Mikēnu Orākuls
pirms 3 gadiem
Ar Kaisles Skaitlinieces runu plūdiem pietiktu veselam rakstam. Žēl, ka neviens nepublicēs)) Un diez vai kāds arī izlasīs ))

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Ikēnu Morākul, jā ticu, ka nelasīs. Nez Tu pats izlasīji, jeb tikai "atzīmējies"?
Jūlija Kontekstā - tātad - nodokļu maksātāju finansētā literātu izdevumā kultūras žurnāliste!!! - Linda Kusiņa-Šulce, kārtīgi paslavē Dzilindžera sestās sievas grāmatu Sestā sieva - to lasot varot iegrimt
dažādos slāņos - kā jau pasaules literatūras klasikā!!! Laba raita valoda, tomēr galvenais, katram interesentam esot iespēju uzzināt, kā dzīvo bagātie un laimīgie. Uzzināt , ko tad īsti nozīmē netradicionāls sekss un tā ... Man gan radās šaubas, jo svingeri, kaut kas jauns padomju publikai varēja būt pagājušajā gadsimtā, apželojieties, ne jau 21.gs. , bet nu labi - galvenais "speciālistu " ieteikums ir skaidrs - mīļā tauta, nemoki sevi- drāzies, taisi abortus un tad kādā vēlams eksotiskā zemē , noteikti dārgā viesnīcā iedzer šampi un atjauno spēkus - ja pietrūks nauda - aizņemies no ātro kredītu biznesmeņiem, jo reku Bordāns izkārtoja, ka valsts parādus atlaidīs - tiem "nabadziņiem" , kuri nejauši būs pārtērējušies

Nu ko - brāļi krievi tādās reizēs sakot - esam atbraukuši

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Savukārt, Levits ar šo rakstu manī nocementē pārliecību , ka esam ieguvuši prezidentu - Pietuka Krustiņu.
Kā senči teica - Dievam Žēl. Jā diemžēl

Nez, cik tie viņa izbraucieni pa Latviju ar visu lielo harēmu mums - nodokļu maksātājiem izmaksā. Ja reiz noslepenota informācija, tad jau laikam dikti dārgi. Gan jau ka viens izbrauciens dārgāk kā vienas bibliotēkas gada budžets

Čekistu lielvalsts - ko padarīsi , neko....

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Jautjums satori redakcijai - ko jūs domājāt ar vārdu mūsu, kad to lietojāt teikumā par kultūras nozīmi MŪSU dzīvē.
Nesen biju ciemos pie skolasbiedrenes. Mazā pašvaldībā +- 1500 cilvēku , viņa vada bibliotēku. Lūk, kā visur - bibliotēkā ir vietējo mākslinieku pašdarbnieku gleznu izstāde. No žurnālu piedāvājuma dominē Santas izdevniecība. Bet , piemēram Deko nav. Vispār arhitektūrai, dizainam, mākslai nav neviena paša preses izdevuma. Tai skaitā - neviena Lancmaņa grāmata vai kādas enciklopēdijas.
Rigas laiks, IR, Domu zīmes , kaut vai Kultūras diena vai Kultūras zīmes nekad neesot bijuši. Īsta pieprasījuma neesot, tādā nozīmē, ka pa retam kāds pajautājot, bet tiešām pa retam.
Zāles otrā galā ir divi soli ,uz kuriem varot likt visu to lasāmo, ko katrs vairs negrib turēt mājās. Un no tā sola katrs var ņemt ko grib un nest prom uz neatdošanu, jo bibliotēka to nereģistrē. Ieraugu tādu Konteksta numuru, kuru neesmu lasījusi. Gribu ņemt, bet ierunājas sirdsapziņa un es nolieku atpakaļ. Lai paliek vietējiem.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Par grāmatām. Redzamā vietā nolikta Repšes Sarunas. Jautāju vai G.Repšes grāmatas ir iemīļotas. Jā, Repšei esot viena un vienīgā lasītāja. Tā arī šo grāmatu ļoti slavējot. Jautāju draudzenei, kā viņai Repše patīkot, neesot lasījusi. Kā tad tā, brīnos? Tā esot sanācis. Ietekmējoties no ciema sievām un esot " visu Moniku Zīli " izlasījusi. Pēdējie Judinas darbi patīkot. Tad jau Inguna Bauere arī patīk? Nē, to neviens neprasa un tāpēc viņas darbi nav.
Jautāju vai Račko ir. Jā ir un Račs uz izķeršanu. Vispār vienīgais dzejas pārstāvis, kura grāmatas cilvēki lasa.
Kā ar Džilindzera sesto sievu. Jā to prasot un tā esot pirkuma sarakstā iekļauta. Redzēs , cik naudu iedos, varbūt būs.

Nezinu , kā ir citās ne centrālajās bibliotēkās. Bet ja man jāspriež par kultūrpolitiku Latvijā pēc neesošajām mākslas galerijām, dārgajām nepieejamajām izrādēm , vai debīlajām - lēti nopērkamajām , ja man jāspriež par kultūru līdz gurķdobju līmenim nolaistam sabiedrisko mediju līmenim, ja man par to jāspriež pēc bibliotēku satura - tad pavisam noteikti ir simtiem reižu sliktāk kā tas bija okupācijas laikā. Tad kultūra
bija iekalta ideoloģijas važās , bet tā bija. Tagad sabiedrībai kultūra vienkārši nav pieejama. Ne brīva, ne važās.

Es saprotu, ka satori autori Padures muižā radīs "augsto" kultūru, bet tā tur arī paliks, autoru cv un viņu draugu personīgajās atmiņās.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Vēl ko novēroju.
Aizsaulē aizsaukts rakstnieks Bankovskis un pāršķirstot kultūras medijus mani patiesi pārsteidza, ka vienīgi satori redakcija Bankovski atcerējās pēc viņa darbiem.
Tas nenormālais dzeltenums piemiņas
veltījumos - kāds aizgājējs cietējs un mīlētājs bijis, mani šokē.

Vai tas nav sekas tai sabiedrības debilizēšanai un vulgarizēšanai , ko tik dedzīgi īsteno sabiedriskie mediji un kultūras nozare?
Kaimiņi progresē, mēs regresējam ....

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Par kultūras izdevumiem.
Vai tas ir tikai mans novērojums un kļūdains, ka visi tie esošie - valsts
finansētie kultūras izdevumi visu laiku dublē informāciju? Visi raksta par vienu un to pašu un gandrīz vieniem un tiem pašiem vārdiem.
Varbūt iespējams tomēr kaut vai to valsts dotās naudas mazumiņu nesašķelt - katram pa bišķim ūdenskliņģeriem, bet vienoties, rakstīt "cepjot" pamatīgākas lietas un sadalot " ietekmes"

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Godīgi sakot ir grūti rakstīt un vēl grūtāk nerakstīt...
Ka igauņi ir nelieši, ka viņi latviešus ir apsteiguši visās nozarēs , tai skaitā - kultūrā, to es zinu. To es ņēmu vērā un pirmo ārzemju braucienu pēc aizliegumu atcelšanas nolēmu organizēt nevis uz Igauniju, bet uz Lietuvu - Viļņu.
Bet Svētā Debess - kā no vilka bēg tā uz lāci krīt - tie lietuvieši - nekauņas un izlecēji, vienkārši nelieši - saukšu lietas vārdos - viņi kultūras attīstībā un uzplaukumā nupat jau pārspējuši visu ko var pārspēt. Nu kaut viens piemērs- mums LNMM atvērts līdz 17:00, lietuviešiem līdz 20:00 un svētdien - mēneša pēdējā svētdienā - par brīvu.
Nerunājot, ka šiem ir tik daudz galeriju, ka trīs dienās tās apskatīt nav iespējams, kur nu vēl citi muzeji utt.

Nu jā - visticamāk ne igauņiem, ne leišiem kultūra nav korumpēta tādā līmenī kā Latvijā. Tur šie kaimiņi no mums atpaliek. Tas tiesa.
Arī prezidenta kanceleja un kult.ministrijas "draugi " diez vai tā norij kultūrai paredzēto naudu.
Pēdējā laikā man arvien biežāk nākas secināt, ka ir daudz sliktāk kā es domāju.

Saprotama lieta, ka žēl, ka tā.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!