Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
01.09.2023

"Kurzemes filharmonija" septembrī piedāvā Odesu, Grimmus un Ņižinski

Komentē
0

Septembrī plašu piedāvājumu mūzikas un skatuves mākslas cienītājiem sarūpējusi SIA "Kurzemes filharmonija", aicinot apmeklēt koncertzāli "Latvija" un teātra namu "Jūras vārti". 

6. septembrī plkst. 19.00 teātra namā "Jūras vārti" ar izrādi "Grimmi" viesosies Liepājas teātris. Tā ir režisora Elmāra Seņkova otrā no iecerētās triloģijas izrādēm. "Kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas? Kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Kas lauzīs tumsu, ko radījis cilvēks?" Izrāde "Grimmi" tika nominēta balvai "Kilograms kultūras" 2022. gada rudens balsojumā, kurā uzvarēja un tika iekļauta gada fināla balsojumā. Izrāde saņēmusi alternatīvo teātra balvu "Zelta muša" un nominēta divām "Spēlmaņu nakts" balvām.

8. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē "Latvija" uz muzikālu pastaigu pa Odesu aicina ukraiņu komponists un džeza pianists Vadims Neselovskis. Solokoncertā "Odesa. Muzikāla pastaiga pa leģendāro pilsētu" tiks izmantotas arī Dāvida Kļaviņa darinātās vertikālās klavieres 470i. Vadims Neselovksis dzimis Ukrainā, bet šobrīd dzīvo ASV, saglabājot savu saikni ar dzimteni. Kopš Krievijas iebrukuma pianistam bija svarīgi vērst sabiedrības uzmanību uz viņa dzimtenē notiekošo traģēdiju. Koncertprogramma, kas tiks atskaņota Ventspilī, atgādina par Ukrainas nenovērtējamo skaistumu un tās kultūras mantojumu.

15. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē "Latvija" izskanēs trešais džems ar Ventspils bigbendu. Tajā piedalīsies džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, kura šobrīd dzīvo un strādā ASV, un viens no Baltijas labākajiem saksofonistiem Toms Rudzinskis.

Jau nākamajā dienā – 16. septembrī plkst. 16.00, koncertzālē "Latvija" ar īpašu veltījums komponistam Ferencam Listam viesosies pianists Andrejs Osokins. Lists bija virtuozs, mīlnieks, filozofs, mūks, priesteris, domātājs, romantiskais un traģiskais varonis. Šīs ir tikai dažas no viņa personības šķautnēm, kuras raksturo komponista sarežģīto mūžu un atskan arī viņa daiļradē. 

Septembris koncertzālē "Latvija" turpināsies ar koncertizrādi bērniem "Varde par solistu" (21. septembrī plkst. 13.00), kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Evija Martinsone (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Juris Vizbulis vai Mihails Čuļpajevs (tenors) un Kalvis Kalniņš (baritons). 

24. septembrī plkst. 17.00 teātra namā "Jūras vārti" viesosies Latvijas Nacionālā opera un balets ar izrādi "Ņižinskis", ko radījis viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem horeogrāfiem Marko Geke. Tā ir laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski, kas atklāj viņa dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. "Ņižinskis" pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā dejas kompānijā "Gauthier Dance" Štutgartē un kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu "Danza&Danza". Iestudējums saņēmis arī Latvijas "Dejas balvu".

28. septembrī teātra namā "Jūras vārti" plkst. 13.00 un 16.00 būs skatāma Latvijas Nacionālā teātra izrāde pusaudžiem un viņu vecākiem "Divas pasaules". Izrādes centrā ir pusaudžu vecuma pārdzīvojumi un reakcija uz mainīgo pasauli un sevi kā indivīdu tajā. Tam visam pa vidu vecāki un pieaugušie – divas pasaules. Divas paaudzes un divi pasaules uztveres veidi – mūžīgais jautājums par to, kā sadzīvot.

Mēnesi noslēgs basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas koncerts – 30. septembrī plkst. 17.00. Šāds duets koncertzālē "Latvija" viesosies pirmo reizi. Koncertprogrammā balsij un klavierēm būs iekļauta latviešu un vācu komponistu mūzika.

Iepazīties ar pilnu pasākumu plānu iespējams mājaslapā. jurasvarti.lv. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.
Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!