Aktualitātes
07.09.2023

Kultūras nozare aicina neveikt vēl vienu "neveiksmīgu eksperimentu" ar ministru

Komentē
0

Reaģējot uz medijos izskanējušām ziņām, ka ZZS Kultūras ministra amatam grasās virzīt juristu un deputātu Gunāru Kūtri, Latvijas Radošo savienību padome un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija izsūtījusi jaunās valdības veidotājiem atklātu vēstuli, aicinot rūpīgi apsvērt potenciālā ministra kandidatūru.

Aicinām iepazīties ar pilnu vēstules saturu:

"Atsaucoties uz preses konferencē sniegto informāciju, kur premjerminstres kandidāte Evika Siliņa informēja par potenciālās koalīcijas kopīgajām vērtībām, paužot: "Visi vēlamies redzēt Latviju kā latvisku, labklājīgu un iekļaujošu Eiropas valsti, kas spēj attīstīties klimata un tehnoloģiju pārmaiņu laikā", kā arī citos medijos izskanējušo informāciju par potenciālo Kultūras ministra kandidātiem, Latvijas Radošo savienību padome un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija aicina Kultūras ministra kandidātu izvēlēties ar vislielāko atbildību un rūpību.

Šobrīd medijos izskanējušās potenciālo Kultūras ministru kandidatūras vieš bažas, ka koalīcijas veidošanā kultūras jomai tiek piešķirta pakārtota un otršķirīga loma, kuras pārraudzību šķietami var uzticēt jebkuram politiķim. Kultūras ministrijas pārziņā ir sabiedrības integrācija, mediju nozares politika, kā arī kultūras un mākslas nozaru pārraudzība, un tā tiešā veidā būs atbildīga par valdības vīzijas īstenošanu, veicinot latviskas un iekļaujošas Latvijas attīstību. Šajā sarežģītajā laikā, kad ievērojami pieaugusi sabiedrības šķelšanās, krītas uzticēšanās demokrātiskām vērtībām, kā arī aktīvi turpinās Krievijas centieni ietekmēt un kontrolēt informatīvo telpu savās agrākās ietekmes zonās, Kultūras ministram ir izšķiroša loma. Tāpēc aicinām šai pozīcijai virzīt kandidātu, kam ir profesionāla izpratne par kultūras jomu, reāla pieredze nozares politikas veidošanā un kurš spēj piedāvāt pragmatisku stratēģiju tās īstenošanai.

Latvijas kultūras jomas pārstāvji joprojām atceras 2011. – 2013. gadu, kad kultūras joma nonāca Žanetes Jaunzemes-Grendes pārziņā. Šīs ministres karjera beidzās ar Jaunzemes-Grendes demisijas pieprasījumu no toreizējā ministru prezidenta Valda Dombrovska, par pamatu minot ministres nespēju sadarboties ar pārraudzībā esošo nozari. Aicinām neveikt vēl kādu neveiksmīgu eksperimentu Covid laikā daudz cietušas un novājinātas nozares vadībā. Ir būtiski apzināties, ka Kultūras ministrijas loma sabalsojas ar virkni citiem sabiedrības mērķiem (veselība, izglītība, sociālā integrācija u.c.), kā arī ir atvērtas un demokrātiskas sabiedrības veidošanas pamats, tādēļ aicinām ar vislielāko atbildību izvēlēties nākotnes atbildīgos par Kultūras ministriju.


Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere
Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas valdes priekšsēdētāja Maija Pavlova
"

Jau ziņots, ka vakar LTV vēstīja, ka saskaņā ar viņu rīcībā esošu neoficiālku informāciju topošajā valdībā Kultūras ministrijas pārraudzību varētu uzņemties Zaļo un zemnieku savienība, kas šim amatam virzot juristu, deputātu un bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri. Savukārt iepriekš izskanējusi Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidenta Ojāra Spārīša kandidatūra.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!