Aktualitātes
24.09.2020

"Kvadrifrona" pagaidu mājvietā tapis pirmais jauniestudējums "Ciešamā kārta"

Komentē
0

Teātra trupa "Kvadrifrons" uz laiku iemitinājusies bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē Zeļļu ielā 25, kur 1. oktobrī būs skatāms sezonas pirmais jauniestudējums "Ciešamā kārta" Klāva Meļļa režijā.

Jaunās telpas ir trupas pagaidu mājvieta uz laiku, kamēr cirka ēkā notiek renovācijas darbi. Atbilstoši ēkas vēsturei, pirmajā jauniestudējumā "Ciešamā kārta" valstiskas un personīgas problēmas apskatītas caur Latvijas izglītības sistēmas prizmu.

"Termins "ciešamā kārta" apzīmē valodas struktūru, kas izsaka darbību, kuras veicējs nav zināms vai nav minēts teikumā kā teikuma priekšmets. Izrādē par "ciešamās kārtas" pārstāvjiem tiks uzlūkoti vecāki, bērni un pedagogi, kas ar Latvijas izglītības sistēmu saskaras no tās pašiem pamatiem – bērnudārza – līdz pat griestiem – augstskolai," stāsta "Kvadrifrons".

Vakara gaitā izrādes skatītāji kļūs par dalībniekiem četrās sapulcēs, kurās kāda bērnudārza audzēkņu vecāki, kādas pamatskolas skolotāji, kādas vidusskolas skolēnu padomes biedri un kādas augstskolas Satversmes sapulces orgāna locekļi centīsies mainīt ierasto lietu kārtību. Tomēr, lai to izdarītu, nepieciešams vienoties, kāda tad šī kārtība ir un kādas izmaiņas tajā nepieciešamas.

Radošā grupa uzsver: "Mēs gribam runāt par grūtībām, ar kurām saskaras jebkurš revolucionārs, kas cenšas apšaubīt sarežģītu, laika gaitā iesūnojušu sistēmu. "Ciešamā kārta" būs izrāde par iemesliem, kā pārmaiņu vēji, kuriem vajadzētu plosīt mūs visus, kļūst pārmaiņu vēsmiņām, ko nesajūt teju neviens, par īstenojamām un neīstenojamām reformām un to, cik rāmi un tūļīgi vakardiena kļūst par rītdienu."

Teksts: Ance Strazda, Klāvs Mellis, režija: Klāvs Mellis, spēlē: Ance Strazda, Reinis Boters, Una Eglīte ("esARTE"), Āris Matesovičs, kostīmu māksliniece: Inese Tone, gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers, skaņa: Kārlis Tone.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!