Aktualitātes
25.11.2020

"Kino Bize" uzsāk klasikas kino programmu tiešsaistē

Komentē
0

Kinoteātris "Kino Bize" atklāj jaunu filmu programmu "Klasikas kino vakari", ik mēnesi izceļot vizionāras un kino vēsturē būtiskas filmas. Kino vakari norisināsies platformā "Mājas kino", tiešsaistē piedāvājot īpaši atlasītas pasaules klasikas filmas, ko papildinās tematiskas sarunas ar viesiem. Programma tiks atklāta šo piektdien, 27. novembrī.

"Pārlaicīgs dumpinieciskums, novatoriska kino valoda un oriģināls vēstījums – šīs filmas veido plašu kino norišu un parādību karti, aizsniedzoties telpā no Brazīlijas līdz Honkongai un izlūkojot laika diapazonu starp piecdesmito gadu starpžanru kino un gadsimtu mijas autordarbiem," programmu raksturo tās veidotāji.

27. novembrī programmu atklās Marsela Kamī krāšņā un muzikālā drāma "Melnais Orfejs" (1959). "Patiesi kinosvētki cīņā pret pandēmijas pelēko rudeni, bosanovas ritmos aicinot skatītājus ļauties Riodežaneiro karstajai saulei un karnevāla dejām," teikts paziņojumā presei.

Savukārt decembra sākumā kinoteātra astotā gadadiena tiks atzīmēta Robēra Bresona zīmē, divās nedēļas nogalēs demonstrējot hrestomātiskā franču autora filmas "Kabatzaglis" un "Uz nāvi notiesātais izbēdzis". Tam sekos janvāra seansi Sallijas Poteres kostīmdrāmai "Orlando", bet februārī tiks rādīta Vona Karvaja 2000. gada drāma "Noskaņojums mīlēt".

Atklāšanas filmas "Melnais Orfejs" stāsts aizsākas ar Eiridīki, kura ierodas Riodežaneiro, lai apciemotu māsīcu Serafinu. Pavisam nejauši viņa sastop Orfeju, kas tai palīdz atrast ceļu pie radinieces. Abi jaunieši vēl nespēj iedomāties, ka to liktenīgā tikšanās un mīlas prelūdija salsas pavadījumā ir lemta traģēdijai Brazīlijas karnevāla laikā.

"Franču režisora Marsela Kamī audiovizuāli satriecošais šedevrs, kas savulaik apbalvots ar Zelta palmas zaru Kannu kinofestivālā un ASV Kinoakadēmijas balvu kā Labākā ārzemju filma. Tās pamatā ir brazīļu kultūras pieredzē radikāli dekonstruēts Orfeja un Eiridīkes mīts, kas arī mūsdienās raisa jautājumus par postkoloniālismu un melnādaino reprezentāciju kino, sevišķi šogad – uz globālās akcijas "Black Lives Matter" fona," stāsta programmas veidotāji.

Pirms filmas būs pieejama līdzkuratores un kino teorētiķes Ievas Augstkalnas saruna ar vakara viesi antropologu un kinoteātra direktoru Māri Prombergu par tēmu "Skats uz Brazīliju: karnevalizācija pret vardarbību ielās".

Filma "Melnais Orfejs" oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā būs pieejama Kino Bize "Mājas kino" no 27. novembra līdz 3. decembrim.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!