Jaunā pasaule
09.03.2023

Katrīna Ošleja: notiek līderības konceptu maiņa

Komentē
1

Atgriešanās pasaulē, kāda tā bija pirms 2022. gada 24. februāra, vairs nav iespējama. Nedz Ukrainai, kura karo, nedz Baltijai un citiem sabiedrotajiem, kuri to atbalsta, nedz valstu vadītājiem, kuriem mainījusies līdera prasmju mēraukla. Ir notikušas fundamentālas pārmaiņas mūsu domāšanā un Eiropas kolektīvajā drošībā. Lai gan karadarbība turpinās, jaunās – pēckara – pasaules aprises var saskatīt jau tagad.  

Rakstu, podkāstu un interviju sērijā "Jaunā pasaule" Latvijas un ārvalstu domātāji un publicisti reflektēs par kara izraisītajām pārmaiņām un iezīmēs jaunās pasaules vaibstus. 

Sērijas viesredaktore Rita Ruduša

Ceturtajā "Jaunās pasaules" podkāstā viesojas organizāciju psiholoģe Katrīna Ošleja. Ar viņu sarunājas Rita Ruduša un Henriks Eliass Zēgners, diskutējot par to, kādi ir Rietumu līderi un kas vispār raksturīgs labam līderim. Sarunā viņi atsaucas uz Klaudio Riveras rakstu "Nepieciešamais Zelenskis".

Kā stāsta Katrīna Ošleja: "Šobrīd notiek liela līderības konceptu maiņa. Vecie līderi bija augstu, nesasniedzami. Jaunā līderu paaudze ir pieejamāka, autentiskāka un necenšas būt perfekta, viņiem ir trūkumi, ballītes, bērni. Varas distance ir mazāka." Ko mūsu valsts politiķiem būtu vērts mācīties no Zelenska runas veida? Vai līderību vispār iespējams apgūt? Kāpēc Zelenskis spēj iedvesmot cilvēkus? Vai pēc līdera var spriest par tā atbalstītājiem?Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība "Ascendum" un interneta žurnāls "Satori".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!