Aktualitātes
15.06.2022

Kalnciema kvartālā notiks divu Ukrainas mākslinieču izstāde

Komentē
0

No 16. jūnija līdz 6. jūlijam Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma divu ukraiņu mākslinieču izstāde: Ludmilas Natsvlišvili izstāde "Kara dienasgrāmata" un Viktorijas Rihtikas izstāde "Zaudētie sapņi". 

Ludmila Natsvlišvili ir māksliniece no Kijivas. Par izstādi "Kara dienasgrāmata" viņa stāsta: "Kas patiesībā ir karš, es uzzināju 24. februāra rītā, kad manā pilsētā sākās bombardēšana. Tā diena mainījusi manu dzīvi uz visiem laikiem. Es biju spiesta vienā nelielā mugursomā salikt mantas un pamest savu valsti. Nevarēju paņemt līdzi gleznošanas piederumus, paķēru tikai skiču albumu un zīmuļus. Nokļuvusi drošā vietā, savas sajūtas un pārdzīvojumus sāku attēlot zīmējumos, veidojot kara dienasgrāmatu. Karš parādīja, kas mēs patiesībā esam, atkailināja mūsu dvēseles, nometot visu lieko. Atkailināti ķermeņi ir kā mūsu nedrošības simbols šajā pasaulē. Vienlaikus, tad, kad mēs nebaidāmies atklāties un parādīt savas jūtas, mēs saņemam daudz atbalsta no līdzcilvēkiem."

Ludmila Natsvlišvili (1986) izglītību ieguvusi Donbasas Nacionālajā arhitektūras un celtniecības akadēmijā. Strādājusi dažādu veidu glezniecības žanros. Piedalījusies vairākās starptautiskajās izstādēs.

Savukārt fotogrāfe Viktorija Rihtika par izstādi "Zaudētie sapņi" ar ģimeni biju spiesta pamest Ukrainu kara vienpadsmitajā dienā. "Karš sagrauj visu manā ceļā – ēkas, skolas, slimnīcas, paņem cilvēku dzīvības, svītro ieceres un sapņus. Mana izstāde "Zaudētie sapņi" ir par ikvienu ukraini. Ikkatram, kurš ieraudzīs šīs fotogrāfijas, būtu jāsaprot, ka bezrūpīga dzīve var beigties jebkurā brīdī. Mani izstādes darbi ir veidoti Ukrainā, toreiz vēl mierīgā Kijivā, kur es biju viena no vadošajām modes fotogrāfēm. Šeit, emigrācijā, es esmu cilvēks, kura sapņus iznīcināja karš un kuram viss jāsāk no sākuma. Šobrīd man ir viens sapnis – Ukrainas uzvara – un man nav šaubu, ka kopā mēs uzvarēsim," stāsta māksliniece.

Viktorija Rikhtik (1986) izglītību ieguvusi Kijivas Nacionālajā Kultūras un mākslas universitātē. Profesionālā izglītība iegūta Kijivas Fotogrāfijas skolā. Publicējusies modes un dzīves stila žurnālos, sadarbojusies ar zināmiem Ukrainas mūziķiem.

Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma darbdienās plkst. 10.00-18.00 un sestdienās plkst. 10.00-16.00, svētdienās galerija slēgta. Ieeja bez maksas. Izstādes atklāšana notiks 16. jūnijā plkst. 19.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!