Mazāk indes, vairāk mīlestības. Ziedo Satori un vairo izpratni vienam par otru!

 
Aktualitātes
18.10.2017

Kinoteātros sāks rādīt 6 "Lielajiem Kristapiem" nominēto filmu "Pasaka par tukšo telpu"

Komentē
0
Saglabā

Kristas Burānes dokumentālo filmu par latviešu scenogrāfijas meistaru Andri Freibergu "Pasaka par tukšo telpu", kas šoruden nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" sešās kategorijās, skatītāji uz lielā ekrāna varēs redzēt no 3. novembra, kad to sāks demonstrēt kinoteātrī "Splendid Palace", un citur Latvijā.

Skatītājiem būs iespēja novērtēt filmu vēl pirms "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremonijas, kas notiks 13. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace" un kurā tiks nosaukti "Lielā Kristapa" balvu ieguvēji. Dokumentālā filma "Pasaka par tukšo telpu" nominēta sešās kategorijās: "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma", "Labākais dokumentālās filmas režisors" – Krista Burāne, "Labākais scenārists" – Krista Burāne, "Labākais montāžas režisors" – Krista Burāne, "Labākais dokumentālās filmas operators" – Valdis Celmiņš, "Labākais animācijas mākslinieks" – Toms Burāns.

Filma "Pasaka par tukšo telpu" ir noslēdzošais darbs režisores Kristas Burānes filmu ciklā, kas veltīts izcilām Latvijas teātra personībām. Pirmā – "Piektais Hamlets" (2007) – atklāj režisora Oļģerta Krodera personību (trīs kategorijās bija nominēta „Lielajam Kristapam"), otrā – "Māra" (2014) – ir veltīta režisorei Mārai Ķimelei un arī trīs kategorijās ("Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma", "Labākais dokumentālās filmas režisors", "Labākais mūzikas autors" (Jēkabs Nīmanis)) bija nominēta balvai "Lielais Kristaps".

Filmā "Pasaka par tukšo telpu" izcilais latviešu scenogrāfs un pedagogs Andris Freibergs savu pašportretu rada uz skatuves kā izrādes "Andris Freibergs" scenogrāfiju. Viņš izspēlē sevi kā vietu, kurā gandrīz astoņdesmit gadus ir bijis laiks spožiem panākumiem, traģiskiem zaudējumiem, dzimšanai, nāvei un sapnim par ideālās tukšās telpas radīšanu, kura sevī ietvertu vienlaicīgi visu un neko, galu un sākumu.

Paralēli notiek arī retrospektīvās mūža izstādes būvniecība, kuras laikā atklājas ne tikai izcili mākslas darbi, bet arī viņa dzīves pagātnes notikumi, kuri tiek izstāstīti ar animācijas palīdzību.

Savukārt tagadne un nākotne tiek skatīta viņa studentu acīm, rādot paaudžu, skolotāja un skolnieku, tēva un bērnu attiecības. Šis stāsts risinās nāves ēnā, kura klājas pār filmas varoņa dzīvi kopš viņa dzimšanas. Un tomēr tā vienlaicīgi vēsta par prieku dzīvot un cerību nākotnei.

3. novembrī plkst. 18:00 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks īpašais seanss ar filmas "Pasaka par tukšo telpu" galvenā varoņa un filmēšanas grupas piedalīšanos.

Studijas "VFS Films" paspārnē tapušās filmas "Pasaka par tukšo telpu" komponists ir Reinis Sējāns. Mākslinieks un šim stāstam tik nozīmīgās animācijas autors Toms Burāns sadarbojies ar leļļu mākslinieku Mārtiņu Rozenfeldu un kostīmu mākslinieci Inetu Urtāni. Īpaši atzinīgus vārdus pats filmas varonis Andris Freibergs veltījis operatoriem Valdim Celmiņam un Jānim Šēnbergam. Filmas pirmizrāde notika 13. septembrī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā, un tā bija vienīgā konkursa programmā iekļautā filma no Latvijas. No 3. novembra „Pasaku par tukšo telpu" demonstrēs kinoteātrī „Splendid Palace", no 6. novembra – Cēsīs un citur Latvijā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!