Aktualitātes
20.07.2021

Kaņepes kultūras centrs aicina pētīt Rīgu jaunā pasākumu sērijā

Komentē
0
Saglabā

Pasākumu sērijā "Pilsētas maņas" mākslinieki Eds Shoutens, Reinis Lodziņš un Ernests Vilsons pētīs un aktualizēs dažādas pieredzes, ko sniedz pilsēta, lai noskaidrotu – ko nozīmē pazīt pilsētu? Kādas maņas mēs izmantojam, to iepazīstot? "Pilsētas maņas" pasākumi notiks no 24. jūlija līdz 7. septembrim.

"Ideja par šādu pilsētas izpēti caur mākslu radās pirms pāris mēnešiem, kad ceļošanas iespējas bija diezgan ierobežotas, apkārt valdīja mājsēde un lielākā daļa mākslas vietu bija slēgtas. Šķiet, arvien vairāk visi sākām pievērst uzmanību tam, kas mums bija apkārt un vēl pieejams. Tāpēc arī "Pilsētas maņas" ietvaros aicinām paskatīties uz Rīgu kā uz māksliniecisku un iedvesmas pilnu telpu, vienlaikus uzdodot sev jautājumu – kā mūsu klātbūtne ietekmē Rīgu? Un kā tās klātbūtne ietekmē mūs? Manuprāt, atklājot jaunus un dažādus veidus, kā ieraudzīt ikdienišķo, mēs varam ne tikai no jauna atklāt pilsētu, bet arī pārdomāt mūsu attiecības un izpratni par mākslu," stāsta "Pilsētas maņas" organizatore Ada Ružkovica.

Pasākumos dalība bez maksas. 

Programma:

"24 Vienas Stundas Pastaigas, Viena Katrai Dienas Stundai"
24. jūlijs–8. augusts

Pastaigās rodas piederības sajūta. Katrs zemē atstātais solis apliecina pieķeršanos ceļam, kas mūs ved tālāk un virza kustību. Šajā pieredzē dalās visi, kas ceļus ir kādreiz šķērsojoši un kas to vēl tikai darīs. Šajās pastaigās pieredzēsim, kā viena un tā pati telpa vienmēr ir atšķirīga un nekad nav visiem vienāda. Mākslinieks un horeogrāfs Eds Shautens vienu un to pašu maršrutu izstaigās 24 reizes, pa vienai pastaigai katrā dienas stundā, aicinot pievienoties arī ceļabiedriem. Vairāk informācijas šeit.

"Klausās Rīga!"
26. jūlijs–7. septembris

Rīgas iedzīvotājus tiek aicināti ierakstīt galvaspilsētas skaņas, izmantojot ikkatram telefonā pieejamo ierakstītāja funkciju. Tā būs iespēja kļūt par sava rajona pētnieku, ieklausīties sev zināmajās vides skaņās un tajās atklāt ko jaunu. Iesūtītie ieraksti tiks apkopoti divu sēriju raidījumā. Vairāk informācijas šeit.

"dažādi skati"
26. jūlijs līdz 13. augusts

Pasākuma ietvaros rīdzinieki tiks aicināti apmeklēt noteiktas vietas Rīgas pilsētvidē un veikt pierakstus, reģistrējot novērojumus par apkārtni (tās iekārtojumu, norisēm tajā) un savas domas un sajūtas esot šīs apkārtnes daļai. Izmantojot līdzradītāju veiktos pierakstus, 4. septembrī tiks veidota performance. Vairāk informācijas šeit.

"Aktīvās pastaigas darbnīca"
31. jūlijs

Aktīvā pastaiga (angļu val. "engaged walking") ir pastaigas metode, kuru mākslinieks un horeogrāfs Eds Shoutens jau vairākus gadus izmanto, lai horeografētu dejotājus un izpildītājus. Ar šo metodi viņš arī pēta paša māksliniecisko procesu un rada performatīvas partitūras. Vairāk informācijas šeit.

Par iesaistītajiem māksliniekiem:

Eds Shoutens ir holandiešu starpdisciplinārs mākslinieks un horeogrāfs. 2005. gadā Hāgas Karaliskās Mākslas akadēmijā absolvējis "ArtScience" studijas. Pašlaik mākslinieks dzīvo Rīgā, kur nododas dažādu darbu un norišu pētniecībai, kā arī bieži radošajos projektos sadarbojas ar mākslinieci Ingu Erdmani, pēdējoreiz – festivālā "Komēta" 2020. gadā un 2021. gadā mākslas notikumu sērījā Cēsīs "Mākslas Kūre".

Reinis Lodziņš ir mākslinieks, dizaineris un skaņu entuziasts. Savos darbos bieži iekļauj un apskata rūpīgas klausīšanās procesu, kā arī interesējas par pilsētvidi. Veido elektronisko mūziku zem segvārda Nieris.

Ernests Vilsons ir latviešu komponsists un skaņu mākslinieks, ieguvis izglītību Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas Institūtā. Visbiežāk raksta mūziku akustiskajiem instrumentiem, reizēm rada elektroniskus skaņdarbus, skaņu instalācijas un performances.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!