Shantel Wemkelwe
pirms 3 mēnešiem
Laba diena katram! Es vēlos izmantot šo mediju, lai pastāstītu jums par godīgu aizdevuma uzņēmumu, kas man palīdzēja saņemt komerciālu aizdevumu ar saprotamiem noteikumiem. viņi piedāvā visu veidu aizdevumus.
Saziņas e-pasts: [email protected]
Whatsapp +447300508785Laba diena katram! Es vēlos izmantot šo mediju, lai pastāstītu jums par godīgu aizdevuma uzņēmumu, kas man palīdzēja saņemt komerciālu aizdevumu ar saprotamiem noteikumiem. viņi piedāvā visu veidu aizdevumus.
Saziņas e-pasts: [email protected]
Whatsapp +447300508785

Gunta Klivere
pirms 3 gadiem
Diskusijā par diskrimināciju kautrīgi pazūd diskusija par kultūras atšķirībām. Jo nupat jau būs nepieklājīgi atzīt, ka tādas pastāv. Man nesen lika aizdomāties kādas vides aktīvistes (laikam kanādietes) posts Instagramā. Viņa iestājas par to, lai tautām, kuras piekopj pirmatnēju dzīvesveidu, būtu atļauts turpināt to piekopt, un lai civilizētā valsts daļa neliktu tam šķēršļus. Bet šis posts bija par to, ka Brazīlijā ir miris no Covid19 kādas cilts virsaitis, kuru viņa ir personīgi pazinusi. Un tad es aizdomājos: ir pretruna starp ideju likt visas tautas un kultūras svētā mierā un ļaut tam attīstīties savā veidā un tempā, un ideju, kas paredz visiem valsts iedzīvotājiem attīstību puslīdz vienā virzienā. Pieņemsim, ka dzīvot džungļos un pārtikt no medībām ir cienījama izvēle. Bet tai nāk līdzi komplektā izglītības un medicīnas sistēmas neesamība, mazāks dzīves ilgums un ļoti ierobežotas dzīves ceļa izvēles iespējas. Kas ir vairāk diskriminējoši- piespiedu kārtā likt šīm ciltīm mainīt dzīvesveidu vai arī nejaukties viņu dzīvē un samierināties ar to, ka viņi ir neaizsargāti pret slimībām un stihijām? Un tagad, atgriežoties pie Floida. Vai izvēle nestrādāt, lietot narkotikas un pastrādāt noziegumus ir cienījama izvēle, melno amerikāņu kultūras neatņemama daļa, vai tomēr sabiedrībai ir tiesības šādu izvēli ierobežot? Un vai tam tiešam ir sakars ar ādas krāsu un n-vārdu? Atbilde nav acīmredzama.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Es domāju, ka jebkurš satori.lv autors drīzāk apēdīs savu cepuri vai kurppes!, nekā uzrakstīs vērtējumu tam, kā vara s partijas Attīstībai /Par Sabiedrības Integrācijas Fonds sadalīja nodokļu maksātāju naudu,
Re baltica pētījumā apgalvots, ka mūsu nodokļu nauda tika ar krieviskiem medijiem, kuri sumina un sludina kremļa idejas un politiku.
Lūk, Rīga - lūk, mūus ģeniālie arhitekti, kuri Rīgu padarīja par pasaules līmeņa skaistuli - tādu Pēkšēnu vēl vismaz pieminēja, tādu Laubi piemin - klusi un kautrīgi - kauns ka pārlatviskojies vācbaltietis, bet piemēram, Rīgā ir ģeniāli skaistas tāda arhitekta kā Hermaņa Hilbiga ēkas. Vai tiešām mums ir nauda kremļa propagandai, bet neatradās ne eirocenta mūsu arhitektūras mantojuma izzināšanai , novērtēšanai?

Padomājiet, kas un kā notiek Rīgā ar arhitektūru, ja pat NA ministrs pret arhitektūras mantojumu izturas, kā pret lētu mauku , ar kuru izdarīsies kā vajag?

Kad es to vēroju un vērtēju - tad man nāk virsū tādas baigi eksistenciālās skumjas. Kuras, protams, mūsu kuļturščiki nespēj ne aprakstīt, ne mierināt - protams, jo lētāk un prastāk, jo dumjāka sabiedrība, jo tie ar savu muļķīgumu krāšņāk var uzziedēt!

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Hermanim Hilbigam šogad ir 160.dzimšanas diena!

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
starp citu - cik rīdzinieku pazīst Paula Mandelštama ēkas Rīgas? Vai ir izpētīta Paula Mandelštama radniecība ar Osipu Mandelštamu?

Stāstiet mums kultūrvēsturi , nevis lamājiet un dauziet mūs par rasistiem un antisemītiem un pie tam, vēl par to lamāšanu mums jums jāmaksā!!

Tāda čekistaina tradīcija! Nost ar to ! Mēs gribam izglītoties, zināt, iepazīt, iemīlēt, mēs gribam cienīt un gribam lai mūs ciena. Mums riebj tie čekistu laiku sludinātāji un manipulētāji ar mums!

TV verotajs
pirms 3 gadiem
Mani izbrīnīja, ka HBO kanāls pateica, ka populārajai filmai "Vējiem līdzi" tagad ir vajadzīgi paskaidrojumi, vai tiešām tur cilvēki ir tik stulbi, ka nespēj paši izlasīt kurā gadā sarakstīta grāmata, kurā gadā uzņemta filma, par kura laika notikumiem ir stāsts?
Es ļoti ceru, ka šeit nevienam nevajag un nevajadzēs paskaidrot Blaumani, to laiku, tās tradīcijas.

Indra Vaļeniece
pirms 3 gadiem
Man gan autoram gribētos atgādināt, ka bez žīdiem Skroderdienās ir plejāde ar pietiekami komiskiem tēliem, kas ir "čista" latvieši, piemēram vecenes, jauniešu trio. Tad jau var paskatīties arī no feministiskās puses un bērnu tiesību aizsardzības viedokļa, un aizliegt šo rasistisko, šovinistisko darbu. Varbūt tomēr lietas būtu jāskata kontekstā, citādi sanāks kā ar Servantesa pieminekli. Nupat sāk izskatīties, ka padomju laiku bezkonflikta dramaturģija atgriezīsies ar lielu troksni, jo ir gluži neiespējami izveidot dramaturģisku darbu, kurā visi tādi balti un pūkaini. Pieredze rāda, ka nesanāks. Un starp citu, Skroderdienas vienu laiku bija ja ne aizliegto, tad nevēlamo lugu sarakstā. Gribam atkārtot?

Vilnis Klinovičs
pirms 3 gadiem
Vēl viens izglītotais idiots, No dārzeņa Floida līdz Joskem. Jābūt stipri ķertam, lai te vilktu paralēles, Cienījamie "inteliģenti", Arti Sveci ieskaitot! Lielākā daļa no Jums ir stulbāki par manu vecmammu, kam bija 4 klašu izglītība

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
O nē - nevajag sevi maldināt - lielākā daļa satori.lv autoru ir ļoti izglītoti un ļoti dzīvesgudri. Pavēro un padomā - vai Latvijā latviešus varas elite būtu varējusi nospiest beztiesiskumā un nabadzībā, ja ne pērkamie !!!viedokļu līderi ?! - visi šie literāti, žurnālisti, teātrinieki un mūziķi? !!!

Lūk, tikko publicēts Matuļa stāsts. Perfekts piemērs, kad es VKKF uzdevu jautājumu, kāpēc finanšu plūsma ir tik necaurspīdīga un vai G.Repše nav pārkāpusi ētikas kodeksu, E.Vērpe man atbildēja, ka VKKF nav naudas, lai finanses visu laiku izgaismotu.
Un apmēram pēc pāris gadiem izrādījās, ka Matulis ar Vērpes dēlu sarakstīja pētījumu VKKF , ka finanšu caurspīdīgums jānodrošina aktīvāk sadarbojoties ar medijiem. Labi, to mēs bez pētījuma zinām. Tas skandāls bija par to, ka par pētījumu abi kundxiņi saņēma zelta lietu - cik tieši - precīzu ziņu nav, jo medijos bija varianti - no 2000 līdz 20 000 eur.
Ja jūs kungs tādu naudu , kā Latvijas kuļturščiki saņemtu - jūs arī dziedātu pēc pasūtījuma un piedodiet, bet jūsu ome arī.
Tā kā nevajag

dzimmijs13
pirms 3 gadiem
Nu ko mīļie, pienācis laiks arī mūsu Blaumanim. Jāatrod savi rasisti.
"Protams, viņi ir Citi, protams, viņi nav latvieši" - atgādināšu ka Blaumanis bija vācbaltietis, līdz ar to latviešiem pārmest noslēgtību bezjēdzīgi. Viss atkarīgs no paša iekļaujamā!

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Fuj, kāpēc tāda attieksme? Kad sāk Blaumani kritizēt, tad uzreiz nav mūsējais - vācbaltietis esot. Principā jau visa mūsu kultūra pirms čekistu mēra bija vācbaltiešu ietekmēta. Mūsu jaunlatvieši taču visi precēja smalkās vācietenes, nevis prastās tautietes latvietes.
Jā , Blaumanis ir latvietis un ļoti iespējams, ka viņa tēvs bija Kokneses barons. Silmačos valdīja sadzīviskais antisemītisms, kuru Blaumanis rāda ar humoru, izlīdzina šo antisemītismu parādot - kādi bijām un esam mēs - latvieši. Vai tad mums šodien trūkst slinku, zaglīgu veceņu, kuras izrunās
ko un kā vajag, ja tik samaksās ?! Jautājums vai tāpēc, ka šodien mēs sadzīvisko antisemītismu nosodam, neatļaujamies, vai tāpēc mums būtu jānoliedz sava literatūras klasika, vai izslēdzot no kultūras mantojuma Skrdsilmačos , sabiedrība Latvijā kļūs labāka, pareizāka, iecietīgāka ? Ja vēl notiktu atklāta, plaša sabiedrības , visas sabiedrības sarunāšanās par šīm tēmām - es saprastu, ka tam ir nozīme, vērtība.

Tagad ir tāda pakalpīgas inteliģences didaktiska pirksta kratīšana un kārtējā latviešu kapāšana .

Kāpēc Arti Sveci Blaumaņa antisemītisms uztrauc vairāk kā , piemēram, sociālās netaisnības padziļināšanās Latvijā ārkārtas situācijas laikā? Kā netaisnīgā , lai neteiktu supernetaisnīgā nodokļu sistēma Latvijā?
Antisemītisma saknes ir nevis kultūrā , bet tieši nekultūrā , kura sākas nabadzībā. Jo nabadzīgāks, jo neizglītotāks un attiecīgi naidīgāks.

Svece to nesaprot? ....jā - čekisti rullē....

dzimmijs13
pirms 3 gadiem
Pa, pa, pa - vai tad teicu ka tāpēc ka Blaumanim bija baltvāciešu saknes, viņš ir sliktais, nepareizais, un ne mūsējais?
Tieši pretēji, kā piemēru ka iekļaujam arī citus savā sabiedrībā! Un, ka viss atkarīgs no iekļaujamā - ja iekļaujamie paši uzsver savu citādību - nu ta gan neko.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Jā - tādi esam , par latviešiem antisemītiem, kā saka - uz sitienu esam gatavi spriest un nebeigt spriest, bet par latviešiem, kuri ir vienīgā nācija pasaulē, kura turpina godāt un cienīt mūsu okupantus, rīkļugriezējus, šāvējus un izvarotājus - par to turpinam klusēt - Pareizi sveces kungs, tpu tpu tpu - ka tik kāds kaut ko politnekorektu
nepadomā par jums -
Šogad bija pirmais gads pēdējo 30 gadu laikā , kad 9.maiju pie okupantu uzvaras pieminekļa ļāva svinēt, bet 4.maiju pie Brīvības pieminekļa svinēt neļāva. Latvijas Valsts ! Nē - nu varbūt jau , ka kremlis to lēmumu pieņēma
- es jau arī nevaru visu zināt. Pat kaut kādu nabaga Māri , kurš kliedza par brīvību poliči sasēja un aizveda - laikam ar visu karogu

Tā kā jā - satoristu uzvaras gājiens iet rībēdams un dārdēdams.

Ilze Pētersone
pirms 3 gadiem
Cik labi, ka man ir vecmāmiņas atmiņas par ceļojošajiem tirgotājiem žīdiņiem, kas gāja no mājas uz māju ar "lakatine" un "adatine". Kādi tik jautri atgadījumi arī viņu sētā
notikuši. Ar Blaumani viss ir kārtībā, drīzāk jājautā, kāpēc Latvijā žīds vairs nav žīds (atšķirībā no Lietuvas, kur ir židas), bet gan ebrejs – tāda ieilgusi padomju okupācijas laika politikas atrauga.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Pēc 2.pasaules kara Latvijā iebraukušie PSRS ebreji uzskata, ka vārdam žīds ir nievājoša nozīme. Kaut gan - tas pats Franks Gordons, Valentīna Freimane un citi žīdi, mēdz , vai mēdza apgalvot, ka ne gluži tā tas ir. Bet ja mums pirmskara žīdu kopienas liela daļa ir gājusi bojā holokaustā, bet pēckara ebreju kopiena vēlas, lai viņus dēvē par ebrejiem, tad ir jāciena kopienas griba un tā viņi jāsauc.


Tiesa gan - šie jautājumi ir ļoti mulsinoši.
Publiskajā vidē tiek lietots vārds romi, vārda čigāns vietā. Bet es nesen lasīju Mājas Viesī interviju ar čigānu Ēriku Kleinu un intervijā uzsvērts, to uzsver pat Kleins, ka nekas slikts tur nav - vārdā čigāns. Un tad ir tā, ka īsti nezini - cik smalki iztiasīties, kad lietot žīds, kad čigāns, kad eberejs, kad romi.

WhenWeAll FallAsleep
pirms 3 gadiem
Tāpat kā Uzvaras piemineklim, Abramam vienkārši jāļauj būt. 
Bet tā saucamā nopitenā diskusija būtu ļoti sutulba kļūda. 
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!