Māris Mežeckis
pirms 6 gadiem
Vienīgās patiesības meklējumi a priori lemti neveiksmei - tik dažādi pieaugušie, tik dažādi bērni, tik dažādi pasākumi...
2 bērnu tēvs
Linda Kusina
pirms 6 gadiem
Ne sunīti, ne bērnu nevar iemācīt uzvesties vispār. Tas ir - varēt jau var, un lielākoties vecāki tieši uz to arī tiecas, bet pārbaudīt iemācīto iespējams tikai, ja tā var izteikties, "kaujā". Nav iespējams bērnu iemācīt labi uzvesties koncertā vai teātrī, viņu uz tādiem nekad nevedot. Jo bērniem ir tendence atšķirīgi reaģēt uz dažādām vidēm, un lielākoties tieši nepazīstama vieta izraisa īpaši asu reakciju - protams, tas lielā mērā atkarīgs arī no temperamenta, tā, vai izrāde / koncerts piesaista vai nepiesaista bērna uzmanību, vai viņš/ -a tieši šajā dienā nelaimīgas sagadīšanās pēc nejūtas paguris un citiem visnotaļ nekontrolējamiem faktoriem.
Savukārt brīdī, kad bērna psihe ir gana nobriedusi, lai mierīgi reaģētu arī uz nepazīstamiem apstākļiem, var izrādīties par vēlu, lai viņš kļūtu par kultūras sarīkojumu baudītāju, jo kaut kas jau būs nokavēts.
Un vēl jāsaka - autore gluži pareizi atzīmējusi, ka lielākoties kultūras iestādēs pastāv vecuma cenzs. Tā ka klausītāju - un arī mākslinieku - trauslajai psihei būtu lielā mērā jābūt pasargātai no brēkulīgiem blakussēdētājiem.
Ilze Ozolina 1
pirms 6 gadiem
Beze
pirms 6 gadiem
pt
pirms 6 gadiem
Pirmkārt, apkārtējiem traucē ne tikai brēcošs bērns, bet arī garlaikots bērns, kas savā nodabā spēlējas, tiek piebarots ar konfektēm utt. Atvainojiet, mīļie vecāki, tas ka bērns uzvedas klusu parastā izpratnē, koncertā nozīmē diezgan lielu troksni - visi jautājumi, vecāku aizrādījumi, bērna spēlēšanās, švīkāšana ar kājām - apkārtējiem traucē. (Protams, traucē jau arī pieaugušie krekšķinātāji, klepuskonfekšu tinēji, pļāpātāji utt).
Otrkārt - doma par nepamanāmu izlavīšanos no koncertzāles reāla var likties tikai tiem, kas nekad nav bijuši ne uz vienu koncertu. Jebkura cilvēka mēģinājums ienākt vai iziet no zāles skaņdarba atskaņošanas laikā ir nozīmīgs traucējums, nemaz nerunājot par mēģinājumiem "neuzkrītoši" iznest kliedzošu bērnu.
Treškārt - koncertu organizatoriem ir jāņem vērā pašiem savi noteikumi - ja koncerts nav paredzēts bērnam līdz 7 gadu vecumam, tad bērnu iekšā nedrīkst laist.
Ilze A
pirms 6 gadiem
Sierrealiste
pirms 6 gadiem
Ja esi aizgājis pusdienās laikā līdz plkst. 20 - 21 un viens blēņojas pie blakus galda - pārdzīvosiet!
Brīvdabas pasākumā skraidīs un bļaustīsies bērneļi - ar to jārēķinās.
Klasiskās mūzikas koncertā ar nopietnu uzstādījumu vai vecumam neatbilstošā teātra izrādē... manuprāt vecākiem nevajadzētu spīdzināt mazo šādos pasākumos tikai tāpēc, ka viņi grib tos apmeklēt un negrib organizēt pieskatīšanu. Lai nedomā, ka bērnos audzina mīlestību pret mākslu. Drīzāk alerģiju pret to. Koncertzāle būs tā vieta, kur viņam bija jānīkst. Jo galvenā problēma jau tā, ka pieaugišo pasākumi bērniem ir par garu, lai nosēdētu vietā. Tas - pat tad, ja saturs ir interesants.
Reiz gadījas braukt ekskursijā ar autobusu uz Šveici, kur bija līdzi paņemts puišelis. Pārbraucienu laikā beidzās vai nost no garlaicības! Skaidrs, ka viņu neinteresēja arhitektūra u.c. kultūras pieminekļi. Žēl viņu bija, ne tikai ceļa biedrus.
ievaj
pirms 6 gadiem
tiesa, man bērnu nav, turklāt uzreiz atzīšos, ka savā jaunības maksimālismā un nīgrumā arī es savulaik pilnīgā nopietnībā esmu domājusi tieši tikpat aprobežoti paštaisni, kā visi pārējie, kas nelokāmā pārliecībā spēj apgalvot, ka bērniem nav vietas sabiedriskā telpā. taču ar laiku šī poza imho allaž ir jāatmet, ja gribam dzīvot laimīgu, mierīgu dzīvi, izbaudot to, ka esam daļa no kolektīva nevis vientuļa sala. jo izbēgt no citu cilvēku ietekmes varam vien pārvācoties uz mežu, savukārt, paliekot citu tuvumā, agri vai vēlu nākas izrunāties ar savu iekšējo četrgadnieku, kurš aizvien domā, ka visiem jālēkā pēc viņa stabules, un cita ceļa uz laimi vienkārši nav. alternatīvi, protams, varam šo sarunu atlikt un turpināt ciest, aizvien vairāk saskābstot par to, ka viņi, viņi un viņi nav tādi, kā mums vajag. galu beigās, ja tā labi ieskatās, visi, izņemot mūs pašus, ir kaut kādi kaitinoši nepareizi, vai ne? ;)
Anna Auziņa
pirms 6 gadiem
veni vidi
pirms 6 gadiem
Bērnus, protams, ir jāradina pie koncertiem, citādāk viņi no maziem dzīvnieciņiem izaugs par lieliem dzīvniekiem, bet radināt vajag tādējādi, ka pie pirmā ņerkstiena viņi ir no zāles ārā - jo jāmāca gan cienīt mākslinieku (viens ņerkstiens un var būt visa māksla vējā), gan citi koncerta apmeklētāji (arī kafejnīcas apmeklētāji, arī kino skatītāji). Un varbūt vispirms jāizvērtē, vai apmeklējamais pasākums tiešam ir bērnam piemērots - katram vecumam nosacīti ir citas intereses ne tikai mākslā un mūzikā, bet pat ēdiena izvēlē - diez vai 3gadnieks būs sajūsmā par austeru porciju vai rokfora sieru pusdienās, var jau spiest, lai rij tik nost.
Eksperimentēt, protams, var un vajag - citādi savu grūti iepazīt, bet nevajag pirmos testus veikt sabiedriskā vietā ar apgrūtinājumu šo vietu nekavējoties pamest.
Man (tāpat kā Uldim) nav bērnu (jo es līdzīgi, kā daudzi suņu saimnieki savus suņus, nemāku bērnus audzināt, tāpēc, atšķirībā no viņiem, šādu atbildību neuzņemos) , bet ir labas bērnu audzināšanas piemēri - kāda man pazīstama jaunā vientuļā strādājošā māte savu dēlu pie nopietnu (pieaugušiem cilvēkiem domātu) koncertu apmeklēšanas radināja, iesākumā ņemot sev līdz uz nopietniem kora mēģinājumiem - abi mēģināja, līdz dēls nogarlaikojās un bija jāved ārā, - ar laiku viņš pierada, mēģinājumus varēja apmeklēt arī pilnībā un riskēt pāriet uz koncertiem.
Cita kaitinošā iezīme ir tā, ka ne tikai neved kliedzošo šmurguli ārā, bet iesēžas zāles vidū, ka ne pakustēt un tā arī tur tup - tā nav savu tiesību aizstāvēšana un apkārtējo tolerances pieprasīšana - tas ir jauno vecāku tolerances trūkums pret apkārtējiem - 10, 20, varbūt 100 vai 400 cilvēkiem.
persiks
pirms 6 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Agra Lieģe-Doležko
0Izklausās drusku kā bute
Nešaubīgi, jebkura situācija, kuru raksturo grāmatu dedzināšana to satura dēļ, centieni panākt grāmatu izņemšanu no grāmatnīcām un bibliotēkām, draudi un citi mēģinājumi ietekmēt izdevniecības vai vēršanās varas iestādēs ar mērķi grāmatu izplatību apturēt, ir pamatīgs trauksmes zvans, kam vajadzētu pievērst uzmanību.

Anna Auziņa
0Tēvbūšanas pretruna
Kura gan no mums nevēlētos uz kādu laiku pazust no ieslodzījuma sadzīves grūtībās un nepārtrauktu bērnu prasību pildīšanā, lai tiktu galā ar savu identitāti? Es pati esmu palaikam līdzīgi pazudusi no mājām pašrealizācijas vai izklaides dēļ, atstājot bērnus vīram vai – vecākos bērnus – ļoti bieži arī maniem vecākiem.

Daina Tabūna
1Atpakaļ uz skolu
Vienu reizi auklīte tev zvanīja un lūdza izņemt bez apstājas raudošo bērnu jau stundu pēc tam, kad viņš tur tika aizvests. Šī spēcīgā pretestība samērā ātri pārgāja, tomēr vēl ilgu laiku pirmais, ko viņš teica, pēcpusdienā tevi satiekot, bija: "Es šodien raudāju. Par tevi."

Agra Lieģe-Doležko
3Vēl nedzimušā mātes piezīmes
Tagadējās grūtniecības 20. nedēļā atģidos, ka mani sāk nedaudz mulsināt pašas gandrīz vai slimīgā ziņkāre par embriju patoloģijām, grūtniecības pārtrūkšanu un smagi slimu bērnu īsās dzīves līdzpārdzīvošana, kas nereti ir spēcīgākās mātišķības literatūras centrālās tēmas.

Ar bērniem
25.09.2014
11
Koncerts ar šmurguli