Barabans
pirms 6 gadiem
Laikam tomēr Ījābam nebūs bijusi taisnība par inteliģences klusēšanu, manuprāt, šī Šlāpina. replika ir ļoti laba un "pienācīga reakcija" no inteleģences puses. Es gan nezinu, ko Ījābs Šlāpinu pieskaita pie "mūsu t.s. saucamās inteliģences", bet vienalga ļoti trāpīgs un precīzs komentārs Kalniņa vēstulei.

Gogolis N.
pirms 6 gadiem
Ja atgriežamies pie diskusijas par Imantu Kalniņu, izlasot viņa tekstu es nekādi nespēju ieraudzīt Krievijas un/vai Baltkrievijas slavināšanu. Manuprāt, šīs valstis tika minētas kā piemēri kaut kādai noteiktai attieksmei, ārpolitikai, kas saskan ar autora viedokli. Viņš jau nerakstīja, ka tieši tāpēc viss, kas tajas valstīs notiek ir cildināms un mums jāizveido jauns PSRS. Otrreiz taču latviešu strēlnieki uz šī grābekļa nekāptu cerams.

Gogolis N.
pirms 6 gadiem
Bet pūlas jau arī. Tikai tas ir tas "labais" tēvs ar lielo siksnu, smago roku un pagrūto galvu.

Gogolis N.
pirms 6 gadiem
Jā, piekrītu, ka Krievijas ļaudis ir nedaudz citādi un "pie mums, Eiropā, tiešām tā nerunā." Mums ir bijusi sāpīga pieredze būt tajā impērijā, tāpēc mēs (ak, jā! "mēs" esam "vidējie latvieši" :)) cenšamies daudzas, tai skaitā arī ļoti labas lietas, kuras mīt mūsos un kuras mūs, vismaz paaudzi vecāku par 35 gadiem, dara tuvākus tiem eiropiešiem, kas ir krievi, nevis tiem, eiropiešiem, kas ir briselē (mazais burts īpašvārdam likts tīšām). Tikai nepārprotiet, es nebūt nevēlos un nevienu neaicinu pievienoties tai valstij. Tomēr domāju, ka mūsu rekacija uz visu tur notiekošo un turienes cilvēkiem bieži vien ir histēriska un atgādina laulāto attiecības pirmajos dažos gados pēc šķiršanās :) Starp citu, to pašu varu teikt par daudziem manis sastaptiem cilvēkiem no Krievijas.

Gogolis N.
pirms 6 gadiem
Šoreiz piekrītu gandrīz visam, ko rakstīji (ja drīkst uz Tu :)) - īpaši par to, ko paši krievi domā. Nepiekrītu tam, ka man kategoriski nepiekrīti un tam, ka es cenšos mūsu paaudzes identitāti vienot ar Krieviju. Viss, ko es teicu - es domāju, ka mēs esam līdzīgāki ar viņiem (ne tikai viņiem - arī Polijas, Čehijas cilvēkiem, starp citu, slāviem), nekā ar Rietumeiropas cilvēkiem. Un tajā ir gan gaišās, gan arī ēnas puses. Un tas, kas man nešķiet pieņemami ir nesaredzēt šīs gaišās puses, bet koncemtrēties tikai uz negatīvo, kas, protams, tur ir un "biezā slāni".

Gogolis N.
pirms 6 gadiem
Izlasīju Kalniņa garadarbu. Jebkura austrumu kaimiņu pieminēšana "vidējam latvietim" laikam ir kā sarkana lupata bullim. Izlasiet, lūdzu, uzmanīgi un vēlreiz. Kalniņš ne ar vienu vārdu neslavē ne Krieviju, ne Baltkrieviju. Viņš tās min kā labu piemēru vienā konkrētā gadījumā. Vai tiešām ir tā, ka šajās valstīs pilnīgi viss ir slikti? Jebkas, kas notiek tur, ir automātiski nosodāms un peļams? Starp citu Krievija arī ir Eiropa :)
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!