Inocents Xeno
pirms 3 gadiem
HA - "Viendzimuma attiecību pretinieki, manuprāt, agrāk vai vēlāk zaudēs, jo šo attiecību aizstāvji nebalstās tikai sadomātās idejās, bet mūsu (protams, pretrunīgajā) kultūrā un tās vērtībās" - NEDOMĀJU VIS, KA ZAUDĒS. Jo to "vērtību", par kurām Jūs (laikam taču) te runājiet, cien, Sveces k-gs, vienīgais kritērijs ir: "ES (sev mīļotais) GRIBU" un galvenais to likumiski-tiesiski-juridiskais izpaudums ir "likums": TĀPĒC, KA ES TO GRIBU, "MAN IR TĀDAS TIESĪBAS!" .... Kas tas ir? SĀTANISMS, TĪRĀ VEIDĀ, gribulīšu likums. Kāpēc? Kaut vai tāpēc, ka GRIBOŠAIS cilvēks nav radījis : 1) pasauli - Visumu, Zemi, dabu utt. - un patiesībā praktiski neko par to nezina; 2) arī sevi NAV radījis - un pat īsti nezina, no kurienes, kāpēc un priekš kam vispār ir radīts (nu ne jau reklamēto produktu patērēšanai); 3) arī savus bērnus "rada" tā tīri nosacīti: procesā piedalās ;), bet bez izpratnes un pārliecības, VAI, KAS un KĀDS (-I) tur īsti sanāks! Lūk, te tad arī meklējama senā atbilde - kas tad rada? Dievs, protams - un Viņa, Radītāja likums (Svētie Raksti, nevis kādu labu cilvēku, filosōfu, idejas un pārdomas PAR Dieva radīto) - nosaka: VIENDZIMUMA ATTIECĪBAS NAV PIEĻUJAMAS, LĪDZ AR TO - NAV ATBALSTĀMAS, Nekā nav atbalstāmas! Viss. Ar to šis jautājums arī ir izsmelts un atrisināts pēc būtības: augstākā juridiskā spēka normatīvais akts - Dieva Vārds - tā nosaka. Jā, bet kas tālāk? Tālāk: Jūs esiet brīdināts un tagad par to atbildēsiet, cienītais, un Jums iestājas likumiskas cēloņsakarīgas sekas, ja apzināti pārkāpiet likumu vai turpiniet to darīt! Kādas? Dievs vien to zina, mēs, cilvēki, ne. Tāpēc - lai labais Dievs Jums palīdz visā un vada Jūs uz labo un pareizo pēc Dieva labā prāta! Lai Jums veicas visā! :)

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Ja par seksualitāti. Svētā Debess - nu uzrakstiet par to, pastātiet mums kaut ko par to.
Lūk, žurnālā Ieva publicē erotiskos stāstus. Es kādus 5 izlasīju. Autores sievieyes un dominē sižeti, kurā erotikas kulminācija ir pamatīgs drāziens. Kā saka - jo trakāk, jo labāk. Lasu un domāju - viena lieta, ka manos priekšrakstos erotika ir kaut kas smalkāks kā viņš viņu rupji paņēma no mugurpuses, otra lieta, ko nodomāju - kā tad tā - intervijās dāmas kauc pēc smalki saprotošiem un supermaigiem vīriešiem, bet kad jāraksta un jālasa , tad triumfē tā pati vecā labā varmācība - viens apakšā , otrs augšā.
Reiz man draugs stāstīja, ka deviņdesmito gadu sākumā saviem vecākiem uzlicis skatīties porņukus. Nākošajā rītā abi teikuši, ka ja būtu zinājuši, ka tā arī var - būtu citādu dzīvi dzīvojuši. Es strīdējos pretī. Ka seksualitāte, zinšāna kā bučoties un mīlēties ir dabas dota, precīzāk - vecāku dota. Ja esi kā bērns mīlēts, tad pratīsi mīlēt, ja nezini, kas ir glāsts, maigums, mīļums, tad vari izskatīties pēc seksa karaļpāri, bet nekā tur nebūs.
Tā es domāju un tādu domu spiedu virsū draugam. Pēc tam domāju - ka es jau nezinu, es tikai domāju.
Vai nav dīvaini, ka par seksu, par seksualitāti mēs publiski spriežam tikpat maz, jeb precīzāk, nemaz kā okupācijas laikos? Un kāpēc?

Andis Kalviskis
pirms 3 gadiem
Vai viendzimumu pāriem ir kāds vērtību jeb ētikas kodekss par bērnu lomām un audzināšanu gimenē ? Vai arī tas saknojas kristīgā ticībā? 

Inocents Xeno
pirms 3 gadiem
Nav gan. Nesakņojas nekur - izņemot labo, bet kļūdīgo cilvēku "es gribu", vēlmēs un iegribās. Tāpēc jau iet runa par visādām mistikām "tiesībām" bez jebkāda "tiesību avota", izņemot paša iedomas un egoistiskās iegribas, un vēl paša izdomātos attaisnojumus tām....

aiwwa
pirms 3 gadiem
Vai divdzimumu pāriem ir kāds vērtību jeb ētikas kodekss par bērnu lomām un audzināšanu ģimenē? Kādā ticībā tas sakņojas?

Andis Kalviskis
pirms 3 gadiem
Vai Jūs varat ieteikt vai rekomendēt kur Latvijā ar to var iepazīties? Kā viendzimuma partneri tīri cilvēcīgi tiek galā ar bērnu audzināšanu un lomām, pēc kādiem principiem tajā vadās? Tas nav domāts kā “uzbrauciens”, vienkārši nav info un ir vēlme to saprast. Paldies!

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
AIWWA - par heteroseksuāliem pāriem mēs zinam no davām dzīvēm, no kultūras. Tādu pāru attiecības regulē likumi.
Par viendzimuma laulībām mēs neko daudz nezinam. Latviski par to praktiski nav rakstīts no tiesiskā, no sociālantropoloģiskā, reliģiskā utt. skatupunkta.
Arī mākslas darbi , kas Latvijā pieejami pamatā ir par pāru pašu attiecībām, nevis par bērniem viendzimuma ģimenēs.
Tik netaisnīgi un negodīgi ir kapāt sabiedrību par homofobiju un vienlaicīgi nespēt par to runāt, sarunāties.

Mikēnu Orākuls
pirms 3 gadiem
Paldies par rakstu. Pilnībā piekrītu!

P.S. Divas piebildes: 5. rindkopā, 3. teikumā: "Neatkarīgi no tā, vai reģistrētu viendzimuma attiecību neesamība Latvija (..)" - Latvijai jābūt lokatīvā. Un pēdējās rindkopas 2. teikumā: "(..) lai tikai nepieļautu iespēju, ka likumā pastāvēs iespēju reģistrēt viendzimuma laulību." - jābūt "iespēja".

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Liela , ja ne galvenā vaina jāuzņemas pašiem - sākot ar Sveci un visiem draugiem.
Jūsu komunikācija ir kā Ļeņinam ar buržuāziju - atdodiet naudu un pēc tam tik un tā - pukš un beigta byržuāzija.
Izvērtējiet sevi, savu komunikāciju. Izbeidziet te tēlot baltos dievus, kuri nolaidušies no padebešiem un māca iezemiešus dzīvot.
Tā plaisa , kas ir starp sorosistiem un sabiedrību nevis mazinās, kā tam vajadzētu būt pēc loģikas, bet padziļinās un tas lielais jautājums ir - Kāpēc?

Man ir atbilžu varianti. Bet izdomāju braukt uz mežu un nav man vairs laika ar jums te

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Tieši varas elites kontrole pār medijiem nosaka to, ka cilvēki Latvijā nesaņem informāciju, nerunājot nemaz par analītiskām ziņām, diskusijām.

Tāpēc manā sapratnē šodienas politiķu pirmie meli ir tie, ka viņi ir sabiedrības gribas paudēji. Ja sabiedrība tiek maldināta, vai informācija tiek noklusēta, tad vainīgie ir tie, kuri kontrolē medijus, nevis sabiedrība, kura balso par vienu vai otru politisko spēku.

Domāju, esmu pārliecināta, ka arī šim likumprojektam nav ne mazākā sakara ar vēlētājiem, bet gan ar politisko tirgu. Nu līdzīgu, kādu redzam ikdienā - A/Par neiebilda, ka Jurašs atgriežas saeimā un vada komisiju, JKP - neibilda Bondara palikšanai par galveno valsts finansistu


Atļaujos domāt labi par abu partiju vēlētājiem - ka viņi nebūtu piekrituši tam, ka šādi cilvēki ir tādos amatos.

Bet - absolūtā melu paradīze un tiesiskums tikai kā bagāto privilēģija. Vēlētāja vienīgās tiesības tikt muļķotam un apzagtam. Varas elites aozagtam.
Lūk, arī situācija, kurā tiek skatīts šis likumpropjekts. Un ne jau - sabiedrība grib vai negrib, ir vai nav gatava.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Jautājums autoram, ko viņš domā rakstīdams Latvijas sabiedrība nav gatava ..... ? Vai par Latvijā dzīvojošajiem var teikt - Latvijas sabiedrība? Tik nenormāla sociālā nevienlīdzība , tik karsti uzturēta no visām pusēm nacionālā pretrunība, reliģiskās atšķirības, tik ļoti liela šīs dažādās sabiedrības atsvešinātība no kultūras un valsts.
Autors raksta - Latvija nav gatava - es pieņemu, ka šajā apgalvojumā ir liela cerība, ka tas varētu mainīties un Latvija varētu tapt gatava kaut kam tik ekskluzīvam kā viendzimuma laulības. Tad jautājums atkal - kas ir pamatā šīm cerībām? Ja jau šobrīd Latvijā 39% dzīvo nabadzības riska apstākļos, kur medicīna un izglītība kļūst arvien nepieejamākas, kur masu mediji ir tikai šo nabagu manipulēšanas un izklaides līdzeklis, nevis informēšanas un izglītošanas līdzeklis. Kā var cerēt, ka šādā sutuācijā, kad varas elite prasti un nežēlīgi lumpenizē sabiedrību - tā kļūs gudrāka, saprotošāka, ja gribiet - iekļaujošāka. Lai Svece un Zanders apsēžas pie viena galda un uzraksta, kādas iedsējas mācīties bija padomju okupācijas laikā un kādas šodien. Jāsaka uzreiz - vēl šodien. Jo JKP steidzas vēl tās pašas iespējas apcirpt.
Pirms rakstīt komentāru - izgāju vēlreiz cauri interneta ziņu portāliem - nekur neatradu diskusijas - ne sabiedrības, ne speciālistu - kas tas par likumprojektu - kāpēc jā vai kāpēc nē.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!