Aktualitātes
25.01.2018

Kaņepes kultūras centrā diskutēs par mediju pratību

Komentē
0

Otrdien, 30. janvārī, plkst. 17.30 Kaņepes Kultūras centrā notiks Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras organizētā diskusija "Tīklos sapinušies, trokšņa nogurdināti, pūšam burbuļus… Kur esam mediju pratības jomā?". Pasākumā diskutēs par mediju un informācijas pratības jēdzienu un nozīmi mūsdienu sabiedrībā, kā arī tiks meklēti risinājumi šo prasmju mācīšanai un vērtēšanai.

"Ir lietas, kuru ikdienišķums liedz saskatīt to īpašo svarīgumu – kamēr pašaizliedzīgi un par brīvu apkalpojam savus sociālos tīklus, katru dienu mēs riskējam apmaldīties citu mērķtiecīgi raidītajā un izplatītajā saturā. Par mediju pratību šodien tiek runāts ļoti daudz, taču joprojām neesam skaidri definējuši, ko īsti saprotam ar vārdu "medijs" un ko nozīmē lietot medijus prātīgi. Lai aktualizētu šos jautājumus, aicinām interesentus uz diskusiju, kur runāsim par šiem jautājumiem un meklēsim risinājumus mediju pratības veicināšanai," stāsta diskusijas iniciatore, RSU Komunikācijas fakultātes asociētā profesore, studiju programmas "Komunikācija un mediju studijas" vadītāja Ilva Skulte.

Īpaša uzmanība pasākumā tiks pievērsta sabiedrības izglītošanas jautājumiem, piemēram, kā lasīšanā iemācīt kritisko un sociāli kritisko lasījumu, kā stimulēt ne vien patērniecisku, bet radošu mediju lietošanas praksi, kā mediju saturā atpazīt propagandu, melus un pārspīlējumus utml.

Diskusijā piedalīsies Klinta Ločmele (Kultūras Ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte), Baiba Moļņika (UNESCO Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre), Ainārs Dimants ("Turība", profesors), Anda Rožukalne un Ilva Skulte (RSU).

Pasākums notiks Erasmus+ projekta MIL&LAB ietvaros.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!