Janis Rozentals
pirms 11 mēnešiem
Es domāju, ja jau tagad visus garīgās maizes radītājus dzen uz lauku stādīt un audzēt, tad jau tad, kad krīze beigsies, lai zemnieki mums rāda teātri, VID raksta grāmatas un valdība ar Saeimu lai bauda augļus un turpina pašapmierināti sēdēt savos krēsliņos!

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Sabiedriskajos medijos ir LR3 - labi raidījumi par mūziku. Bet - kāpēc par visu citu ir tikai īsa, virspusēja informācija ?
Kultūrdeva man šķiet pat cilvēku pazemojoša. Krievu tv var Hermani 2 stundas intrvēt - pie mums - labdien, kā iet un uzredzēšanos. Kauns ! Riktīgi čekistu gājieni!

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Piemēram. Visiem - kultūras darbiniekiem, k.ministrijai , vkp utt. - vārda tiešā nozīmē ir pie kājas, ka plašākai sabiedrībai LNB izglītojošie pasākumi ir nepieejami.

Mani un domāju vēl daudzus,ļoti intersē Kristīnes Zaļumas un viņas kolēģu darbs vācbaltu kultūrmantojuma izpētē. Biju nolēmusi , ka mēģināšu tikt uz visām lekcijām. Tās sākās plkst 18:00, tieši tad,kad beidzās mabs darbs. Varu darbā sarunāt tā, ka sāku agrāk, ka neeju pusdienās un beidzu agrāk darbu, brt ar noteikumiem, ka manā vietā manus tel un epastus atbild kāds kolēģis, vai ja steidzams darbs, pati to izdaru.

Rezultātā biju tikai uz 2 NB lekcijām. Meklēju internetā - varbūt ir ierakstītas - nē nav.

Vienlaicīgi ievēroju, ka vienā no lekcijām bija labi, ja 4- 5 viesi, pārējie bija paši iesaistītie...

Ministre Melbārde lepni ziņoja, cik čakli LNB strādā, cik tur daudz apmeklētāju - Stradiņa universitātes studenti - tie tie daudxzie apmeklētāji.

19;30 lekciju zālē Draugu telpā ienāk sargs un mums pusvārdā esot izdzēš gaismu .... tā simboliski - tev tauta būs tumsā dzīvot - kuļturščikiem naudas un prēmijas un privilēģijas, ministrei karjera Briselē , bet tautai - 100 grami un viss

Tagad brēc kā kuces uz plosta - krīze ....
Krīze jau sen sen ir...

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Kad Kairišš NT uzveda Baltiešu gredzenu, tad kungs katrā intervijā kapāja tautu, ka tā par vācbaltiem neko nezinot, ka dzīvojot aizspriedumos par šo mūsu vēstures daļu utt. utjprj. Savukārt, H. Blankenhāgena grām. atvēršanā Mencendorfa namā bija otra galējība - ak, ja nebūtu vācbaltu, nebūtu latviešu kultūras. Kaut gan grāmata ļoti skaidri pauda ideju, ka labs latvietis ir tikai tas, kurš ir labs kalps.

Neviena vēsture nav melnbalta, bet lai spriestu - tā jāzin.

Piem. , biju izcilā Dauderu vadītājas vadītā ekskursijā pa Dauderiem. Mēs bijām 6 cilvēki. Tik maz tāpēc, ka nevis nav interese, bet bav ibformācija - kāpēc?
Dauderos ir Purvīša orģināldrbs - palūdz krēslu un skaties . Kur problēma? Kapēc to nestāsta? Nepopularizē?

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Palūdz krēslu un tukšā telpā skaties Purvīti kaut stundu

Sunflower W
pirms 11 mēnešiem
Nu re, cik atklāti attieksme pret nepieciešamo kultūras nozares atbalstu izgaismo pašu inteliģences un kultūras līmeni. 

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Simtgades 60 milj tika izlietoti, lai pasaulei parādītu, kāda kultūrtauta ir latvieši.
Pašai tautai no tiem milj gan nekas netika, vai precīzāk - maz tika. Un tam jau ir sekas. Ja tādā "garā" turpināsies, tad būs kultūra, bet kas to patērē - nebūs.

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Var teikt arī tā, bet tad uzreiz atkal jautājums - kā tad tā, tik milzīgs finansējums kultūrai, kultministrija lai - zeļ un plaukst, bet tauta grimst stulbumā un gara tumsā, kā tad tā?

Sunflower W
pirms 11 mēnešiem
No vienas puses, zināms, ka kultūras pasākumus patērē tik 10% sabiedrības, jo koncertus, teātrus, operas un baletus apmeklē caurmērā viena un tā pati publika. No otras puses, radītāji atspoguļo patērētājus. Spogulis jau nav vainīgs.

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Un vēl - esmu satriekta, ka krīzes laikā
patiesie ieguvēji izrādās ir nodokļu nemaksātāji.
Vajag tikai bļaut ....

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Tieši tā. Nevar vainot spoguli.
Atkārtoju savu domu vēlreiz - ir jābūt gudrākai kultūrpolitikai, kas paredz atbalstīt " abas kājas" - radītāju un patērētāju.

Mocos - jo īsti nepatīk, ar Nino Haratašvili Astoto dzīvi. Gruzīniete, romānu uzrajstīja un nopelnīja miljonu bez valsts vai privāta finansējuma, bez labas dzīves radošos namos.

Talanti nekur nepazudīs, lielākas briesmas, ka nebūs , kas to novērtē.
Ka triumfēs viduvējības

Sunflower W
pirms 11 mēnešiem
Tagad, protams, ir vairāk laika grāmatu lasīšanai un esmu diezgan vīlusies, beidzot izlasot daudzas izslavētas grāmatas, t.sk. latviešu autorus (neminēšu vārdus). Un tas liek man aizdomāties par Tevis pieminēto viduvējību triumfu - tiek slavēts nevis kaut kas tiešām izcils, bet tas, kas ir, jo nekā labāka jau tāpat nav.

Sunflower W
pirms 11 mēnešiem
Precizēju - tas par mūsdienu literatūru.

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Nekad, arī krīzes laikā nē, neesmu dzirdējusi - ne no kultministrijas, ne no kultdarbiniekiem- ka kultūrā abi procesa dalībnieki - radītājs un patērētājs ir vienvērtīgi, līdzvērtīgi un līdztiesīgi un ka valsts uzdevums būtu gādāt par līdzsvaru - lai irkas rada , bet lai ir kas patērē.

Šobrīd lobijs valsts makā ir tikai radītājiem un tam jau sen ir savas negatīvās sekas

Skaisle Jatalniece
pirms 11 mēnešiem
Neatbalstu šo ideju - valstij nodrošināt, t.i. finansēt valsts pasūtījumus kultūras nozarē.

Jau labu laiku dzīvoju pārliecībā, ka kultūras nozares mafija ir mācījusies no būvnieku mafijas un ka rezultāts ir gauži bēdīgs - arvien dziļāka,asāka, neatgriezeniskāka sabiedrības atsvešinātība no jebkādas kultūras. Tāds kuļturščiku pašapkalpišanās birojs, kur pielaide pie valsts finansētās siles strikti tiek uzraudzīta.

Es ierosinu sākt plašu diskusiju, iesaistot visu sabiedrību, par kultūrpolitiku Latvijā.

Visideālāk, bet nezinu cik iespējami - sākt ar inventarizāciju - cik nopelnījuši, cik nomaksājuši nodokļos kultūras darbibieki. Cik viesu un radošās mājās dzīvojusi, cik pa pasauli ceļojuši, cik bibliotēkas un skolas tāpēc slēgtas un cik biblitoēkās un skolās tāpēc nav jaunu grāmatu, bet muzejos - jaunu iepurkumu.

Cik Latvijas cilvēkiem nav ne telefona, ne datora, kur nu par dzejas grāmatu vai koncertu domāt

Māra Dēls .
pirms 11 mēnešiem
Es, tomēr, sliecos nepiekrist. Kultūra ir nozare, kura būs, pat ja nefinansēs ne kapeikas. Nedomāju, ka būtu jāpalielina budžets vai kā citādi jāveido pēc krīzes uzkrājumi, ir nozares, kur šī nauda ir kretini vitāli vajadzīgāka, nozares, kuras lielā mērā balstās uz iepirkumiem vai resursiem par kuriem ir jāmaksā nauda.
Visu cieņu tiem, kuri pelna ar kultūru un tāpēc šī situacija ved naudas zaudējumies paša budžetam, bet nevajag stāstīt, ka izzudīs kāda daļa no kultūras bagātības. Rakstīt dzeju naudu neprasa, dejot naudu neprasa, sarakstīt dziesmu naudu neprasa. Naudu prasa visādas ekstras un ērtības. Skatoties vēsturē, jo lielāka krīze, jo interesantāka kultūra.
Krīze būs tiem, kuri ar kultūru pelna. Pārējiem šī situācija būs jaunas ēras, vērtību sākums.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!