Aktualitātes
23.05.2022

Katrīna Neiburga radījusi muzikālu īsfilmu grupas "Sigma" dziesmai

Komentē
1
Saglabā

Fonds "Mākslai vajag telpu" un grupa "Sigma" sadarbībā ar latviešu mākslinieci Katrīnu Neiburgu radījuši mūzikas īsfilmu jaunākajam grupas singlam "Vārti" no gaidāmā albuma "Ostinācijas".

Dziesma "Vārti" ir trešais grupas "Sigma" singls, kas tiek laists klajā pirms albuma "Ostinācijas" atvēršanas koncertiem Latvijas Mākslas akadēmijā jau šajā nedēļā: 25., 26. un 27. maijā. Tā kā dziesma ir turpat sešas minūtes gara, māksliniecei Katrīnai Neiburgai izveidojusi laikmetīgu mūzikas īsfilmu, kurā viens no galvenās lomas atveidotājiem ir aktieris Igors Šelegovskis.

"Dziesmas teksti un noskaņa aizveda sajūtās par vientulību, kurās pati nereti nonāku. Tā sajūta, ka visa dzīve ir it kā aiz stikla sienas. Kad esi kaut kur otrā pusē un netiec klāt realitātei. Un tad nāk pārsteigums. Komunikācija ar kaut ko nezināmu un nesaprotamu. Domāju, ka skatītājs šo divu varoņu satikšanās stāstu varēs interpretēt katrs savā veidā. Man gribētos, lai skaidrojums paliek tīri intuitīvs un noslēpumains," stāsta Katrīna Neiburga.

Savukārt dziesmas vārdu autors ir dzejnieks Kārlis Vērdiņš, kurš stāsta, ka "Vārti" ir viens no viņa traģiskākajiem dzejoļiem, kas rakstīts brīdī, kad sevišķi asi apzinājies cilvēka mūža galīgumu un nolemtību: "Sigma šo dzejoli pārvērtusi par iespaidīgu skaņdarbu, kuru nespēju klausīties, neatsaucot atmiņā senos pārdzīvojumus, kas viņu mūzikā kļuvuši vēl emocionālāki."

Biļetes uz grupas Sigma koncertiem Latvijas mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (K2) pieejamas portālā Aula.lv uz 26. un 27. maija vakariem, jo 25. maija koncerts jau ir izpārdots.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!