pusei man vajadzētu pieskaitīt sevi. Laikam nekādajiem, kam labāk būtu bijis paklusēt, jo nevar pateikt, ar kuriem vajadzētu draudzēties un kurus - izsmiet. Sārtu autorei gatavot prātā nav nācis, kas gan laikam no manis (kā latvietes?) tiek gaidīts.

TomsA
pirms 6 gadiem
Man nav skaidrs, kāpēc kādam krievam būtu jākļūst par "labo krievu" vai pat jāvēlas tādam kļūt. Ja raksta autore cer, ka, kļūstot par "labo krievieti", uzlabos savas attiecības ar tiem latviešiem, kuriem krievi nepatīk (vēsturiskās, personiskās u.c. pieredzes dēļ), tad tās ir veltas pūles, kuru dēļ nevajadzētu pazemoties. Pazemojums dzemdina naidu, kā mēs to jau redzam ne vienā vien latvietī un krievā.
Visām rakstā uzskaitītajām autores izvēlēm, manuprāt, jābūt brīvām izvēlēm, kas dzimst no iekšējas pārliecības, nevis no vēlmes kādam izpatikt. Tad vismaz ir cerība neiemantot to cilvēku necieņu, kuri paši rīkojas, šādas pārliecības vadīti. Un tas varētu būt svarīgi, lai iemantotu uzticamus draugus neatkarīgi no viņu tautības, dzimuma, reliģijas u.c. pazīmēm.
Ja dzīve "labās krievietes" lomā nepateicīgo latviešu vidū šķiet pārāk rūgta, mans ieteikums ir izvēlēties sev citu lomu, paraugoties uz šo situāciju no malas. Piemēram, iztēloties sevi "labās francūzietes" lomā alžīriešu vidū. Domājat, ka tas ir pavisam cits stāsts? Var jau būt, bet man tā vairs nešķiet, kopš esmu uzklausījis rūgtuma pilnus franču ģimenes stāstus par to, cik viņi ļoti centušies, cik daudz laba mēģinājuši darīt alžīriešiem un cik tie izrādījušies nepateicīgi. Varbūt šāda lomu spēle arī Olgai Procevskai ļaus labāk iejusties realitātē - nemēģināt kļūt "labai" tiem, kas to tāpat nenovērtēs, rīkoties saskaņā ar savu pārliecību, cienīt ikvienu cilvēku, ciktāl viņš pelnījis cilvēcisku cieņu, pildīt valsts likumus, saglabājot savu personisko pārliecību. Vēlu sekmes!

Spīdola
pirms 6 gadiem
Nesen biju Igaunijā - Tallinā un goda vārds, nu man šķiet, ka tur krievi ir citādāki - klusāki, mierīgāki, pieklājīgāki, otru respektējošāki kā Rīgā.

Spīdola
pirms 6 gadiem
Es neuztveru par nopietnu runas par aizvainošanos un apvainošanos.
Man viens vectēvs gāja bojā konclāģerī pie Maskavas, otrs sabeidza veselību un labākos dzīves gadus Sibīrijā. Abas omes - man ierodoties šajā pasaulē bija palikušas gan bez vīriem,gan bez mantas, tikai ar izsalkušiem bērniem un pārcilvēcīgā vergu darbā sakropļotiem augumiem. Mazam skuķim iebraucot Rīgā un runājot latviski, man krievu tantuki atbildēja - govoritje čelovečeskim jazikom. Tādus aizvainojošos stāstus ... nezinu,varbūt jāraksta kopēja latviešu-krievu grāmata, par ko katrs viens uz otru ir apvainojies. Tad jāizvillojās un tad jāspriež kā dzīvot tālāk kā normāliem cilvēkiem.
Viena no pirmajām lietām,ko man iemācīja manas krievu kolēģes,kad sāku strādāt šajā darbā - smotri i učis - naglostj vtoroje ščastje. To es bieži atceros,kad dzirdu - kārtējais krievvalodīgais ir apvainojies uz latviešiem.
Starp citu, vairākās Āfrikas valstīs valsts valoda ir afrikandu. Ar domu,lai tā nebūtu bijušo kolonistu - okupantu valoda- ne angļu, ne vācu, ne franču, ne beļģu.

Spīdola
pirms 6 gadiem
Izbanotais.
Es laikam neprecīzi izteicos. Vai Tu tēlo. Ieej Dzintaru koncertzāles mājas lapā un paskaties repertuāru jūlijam.

Spīdola
pirms 6 gadiem
Vēl tikai viens piemērs. Man ārzemju draugi pieteicās jūlijā braukt uz Latviju. Viņi ir lieli klasiskās mūzikas mīļotāji. Meklēju, kādus koncertus piedāvāt. Piemēram, Dzintaru koncertzālē- jūlijā tikai krieviski, krievu publikai. Un tad vēl sūdzēties,ka krievi slikti dzīvo Latvijā .... Varbūt vēl repertuārs papildināsies,nezinu,bet šobrīd tikai tāds - krievu publikai.

Spīdola
pirms 6 gadiem
Dimam
es domāju, ka viņa neko negrib no Tevis un neko negrib Tavā labā darīt.
Vienkārši politiķi baida latviešus ar krieviem un krievus ar latviešiem. Ja papēti partiju programmas vai partijas darbībā - atškīrību jau nav. Visi tie paši vēži tai pašā kulītē.

Spīdola
pirms 6 gadiem
Liva.

2013. gada 27. martā, plkst. 10:37
Parakstos zem katra šī vārda un no savas puses gribu piebilst,ka katram secināt savu patiesību ir zemākais līmenis. Kas gan cits,ja ne jaunie izglītotie piedāvās kādus risinājumus, nākotnes redzējumus.
Mani krievu kolēgi man ir kā brāļi un māsas,jo mēs nevis izliekamies par labiem krieviem un labiem latviešiem, bet mēs tādi esam - cienām viens otru ar visiem plusiem un mīnusiem. Esmu tur vienīgā latviete un ir bijušas reizes,kad es viena pret visiem, bet neko - sveika un vesela.
Politiķiem nav nekā izdevīgāka par nacionālo kārti, cik mēs esam gudri,kad ar mums to spēlē - tā jau mūsu atbildība.

Lea
pirms 6 gadiem
esmu no jauktas latviešu/krievu ģimenes. autores stāstam līdzīgus jau no bērnības klausos abās radu pusēs, un ziniet ko, man gribētos, kaut visi šie cilvēki beidzot vienkārši aizvērtu mutes un sāktu strādāt. 21. gadsimtā knābāt teritoriālās piederības un etniskā mantojuma jautājumus ir, augstākais, smieklīgi.

dute
pirms 6 gadiem
smieklīgi, ka daži labi šajā rakstā izlasa apvainojumus latviešiem vai, ka "autore grib svinēt 9. maiju".

starp citu, latviešu minoritātes mentalitāte ir galvenais šķērslis krievu kopienas interešu diskusijā. latvietim (man tai skaitā) ir grūti pieņemt domu, ka viņš pats brīžiem ir apspiedējs un bullijs. Latvijas krievs nav nekāds Čingizhans ar Putina vaibstiem, kas par to vien sapņo kā atņemt šai valstij neatkarību, bet minoritāte, kura bieži vie ir spiesta kaunēties pat no sava krieviskā akcenta

dukurs
pirms 6 gadiem
un tikpat inteliģenti šīs olgas apgalvos, ka Šņores filma,,Padomju stāsts" ir vēstures viltošana.

Senso
pirms 6 gadiem
Par "labajiem" krieviem Mamikina raidījumā 27.03.2013
http://www.youtube.com/watch?v=HfwXRPqHGG8
No 34:35.

Senso
pirms 6 gadiem
Labs krievs (vai jebkurš cittautietis - sk. mutatis mutandis) - nepieprasa, lai ar viņu latvieši runātu krievu val. (kamēr pats nespēj pateikt latviski paplašinātu teikumu), un publiski nelīksmo, neizsakās nievājoši u.tml. par piemiņas dienām, pasākumiem, simboliem, kas latviešiem vēsturiski ir svarīgi un emocionāli nozīmīgi. Vārdu sakot, saprot, ka Latvija ir Latvija, nevis LPSR joprojām.
Runājot par valsts pārvaldi, jāsaka, ka tur patiesībā ir ļoti daudz krievvalodīgo, kas neatbilst nepieciešamajām prasībām (īpaši tiesībsargājošajās iestādēs). Latviski runā kļūdaini, raksta vēl briesmīgāk, profesionālā kvalifikācija arī nav labāka kā latviešiem.

WhiteRabbit
pirms 6 gadiem
Kas ir vērā ņemami - Olgai patiešām ir lieliska izpratne un zināšanas par latviešu valodas gramatiku, ko nepavisam nevar teikt, gadiem salīdzinot rakstus, par latvju nacionālistiem Jāni Dombravu, Jāni Iesalnieku un vēl veselu rindu viņu kolēģu. Tas tā, tikai novērojums - uz primitīva salīdzinājuma pamata un bez jelkādas ideoloģiskās attieksmes.

Reinis Runcis
pirms 6 gadiem
Mīļie krievi varētu pamanīt, ka mēs - 90% latviešu, joprojām ar dziļu toleranci izturamies pret slāviskās mentalitātes blaknēm un tādēļ, esat nu tik mīļi un pieciešat arī mūsējās...

nestandarts
pirms 6 gadiem
Varbūt nesasakānas beigsies tad, kad katrs beigs sēdēt savā stūrī un apvainoties uz otru, neieklausoties, neredzot un nejūtot, bet tā vietā pamēģinās iejusties otra ādā. Gudrā vārdā to sauc - empātija. Tas ir tas, kas trūkst abām pusēm.

nestandarts
pirms 6 gadiem
Atvainojos par kļūdu - nesaskaņas.

Patricija
pirms 6 gadiem
arī te par "labu krievu Latvijā" http://www.youtube.com/watch?v=HfwXRPqHGG8&feature=youtu.be
cienījams viedoklis.

Patricija
pirms 6 gadiem
to Uhh
kaut arī Tavs komentārs visai sakarīgs, tomēr viena tēze absolūti nepamatota. proti - "ja nu nebutu tas uzvaras, Latvija un latviešu valoda būtu tagad tikai vēstures grāmatās vācu valodā."
vācieši šeit valdīja gadu simtiem. un tai laikā latviešu valoda un kultūra uzplauka un attīstījās pietiekami normālos tempos. tāpat tai laikā šeit tika ieviests daudz eiropeiskā, par to, protams, var diskutēt, tomēr globalizācija tā vai citādi skar visus. kā Tu vari būt pārliecināts, ka pēc kara nu noteikti būtu citādāk? esmu gandrīz pārliecināta, ka, vāciešiem te paliekot, baznīcās - arhitektūras pieminekļos - sporta zāles un minerālmēslu noliktavas ierīkotas nebūtu. nebūtu šobrīd piekraukāto ielu un, atverot logu, trokšņa fona ar krievu lamuvārdiem. izspārdīto stiklu autobusu pieturās un semečku mizu pie katra soliņa. par pārējo nav ne jausmas.
principā, domājot par otro pasaules karu, uztveru sarkano armiju un vācu armiju pilnīgi vienādi - okupanti iekarotāji. neviena nebija labāka par otru. Ribentropa-Molotova pakts, starp citu, tika noslēgts Vācijai un padomju savienībai vienojoties. bet atpakaļskatā šobrīd labāka ir vācu, jo tās paliekas neatrodas šeit, bez tam - Vācija ir tiesāta un pasaulei oficiāli atvainojusies par sastrādāto. Krievija un šeit dzīvojošie krievi lielākoties joprojām lepojas.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!