Foto: Ričards Zaļmežs
 
Aktualitātes
29.04.2021

Kaņepes Kultūras centram draud slēgšana; sākta pūļa finansēšanas kampaņa

Komentē
1
Saglabā

Kaņepes Kultūras centrs uzsācis pūļa finansēšanas kampaņu, kuras laikā tiek vākts finansējums ēkas renovācijai. Ja remonts netiks īstenots, Kaņepes Kultūras centram nāksies izbeigt savu darbību, paziņojumā presei norāda centra īpašnieki.

Kaņepes Kultūras centra pastāvēšana ir apdraudēta – ja ēkas renovācijai netiks savākta nepieciešamā summa 150 000 apmērā, Kaņepes Kultūras centram visdrīzāk nāksies izbeigt savu darbību, norāda KKC. Lai tas nenotiktu, sākta pūļa finansēšanas kampaņa. Par tās vēstnesi izvēlēta Klāra. ""Klāra" ir atslēgas vārds, ar kuru Kaņepes Kultūras centra viesi varēja vērsties pie bārmeņiem un apsargiem brīžos, kad jutās aizskarti, neērti vai apdraudēti. Kampaņas ietvaros Klāras tēls arī pārstāv Kaņepes Kultūras centru un ir kā aicinājums tā viesiem, klientiem, draugiem un rīdziniekiem: "Lai Kaņepes Kultūras centrs turpinātu pastāvēt, ir nepieciešama tava palīdzība!"" raksta centra īpašnieki.

"Deviņu gadu laikā ir pierādījies, ka Kaņepes Kultūras centra biznesa modelis ir pilnīgi dzīvotspējīgs, turklāt no peļnas spējam ieguldīt kultūras pasākumos un sociāli nozīmīgos projektos. Diemžēl esam nonākuši situācijā – lai Kaņepes Kultūras centrs turpinātu savu darbību, mums ir nepieciešamas investīcijas, kuras paši saviem spēkiem iegūt nevaram. Nav tādu finansējuma atbalsta programmu kultūras iestāžu attīstībai, savukārt pandēmijas laikā uz HoReCa industrijas uzņēmumiem raugās kā uz īpaši riskantu sektoru, jo neviens jau nevar pateikt, kad pandēmija beigsies. Vienīgais veids, kā mēs varam turpināt darbību, ir, ja cilvēki, kam ir svarīgas Kaņepes Kultūras centra vērtības, aktivitātes un mūsu kultūras programma, iesaistīsies un mūs aktīvi atbalstīs. Šī ir problēma, kas  tiek identificēta visā Austrumeiropā, ne tikai Latvijā – proti – ir daudz programmu mākslas un kultūras projektu norisei, bet kultūras centru attīstībai šādu programmu nav pietiekami. Tādējādi privātais kultūras sektors ir pakļautas strukturālajai nevienlīdzībai. Šis ir brīdis, kad ir jārīkojas. Mēs ļoti ceram uz mūsu draugiem, klientiem un viesiem, ka varēsim ātri un nesāpīgi veikt remontu, un atgriezties jau daudz plašākās telpās," stāsta Kaņepes Kultūras centra radošais direktors Dāvis Kaņepe.

Kaņepes Kultūras centra ēka tiek nomāta no studentu korporācijas "Fraternitas Lettica" filistru biedrības. Pēc ēkas apsekošanas 2016. gadā dažas, viesiem nepieejamas, daļas tika novērtētas esam sliktā  tehniskā stāvoklī. 2017. gadā tika noslēgts jauns nomas līgums, kurā KKc apņēmās trīs gadu laikā veikt ēkas renovāciju. 2018. un 2019. gadā tika izstrādāts būvprojekts, salabota viena fasādes daļa, kā arī dārzā tika ieklāts bruģis. Renovācijas projektēšanā un iepriekšējos darbos ir ieguldīti jau 100 000 eiro.

Ēkas remonts bija jāveic līdz 2020. gada oktobrim. Būvniecības projekts tika apstiprināts 2020. gada martā, trīs dienas pirms ikdienu apstādināja pandēmija. Ēkas īpašnieki Kaņepes Kultūras centram jau ir nākuši pretī, pagarinot ēkas renovācijas termiņu. "Būvfirma konkursa kārtībā ir atrasta un ir gatava uzsākt renovācijas darbus kaut tūlīt. Būvdarbi norisinātos 6 mēnešus, kas nozīmē, ka mums ir pāris mēneši, lai atrisinātu šo eksistenciālo situāciju. Mūsu ieskatā, šis ir arī labākais brīdis, kad ēku renovēt – pandēmijas ierobežojumu dēļ ēku tāpat nedrīkst izmantot," stāsta Kaņepes Kultūras centra izpilddirektors Kaspars Kondratjuks.

Remontdarbu ietvaros Kaņepes Kultūras centra ekspluatējamā telpa palielināsies par 40%, tiks mainīts un siltināts jumta segums, atjaunota ēkas fasāde, veikts koka konstrukciju remonts un atjaunoti vai mainīti visi ēkas koka logi. Tāpat tiks izbūvēts vides pieejamības lifts, lai cilvēki ar kustību traucējumiem un bērniem ratiņos varētu apmeklēt kultūras notikumus ēkas otrajā stāvā. Plašāku informāciju par plānotajiem remontdarbiem var apskatīt šeit.

Kaņepes Kultūras centram var ziedot divos veidos – ar vienreizēju ziedojumu vai sevis izvēlētu ikmēneša summu automātiski ziedojot sešus mēnešus. Ziedot var Kaņepes Kultūras centra mājaslapā.

Kaņepes Kultūras centru atklāja 2012. gadā ar vienotu mērķi radīt kultūras oāzi pilsētas centrā, kas būtu pieejama katram sabiedrības dalībniekam. Savas pastāvēšanas laikā Kaņepes Kultūras centrs ir rīkojis vairāk kā 3000 pasākumu un sadarbībās īstenojis vairākus kultūrai, sociālajai vienlīdzībai un ilgtspējībai svarīgus projektus, piemēram, festivālu "Komēta", "Neierastā Literatūra" lasījumus, Sieviešu Stendapu, elektroniskās mūzikas raidījumu "SIGNĀLS", kinoteātri "Kino Augusts", Eiropas līmeņa projektu par vienlīdzību naktsdzīvē "Sexism Free Night", un tieši Kaņepes Kultūras centrā tika atklāts Latvijā pirmais ēdiena koplietošanas ledusskapis "Kopienas Skapis". Pirms pandēmijas tā apmeklējums bija aptuveni 12 000 cilvēku mēnesī. 2020. gadā tas oficiāli kļuva par pirmo bāru un kultūras centru – sociālo uzņēmumu Rīgā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!