Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Alīna raksta,ka viens no risinājumiem - t.i. vardarbīgas,liekulīgas,netaisnīgas sabiedrības pāraudzināšanā par labo sabiedrību, ir stiprināt dažādas kopienas, ģimenes utt.

Lūk, es domāju,ka svarīgāk un būtiskāk būtu,ja sabiedrība sarunātos. Manā sapratnē Latvijā tas apzināti - korumpēto,zaglīgo politiķu, veco čekistu un jauno sorostitu dēļ, tiek kavēts. Jo trulāka,sašķeltāka sabiedrība,jo to vieglāk aplaupīt. Nu sorosisti levits un ruduša tagad ir varas spicē. Nu kur viņu demokrātijas darbi? Kur? Tik rīda tautas, tirgo amatus un ietekmi, viņu vārdi nesakrīt ar darbiem.

Ltv1 viena tīna vien gandrīz, pusmiljonu notrieca. Un kāpēc nē,ja nav ne sabiedriskas, ne reliģiskas, ne citas kopienas,kura pieprasītu normālu, sabiedrību izglītojošu saturu TV. Tā vietā debilizējošs, manipulējošs saturs.

Piekrītu tam,ka mēs kā sabiedrība , visa Rietumu civilizācija virzamies uz Tumšajiem laikiem.

Un vēl es domāju,ka liela daļa no šī uz elli ceļa bruģētājiem ir vienkārši cilvēcīgi alkatīgi, egoistiski, negodīgi. Ja viņiem būtu pašiem savas idejas par velti,nevis par Sorosa naudu jāaizstāv, nu ....

Nu labi. Miers ar jums un mums.
Mana apņemšanās ir vairs nerakstīt komentārus
Bet vai tas izdosies, nezinu. Centīšos,bet nesolu.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Un redz - 15.decembra kasjauns.lv ir raksts kā lezbiešu pārī mātes draudzene nosit viņas bērnu. Bērna tēvs un citi radi jau sen ziņojuši iestādēm,ka to bērnu sit. Bet tās dāmas atrunājušās,ka viņas apvaino homofobi. Un bērnu nosita.
Ar to gribu teikt,ka viss ir sarežģītāk kā paredz Stambulas konvencija- proti - atcelsim dzimtes un izzudīs vardarbība.

Un vēl -no Pārupa cietusī dāma apgalvo,ka viņš - Pārups arī nicinājis Kates ģimeni. Tad atkal tā sociālā nots.

Un vēl- lasu un brīnos un nespēju noticēt,ka Latvijā sievietes par to pašu darbu ,ko vīrieši dara tiek apmaksātas mazāk.
Lūdzu satori.lv - nosauciet nozares, profesijas varbūt pat uzņēmumus,kur tas notiek. Jo es līdz savam apvārsnim un cauri saviem dzīves gadiem neko tādu neesmu piefiksējusi.

Mums grib iestāstīt,ka padarot vīriešus par nekatro dzimti, iznīcinot tradicionālo ģimeni - cilvēcei sāksies zelta laikmets. Konkrēti es tam neticu.
Tā čekisti ar pistoli pie deniņiem lika ticēt darbļaužu vadošai lomai,tā tagad ES strauji padziļinoties soc. nevienlīdzībai spiež mūs ticēt,ka dzimumu atcelšana, majoritātes iekļaušana minoritātes pasaulē aizvedīs mūs uz laimes zemi.
Nu ne taču.

Un Pārupam jau nu sods jāsaņem,bet bez čekistu laiku paraugprāvām. Lai tiesu sistēma saņemas ...bet nu tas gan laikam naivi gribēts

Alina Ozolina
pirms 1 gada
Pārupa sāgas sakarā es arī atcerējos par šo lesbiešu pāri no Lielbritānijas. Lielbritānijas dzeltenīgajā presē varēja detalizētāk saprast abu personāžu temperamentu un rakstura īpašības. Tur bija izteikti pašpārliecināta, dominējoša, manipulējoša un agresīva būtne un otra bija super-padevīga (10 skalā no 1 līdz 10) būtne. Izteikta varmāka + izteikts upuris neizbēgami noved pie ļoti slikta rezultāta. Tajā gadījumā visas sekas cieta nevainīgā meitenīte... un, smagi piekauta, nomira. Nekā personīga, bet tīri pētījumi - cilvēki ar psihopātiskām novirzēm pievelk līdzīgos (īpaši raksturīgi jauniem cilvēkiem): https://blogs.scientificamerican.com/beautiful-minds/who-finds-psychopaths-hot/
Pārupam, pirmkārt, jāārstējas un, protams, jāatbild par rīcību. Bet jebkādu kancelēšanu no savējo satori-nieku puses neatbalstu, jo tā ir liekulība, turklāt nežēlīga. Cerība ir vienmēr - viņam ir tikai 21 gads! Tā cilvēku norakstīt uz visiem laikiem, izdzēst no darba tirgus, izslēgt pavisam no draugu loka ir netaisnīgi.

Daina Binde
pirms 1 gada
Uzaugu ģimenē, kur pieredzēju visa veida varmācību- psiholoģisko, fizisko un seksuālo. Bet, tiklīdz biju apzinātā vecumā, meklēju veidus, kā darīt galu vīrieša despotismam ģimenē, un nevarēju saprast, kā mamma varēja būt tik gļēva un ļaut, lai ar sevi tā apietas.
Savā pieaugušajā dzīvē neesmu ne uz sekundi pieļāvusi, ka pret mani varētu izturēties vardarbīgi. Tas ir pašcieņas jautājums. Nedrīkst ļaut kāpt uz galvas, tas prasa emocionālu briedumu un situācijas, otra cilvēka izjušanu. Ja vīrietis iedomātos kaut kādā veidā mani apzināti aizskart, dabūtu pa olām vai nu tiešā, vai pārnestā nozīmē :)

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Jā, arī zem šiem vārdiem varu parakstīties. Arī par allohola lietošanu un pīpēšanu.
Bija un ir jābūt spēkam neļauties ilūzijām.

Bet arī vīriešiem ir jābūt spēcīgiem un ar pašcieņu. Es savu draugu mēdzu nokaitināt līdz baltkvēlei. Jo viņš mani uz to izprovocē. Ne jau es ļauna vai kā. Kad šķiet, nu beidzot iesitīs vai pateiks,ko rupju, tad tomēr savaldās.

Dzintars A
pirms 1 gada
Vīrieši parasti ķircina vai risina jautājumu un tieši ši sieviešu rakstura īpašība:
"Es savu draugu mēdzu nokaitināt līdz baltkvēlei. Jo viņš mani uz to izprovocē." - rada agresiju / vardarbību vīriešos.
Skaisle, mans koments bija domāts vairāk citām daiļā dzimuma pārstāvēm, jo ne jau visi vīrieši noturās un šo nenoturēšanos neattaisnoju, bet izskaidroju!
Varbūt tomēr labāk uz ķircināšanu atbildēt ar ķircināšanu un jautājumus risināt nevis eskalēt situāciju?

Ivars Tillers
pirms 1 gada
Vai nav ironiski, ka vienā rindkopā ar apgalvojumu “mēs dzīvojam sabiedrībā, kurā autovadītājs drīzāk nobrauks gājēju, nekā piebremzēs” turpat seko moralizēšana “diskursam, kuru pienāktos veidot ar ķirurga vai juveliera uzmanīgo precizitāti, mēdz pārbraukt pāri ar traktora iejūtību”?

Lauma Gailīte
pirms 1 gada
Vai Satori visiem rakstiem šāda līmeņa komentāri seko? Paldies autorei un ceru, ka dzīvē ir pietiekoši daudz atbalsta vārdu un plecu, lai nobalansētu troļļu un skeptiķu nievāšanu komentāru sekcijā. 

Dzintars A
pirms 1 gada
> troļļu un skeptiķu nievāšanu komentāru sekcijā.
Ja rakstā ir patiesība - tad pusi vīriešu ir jāliek cietumā!
Kādēļ gan ne: varmācība ir krimināli sodāma!
Ne jau vīrieši ir vainīgi, bet tautas morālais pagrimums liedz pārim iespēju izveidot pozitīvu ģimeni. Ģimenes izjukšana sākas krietni agrāk pirms dūres. Pirms dūres periodā deg divas pagales, esmu pārliecināts par to, jo līdz šim neesmu saticis nevienu pilnīgu sievieti vai vīrieti - tāpēc neproduktīvi/ļauni strīdās visi. Neesmu saticis nevienu, kurš spētu savu mēli atturēt no ļauna un runāt tikai labo. Kurš prot ar saviem vārdiem celt spārnos nevis gremdēt dubļos? Nu nav neviena, t.sk es. Kad katram ir dota izvēle: kļūt labākam vai sliktākam.
Labu dzīvi var nodzīvot tikai divi grēcinieki (nepilnīgie), kuri tiecas uz labo.
Sagraus / izpostīs visu: "svētā(ais)", kuram blakus dzīvo elles izdzimtenis.

P.S. nosodu es: ļaunu attieksmi, ļaunus vārdus un dūri.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Es iesaku izlasīt punctummagazine.lv Katrīnas Rudzītes rakstu Feminisms ir domāts visiem.
Atkal tā reize,kad kāds cits ļoti precīzi ir formulējis un uzrakstījis manas domas.

Alina Ozolina
pirms 1 gada
Ja jau autore savu personīgo pieredzi vispārina kā statistiku par vīriešiem, tad atļaušos atgādināt sociālo zinātņu pētījumus par diviem vispārīgiem riska faktoriem šādām ieilgušām toksiskām attiecībām: 1. tēva loma bērna sociālemocionālajā attīstībā; 2. kopdzīves riski.
Pietiekami labs (ne obligāti ideāls) tētis attiecībās ar māti sniedz zēnam pirmo priekšstatu, kādas ir cieņpilnas attiecības ar pretējo dzimumu, kā normālā veidā risināt konfliktus, kā vīrietim novadīt agresiju veselīgā veidā utt. Meitas, kas ir drošās, atbalstošās un sarunām atvērtās attiecībās ar saviem tēviem, ar mazāku varbūtību uzsāks pāragru dzimumdzīvi, paliks stāvoklī tīņu gados. Viņas biežāk veido emocionāli piepildītas un dziļas attiecības ar vīriešiem. Studiju gados šīs meitas daudz biežāk savos boifrendos meklē emocionālo atbalstu un mierinājumu, bet ar mazāku varbūtību pierunājamas uz seksu.
Par tēvu iesaisti/neiesaisti apspriesto indivīdu agrīnajā dzīvē nevaru spriest, bet, ja situāciju vispārina, un to tagad mediji arī dara, tad ir jārunā par konkrētiem riska faktoriem, ko sociālās un citas zinātnes ir jau identificējušas. Un nevajag pūst miglu, ka galvenā problēma ir sabiedrība, kas tolerē vardarbību. Jā, tā varētu būt problēma, bet daudz lielāka nozīme ir tam, kas notiek ģimenēs, no kurām nāks jauni upuri un jaunas varmākas.
Dzīvošana kopā nelaulātībā ir papildus risks, tostarp lielāks risks piedzīvot vardarbību no partnera puses. Kā vecāks es sirsnīgi iesaku izlasīt sociālās zinātnēs balstītos ieteikumus jauniešiem (trīs ar pus lpp): https://ifstudies.org/ifs-admin/resources/education/how-to-lower-your-risk-of-divorce-advice-to-singles-family-studiesfamily-studies.pdf

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Replay.lv noskatieties raidījumu cikla Būris ierakstu par multikulturālismu.
Tā nav vardarbība? Konkrēti es sajutos kā teleportēta uz kādu no Staļina Krievijas smadzeņu skalošanas pasākumiem.

Liene smalki papļāpāja, novaidējās, pat apraudājās un turpat arī palika, bet viss taču ir daudz daudz sarežģītāk.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Paldies, piekrītu,bet ar bet. Proti, sabiedrība,kurā dzīvojam ir ļoti ļoti netaisnīga. Vai nav cinisks absurds,ko sludina sorosisti satoristi par vienādiem cilvēkiem- visi bez dzimuma, bez etnicitāyes,bez rases un vienlaicīgi - vieniem ir maize,ko ēst, citiem nav. Vieniem ir wc dzīvoklī,mājā, citiem nav.

Slims ,neadekvāts jau nav tikai viens no vardarbīgu attiecībupartneriem, tādi ir abi.


Vēl jautājums,ko sabiedrība var darīt,ko mainīt? Notiesāt varmākas? Labi,jā,protams. Bet tālāk?

Vai sorosisti satoristi nav tie,kuri pieprasa tradicionālo ģimeņu institūcijas iznīcināšanu? Ko valsts dara ar bērniem? Neba nu Naukšēni kāds izņēmums ? Kādas sekas valsts vardarbībai būs
mūsu sabiedrībā?
Nezinu kā citās valstīs,bet Latvijā Latvenergo ir VAS,tiesa daļēji privatizēta,bet tomēr k.p. valsts rokās.
Vai valsts pelnīšana ( kur esam 1.vietās korupcijā) uz savu pilsoņu rēķina nav vardarbība?

Alina Ozolina
pirms 1 gada
Ko sabiedrība var mainīt? Da neko! Bet mazās kopienas, apvienības gan! Reliģiskām kopienām, draudzēm, ģimeņu grupiņām ir jāpalīdz stiprināt ģimenes, mātišķību, tēvišķību, sievišķību, vīrišķību. Mūsu sievišķīgajā sabiedrībā ir jāiekļauj atpakaļ vīrieši, atdodot viņiem to vietu/lomu, kas viņiem dabīgi pienākas. Es saprotu, ka tās izklausās tukšas frāzes, taču tām apakšā ir grāmatas un pētījumi, kas apraksta šīs problēmas (vīrišķības krīzi) un arī piedāvā risinājumus. Bet mēs, kopienas, diemžēl netiekam pie risināšanas, jo jācīnās pret ģimenes institūta iznīcināšanu, izmisīgi vācot balsis par to, lai bērnu tiesības uz miesīgo mammu un tēti tiek respektētas.

Alina Ozolina
pirms 1 gada
Es piekrītu par cinisko absurdu, ka mūsu sabiedrībā ir krasa nevienlīdzība starp turīgajiem un nabadzīgajiem, bet runā tik daudz un naudu šķiež apšaubāmas "nevienlīdzības" apkarošanai. Piemēram, Praidam. Tiešām kāds gejs nevar pie mums atrast darbu, noīrēt dzīvokli sava dzīvesveida dēļ?! Bet cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, ratiņkrēslos nevar nekur paši izbraukt, vispār tikt ārā no Rīgas guļamrajona dzīvokļa. Visur ietves ar augstajām apmalēm. Pats taisi sev nolaižamās slieces pār kāpnēm. Rīgas progresīvie ierēdņi tik atrakstās ar daiļmutīgām atbildēm. "Apeironam" ir daudz lielākas tiesības un vajadzība rīkot ikgadēju parādi, lai atgādinātu netaisnību, savas problēmas ar infrastruktūru, nekā praidistiem, bet tik daudz naudas nav... Cinisks absurds.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Alina, kā ar kulaku pa aci. Svētu patiesību rakstiet.

Kāda ir nodokļu sistēma?
Labi. Uz nakti jānomierinās.

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Es domāju,ka būs tikai sliktāk- varmāku kļūs vairāk un varmācība - nežēlīgāka.

Lasu,kā Latvijas valsts izlēmusi "risināt" Naukšēnu bērnu problēmu- ieviešot fleksiblāku sodu sistēmu. Man to izlasot uznāca tāds bezceris,ka nezināju kur likties. Nopirkt pudeli vīna vai paku ar zefīriem un aizmirsties?

Pieskatīju paziņu bērnus un LTV7 kopā skatamies dok. filmu par pingvīniem. Tajā sorosistiski politkorektā stilā pingvīnēna mamma tiek devēta par partneri. Atkal satraucos - tātad tie mazie cilvēciņi,kuri sēž ap mani saspiedušies, augs pasaulē bez mammām un tētiem. Būs partneri un partneri. Nē, manu mammu neviens cits kā Debess man vairs nevar atņemt,bet goda vārds, palika aukstskā Antarktīdā, klausoties,ka dzīvību pasaulē laiž partnere. Ka mammas vārds nu izskaužams,jo ....

Vai santa.lv lasu,ka arī Latvijā vēl pubertāti " nepabeiguši" bērni jau drīkst mainīt un maina dzimumus. Ka esot pat tā,ka viens otrs jau mainās atpakaļ uz iepriekšējo dzimumu un tad domās,kurš tomēr derēs labāk.

Starp citu, A.Kalnozola Oskara prototips manā dzimtajā pusē notiesāts un ielikts cietumā par izvarošanu. Kopš viņa mamma nomira, nav kas viņu aizstāv un tā laikam ir tikai normāla lietu kārtība tādā sabiedrībā kā mēs.

Nu vēl šausmas uzdzen ,ka mākslas brīvības vārdā likumīga kļūst pedofīlija. Jācer ,ka paspēšu nomirt,pirms brīvības vārdā tievās vecenītes kaltēs pulveriem,bet resnās vārīs ziepēs.
Tikko lilit izlasīju citātu no Auziņas debijas romāna-joks par kārtī izkārtām apakšbiksēm. Esot ģeniāls romāns, bet man vairs to nesaprast.

Ko darīt?
Nezinu. Iespējams,ka jālegalizē tās narkotikas,lai var likumam atbilstoši aizmirsties un nedomāt.

Mežameita Mežameita
pirms 1 gada
Kur šito visu var izlasīt? Jums kaut reizi ir pamatojums tiem saviem "faktiem"?

Skaisle Jatalniece
pirms 1 gada
Nu es visu esmu minējusi .Pirms piesaukt - pārbauddīju,ka ir atrodams.

Lasīts un dzirdēts ir vēl vairāk. Apzināti pieminu to,ko katrs var izlasīt un atrast uz ātro.Vai tad man ar pirkstu līdzi jāvelk? Iekopēt linkus neļauj un no tel. arī nemaz neprotu.

Inga Zeltiņa
pirms 1 gada
Paldies! Mani Jūsu raksti iedvesmo. Lai Jums skaista diena!!!

Valters Zariņš
pirms 1 gada
Tiešām kauns, ka šāda raksta ietvaros tiek klusēts, un notikušais tiek apzīmēts ar eifēmismu "apstrādājis dzīvesbiedrs".

Varbūt vajadzēja izmantot iespēju un pateikt skaļi to, kas izrādās daudziem ir bijis zināms jau daudzus gadus - ka Tomass Pārups sit savas meitenes?

Līga Švarca
pirms 1 gada
Varonim ir vārds. Tas ir Tomass pārups. Izrādās, kliķe jau gadiem zinājusi, ka viņš klapē meitenes. Interesanta tā pasaule.

Andy Lipsberg
pirms 1 gada
ņemot, ka lielākā daļa sabiedrības ir uzaugusi disfunkcionālās ģimenēs, katram sev būtu jānosprauž robežas, kas ir pieļaujams un kas nav pieļaujams attiecībās gan darbā, gan ar partneri utml. jebkuras attiecības, kas pārkāpj robežu, ir jāpātrauc bez domāšanas. 50% partneri ir bijuši vardarbīgi, tā nav sagadīšanās, bet neapzināta izvēle diemžēl.

Dace Priede
pirms 1 gada
Sveicināti. Vai ignorēšana un solījumu nepildīšana arī pieskaitāma pie agresijas??????? ko ar to iesākt? Paldies.

Kristīne Lavrinoviča
pirms 1 gada
Papētiet kā noris vardarbības cikls, daudz materiālu un infografiku pieejamas internetā. Ignorēšana un solījumi ir vieni no instrumentiem, kurus varmāka izmanto. Ļoti ērti! Blakus tev ir cilvēks, kurš ir atkarīgs no tevis un visticamāk nekad neaizies. Ja apnīk - ignorē, ja pēkšņi grib aiziet - drusku kaut ko piesoli, pēc tam atkal ignorē utt.

Dzintars A
pirms 1 gada
> Vai ignorēšana un solījumu nepildīšana...
Jau šajā teikumā ir klaja pretruna: Kā var nonākt līdz solīšanai ja ignorē?
Ja reiz Jūs 100% ignorē vai 100% nepilda solījumus: kāpēc Jūs esat kopā?
Man rodas priekšstats - Jūs slēpjat faktus!
Varbūt Jūs ignorē tajās īpašajās dienās, kad esat nejauka?
Vai arī solījumiem ir nepieciešama līdzdarbība / atbalsts!

Kristiāna Kārkliņa
pirms 1 gada
Diemžēl jā, Dace! Emocionālā vardarbība ir grūtāk atpazīstama. 
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!