Aktualitātes
17.05.2022

Kannu kinofestivāla žūrijā pirmoreiz strādās Latvijas pārstāve – Daira Āboliņa

Komentē
0

Pirmo reizi Kannu kinofestivāla žūrijā strādās pārstāve no Latvijas – kino kritiķe un kuratore Daira Āboliņa. Viņa festivālā uzaicināta vērtēt filmu mākslas sasniegumus arthouse žūrijā, kas notiks paralēli oficiālajai žūrijai.

Arthouse  kino balva Kannu kinofestivālā tiek piešķirta kopš 2019. gada, un tās mērķis ir  vērtēt jaunās filmas plašā spektrā. Šīs balvas jēga ir parādīt filmu mākslas attīstības dinamiku un aktualizēt Eiropas arthouse kino izrādītāju sadarbību. Balvas mērķis un vērtība ir godalgoto filmu atpazīstamības veicināšana un atbalsts plašākai filmas izplatīšanai kinoteātros Eiropā.

Arthouse žūrijā šogad strādās profesionāļi, kuru darbība ir saistīta ar kino filmu atlasi dažādu pasaules valstu kinoteātros, līdzās diviem Francijas kolēģiem, Itālijas un Marokas kinoteātru pārstāvjiem, šogad prestižajā žūrijā darbosies kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja, filmu programmu kuratore un kino kritiķe Daira Āboliņa.

"Tā ir milzīga atbildība un lieliska iespēja  ne tikai vērtēt Kannu kinofestivāla konkursa filmas, bet arī vēlreiz akcentēt, ka Latvijā darbojas viens no greznākajiem un senākajiem kinoteātriem "Splendid Palace", kurš iesaistās "Europa Cinemas" un "CICAE" sadarbības tīklos un rāda savai publikai labāko, jaunāko kino. Kannu kinofestivāla godalgotās filmas jau 2022. gada rudenī nonāks arī pie Latvijas kino skatītājiem, par ko ir liels prieks", situāciju komentē Āboliņa.

Kannu kinofestivāls šogad norisināsies no 17. līdz 28. maijam, kura laikā notiks vairāk nekā 200 jaunu filmu skates, no tām 22 ir iekļautas galvenajā konkursa skatē.

Kinoteātris "Splendid Palace" 2021. gadā saņēma "Europa Cinemas" balvu par labāko programmu Eiropā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!