Aktualitātes
08.04.2019

Komponists Edgars Mākens publisko dziesmu ciklu "Vājības"

Komentē
0
Saglabā

Komponists Edgars Mākens publisko "Vājības" – četru dziesmu ciklu ar dzejnieka Krišjāņa Zeļģa vārdiem, kuras rakstītas Latvijas Nacionālā teātra laikmetīgās dejas izrādei "visas manas vājības ir tavas lūpas". Katrai dziesmai savu video radījusi Una Rozenbauma.

Cikls ir simbioze starp akadēmisko un populāro mūziku – dziesmu "Tu smaržo", "Neizlasāma ziņa", "Valis" un "Belorusskaja" stīgu partijas iespēlējis "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets un skanējumu papildina elektroniskās mūzikas elementi. Dzied Edgars Mākens.

Savās pārdomās un sajūtās par dziesmām dalās muzikologs Orests Silabriedis: "Harmonijas kā Ešera [1] kāpnes – savieno, blīvējas, nekur neved, bet ir visur. Mākena jaunajā namā tu esi ieslēgts kā tīklainā adījumā. Te viss ir skaists, (it kā tas būtu sveiciens Gevinam Braiersam[2]), un nav nekā liekulīgi pusvārdīga, bet arī nav nekā nenoticami konkrēta. Stīginstrumentu ģeometrijai pieskaras elektronikas lauki. Suns kā pulkstenis, un pulkstenis kā suns. Elso, pieskaras, skaita. Balss. Atturīgi, bet tuvu."

Dziesmu ciklu "Vājības" var noklausīties mūzikas straumēšanas vietnē "Spotify", savukārt šeit apskatāmi ciklam radītie videoklipi.

Edgars Mākens ir mūziķis, komponists. Darbojies grupās "Hospitāļu iela", "Gaujarts", aktīvi muzicē ar ansambli "Manta". Sarakstījis mūziku ap 20 teātra izrādēm, pamatā sadarbojoties ar režisoru Elmāru Seņkovu (izrādes "Ezeriņš", "Antigone", "Par tēviem" un citas). Saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu kā labākais muzikālās partitūras autors, tāpat divreiz ieguvis arī balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais alternatīvās mūzikas albums" ("Gaujarts" "Vibrācijas" un Ansamblis Manta "Manta"). Šobrīd studē kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

[1] Moriss Kornēlijs Ešers (M.C. Escher) – holandiešu mākslinieks, grafiķis, kurš savos darbos attēloja fantastisku, daudzdimensionālu pasauli.

[2] Gevins Braierss (Gavin Bryars) angļu avangarda komponists.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!