Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
14.01.2021

Krīzes skarto kultūras institūciju atbalstam piešķir 3 miljonus

Komentē
0
Saglabā

Komersanti, biedrības un nodibinājumi, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un bijusi ierobežota Covid-19 valstī noteikto drošības pasākumu dēļ, arī 2021. gadā varēs pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja". Tās turpināšanai līdz š.g. 30. jūnijam valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem šodien lēma piešķirt 3 000 000 eiro.

Mērķprogrammas ietvaros šogad paredzēts atbalstīt aptuveni 660 organizācijas, katrai no tām mēnesī paredzot vidēji 4 469 eiro.

Mērķprogrammas ietvaros atbalsts tiks sniegts kultūras jomas komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem:

  • kuru apgrozījuma kritums 2020. gadā pret 2019. gadu bijis vidēji 30%;
  • kuras nav nonākušas grūtībās atbilstoši piemērojamam komercdarbības regulējumam un tām nav nodokļu parādu;
  • atbalsta intensitāte regulārajiem ikmēneša maksājumiem par telpu un zemes nomu, komunālajiem pakalpojumiem, obligātajiem apsaimniekošanas pakalpojumiem atbilstoši normatīvajiem aktiem, apdrošināšanai u.c. tiek sniegts 90% apmērā no veiktajiem izdevumiem;
  • samaksātās darba algas un to nodokļi, ja nav pieprasīts atbalsts Valsts ieņēmumu dienesta atbalsta programmās, tādā pašā apjomā un apmērā, kā to sniedz Valsts ieņēmumu dienests;
  • atbalsta apmērs vienai organizācijai mēnesī nepārsniedz 30 000 eiro;
  • mērķprogrammas ietvaros sniegto atbalsta apmēru par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām nevar apvienot ar citu valsts atbalstu, kas piešķirts Covid-19 ietekmes mazināšanai.

Atbalsts VKKF mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" pērn, laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. decembrim sniegts trīs kārtās, mērķprogrammas finansējumu 2 400 000 eiro apmērā piešķirot kopumā 300 projektiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!