Aktualitātes
21.05.2020

Koncertzālē "Latvija" notiks "Koncerts bez cilvēkiem"

Komentē
0
Saglabā

Ceturtdien, 21. maijā, plkst. 20.00 koncertzāle "Latvija" aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher), klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks, pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai "Koncerts bez cilvēkiem".

Instalācijas "Koncerts bez cilvēkiem" autors ir video mākslinieks un scenogrāfs -8. Mākslas objekts, proti, improvizēta zāle ar tukšām apmeklētāju sēdvietām un lielu videoekrānu, izvietots kafejnīcas zonā. Katru vakaru apmēram 40 minūšu gara priekšnesuma laikā koncertzāles Lielajā zālē uz Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta "470i" ar pašspēlējošā mehānisma palīdzību tiek atskaņota dažādu autoru klaviermūzika. Publika koncertu var redzēt un dzirdēt no ārpuses, atrodoties aiz fasādes stikla sienas.

Ikdienā "Koncertā bez cilvēkiem" skan klaviermeistaram Dāvidam Kļaviņam iesūtītā, šī gada martā iecerētās, bet nenotikušās "Klavieru dienas" autoru skaņdarbu izlase. 21. maijā mūzikas cienītājiem tiks piedāvāta atšķirīga un īpaši veidota programma. Speciāli šim koncertam savus skaņdarbus atskaņošanai uz milzu klavierēm sagatavojuši divi pianisti un komponisti – kanādietis Džons Kamīls Farā un Kajs Šūmahers no Vācijas. Mākslinieku vārdi koncertzāles apmeklētājiem nav sveši – gan Farā, gan Šūmahers jau reiz koncertējuši Ventspilī. Proti, aizvadītā gada augustā, nedēļu pēc koncertzāles "Latvija" atklāšanas, kopā ar kolēģiem izpildot Stīva Reiha (Steve Reich) darbu "Six Pianos".

"Koncertu bez cilvēkiem" 21. maijā plkst. 20.00 būs iespēja vērot arī tiešsaistē koncertzāles "Latvija" "Facebook" lapā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!