Izdevuma vāks un foto no 2018. gada "Garās pupas" atvēršanas. Foto: Ģirts Raģelis
 
Aktualitātes
03.09.2019

Dzejas dienās atvērs jau sesto bērnu dzejas gadagrāmatu "Garā pupa"

Komentē
0
Saglabā

Piektdien, 6. septembrī, plkst. 13:00 Dzejas dienu ietvaros peldošajā mākslas centrā "Noass" notiks biedrības "Ascendum" izdotās bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā pupa 2019" atvēršanas svētki.

Bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā pupa" izdošanu pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Šogad iznākusi jau sestā atjaunotā "Garā pupa", kuras sastādītāja un redaktore ir dzejniece Inese Zandere, bet ilustrācijas zīmējusi māksliniece Rūta Briede.

Par grāmatas moto šogad izvēlēta rindiņa "Tagad laiks ir mans!" no Annas Belkovskas dzejoļa, kas grāmatā iekļauts sadaļā "Jaunums". Tur lasāmi 34 mūsdienu autoru dzejoļi bērniem, tai skaitā Ingas Gailes, Māras Cielēnas, Marta Pujāta, Arvja Vigula, Kārļa Vērdiņa un Toma Treiberga darbi. Grāmatā iekļauta arī spēle, pasaka, Guntara Godiņa raksts par igauņu valodu un muzikalitāti, kā arī atdzejojumi no angļu, itāļu un spāņu valodas. Nodaļā "Atgādinājums" ievietoti dzejoļi, kurus lasot atceramies autorus, kuru vairs nav mūsu vidū, bet kam šogad atzīmējam apaļas jubilejas, bet nodaļā "Atradums" lasītājs atradīs bērnu dzeju, kas 1959. gadā tika publicēta trimdas žurnālā "Mazputniņš". Neiztrūkstoša ir arī "Garās pupas" nodaļa "Sākums", kurā lasāmi šī gada "Garās pupas" bērnu dzejoļu konkursa labākie darbi.

"Garās pupas" atklāšana notiks 6. septembrī plkst. 13.00 kultūras un mākslas centrā "Noass". To vadīs Inese Zandere un Rūta Briede, pasākumā piedalīsies dzejnieki Anna Belkovska, Juris Kronbergs, Marts Pujāts un Māra Cielēna, kā arī aktrise Guna Zariņa, kas lasīs Aivara Neibarta dzejoļus. Bērni, kuru dzejoļi iekļauti grāmatā, pasākuma laikā varēs tikt pie sava "Garās pupas" eksemplāra un balvām, kā arī iesaistīties konkursos un radošās aktivitātēs.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, klasēm un apmeklētāju grupām, kas plāno ierasties uz "Garās pupas" atklāšanas pasākumu, lūgums pieteikt dalību, uz e-pastu andrejs@satori.lv sūtot ziņas par plānoto apmeklētāju skaitu, skolu un kontaktinformāciju.

Biedrība "Ascendum" izdod dzejas gadagrāmatu "Garā pupa" kopš 2014. gada. Šogad "Garās pupas" izdošanu un atvēršanas svētku norisi atbalsta Dzejas dienas, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SEB Banka, "Rasēns" un "Arctic Paper".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!