Spīdola
pirms 6 gadiem
Vēl man šķiet, ka laba ir Inas V. doma par to rakstnieka spēju un es teiktu -atbildību, prast apgūt dziļumus un tos parādīt. Skaisti parādīt.
Ina V.
pirms 6 gadiem
Ina V.
pirms 6 gadiem
Ina V.
pirms 6 gadiem
Marī
pirms 6 gadiem
dukurs
pirms 6 gadiem
Mazpilsētā ir jautrāk,krutāk un vieglāk dzīvot, nekā lielpilsētā
Bet šopings un fakings ir interesantākās lietas tūlīt aiz dieva,dabas un darba.
Moriarty
pirms 6 gadiem
Dace R
pirms 6 gadiem
Un vēl. Manuprāt, Manfelde ir paņēmusi reālu stāstu (kā norādīts titullapā) un atrādījusi to diezgan tuvu realitātei. Tad ir dabiski, ka varonei nav nekādu tālejošu plānu, dzīves mērķu, ideālu - stāstījums ir svaigs un ne vienam vien cilvēkam dzīvē gadās šādi ļengani peldējumi pa dzīvi, kas ārēji šķiet bezmērķīgi. Mērķis un šāda perioda nozīmība uzrādās jau tikai pēc laika, ar gadiem un tikai tad rodas secinājumi.
Ja Manfelde būtu mazliet distancējusies no īstās varones stāsta, viņa noteikti spētu ielikt un atrast virsjēgu, bet... Tur jau ir tas risks ar "īsto stāstu" atstāstīšanu - ir tik milzīga pietāte pret reālo stāstītāju, ka ir ļoti grūti saņemties un mākslinieciski izlocīt stāstījumu tā, lai tas iegūtu citu vērtību. Tā pietāte, kad bail nodarīt pāri, atkāpties no realitātes, paskatīties aiz tā, kas tev ticis atklāts sarunā... Rezultātā varonis iznāk plakans, kāds viņš patiesībā dzīvē, iespējams, nemaz nav.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Oskars Jansons
01000 iemeslu klausīties latviešu mūziku – projekts "Grupu saites"
Pirms neatkarības atjaunošanas daudziem latviešu mūzika bija protesta kustība, tomēr vismaz manu vienaudžu vidū ne katrai ģimenei, kas latviešu mūziku labprāt dzirdētu arī meinstrīmā, mājās bija kolekcija ar interesantiem vietējiem mūzikas ierakstiem, ar kuriem izaugt.

Valda Čakare
2Par nevajadzīgā vajadzību un vēl šo to
Savā ziņā Jonesko ir gaišredzīgs, kad pauž domu, ka pilnīgi pietiktu, ja kritiķis kļūtu par darba deskriptoru, tas ir, par to, kurš seko darbam tā norisē. Citiem vārdiem sakot, kritiķis būtu darba māceklis, nevis skolotājs. Tādējādi Jonesko iezīmē ceļu uz to funkciju, kāda kritiķim atvēlēta šodienas postdramatiskajā teātrī.

Kristīne Briede
3Filma, ko vajadzētu rādīt Krievijā
Sievietes ar latvisku akcentu un miršanas apliecību rokās mēģina krieviski skaidroties ar padomju virsnieku, kurš viņām saka: "Bet jūs taču piekritīsiet, ka arī civilajā dzīvē ir gadījumi, kad jauni cilvēki – jauni puiši un arī meitenes – aiziet bojā?"

Vita Liberte
2Aizsargāt neaizsargātos: dzīvnieku tiesiskā statusa problēma
Vai empātija būtu jāatrunā normatīvajos aktos, attiecinot juridiskas personas statusu uz dzīvniekiem? Galu galā mēs to esam piešķīruši uzņēmumiem un kuģiem. Ir savdabīgi turpināt praktizēt līdzšinējo attieksmi, pamatojoties uz to, ka dzīvnieki nespēj spriest vai komunicēt.

Rūdolfs R. Vītoliņš
1Skanstes dzīļu topogrāfija
Džungļi, atkritumi, pamestas koka vasarnīcas. Tolaik man palika apslēptas ēkas, kurās mājo autoservisi, eļļu maiņas punkti, darbnīcas. Tagad skatam atklājas kaudzēs samesti dzelži un kādā pagalmā noparkots moderns policijas auto. Vieta šķiet kā radīta zagto auto numurzīmju maiņai un pārkrāsošanai. Vai naudas viltošanai.

Vilis
0Stāsts nav par psihedēliju
Es gribēju noķert zibeni un iemest ar to citiem, apžilbināt viņus tāpat, kā biju apžilbis pats. "Norauj dzelkšņus prāta dzīlēm," reiz uzskrīpāju uz dzeloņstieplēm apvītas sienas savā Sarkandaugavas kaktā; tieši tāds man tolaik likās literatūras – un vielu – uzdevums.

Recenzija
07.01.2013
10
Kā izdzīvot dzimtenītē?