Aktualitātes
26.10.2021

Juris Zvirgzdiņš nominēts Itālijas prestižākajai literārajai prēmijai

Komentē
0

Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš nominēts Itālijas prestižākajai literārajai prēmijai "Premio Strega" par grāmatu bērniem "Mufa. Stāsts par Āfrikas balto degunradzēnu", ko tulkojusi Margerita Karbonaro (Margherita Carbonaro).

Grāmatas nosaukums itāļu valodā ir "Rinoceronte alla riscossa" un to izdevusi  bērnu grāmatu izdevniecība "Sinnos". Pirmizdevums latviešu valodā publicēts izdevniecībā "Liels un mazs" 2011.gadā ar Reiņa Pētersona ilustrācijām.

"Premio Strega" ir Itālijas prestižākā literārā prēmija, ko piešķir kopš 1947. gada. Prēmiju iedibināja rakstniece Marija Bellonči (Maria Bellonci) un Gvido Alberti (Guido Alberti), kas bija liķiera "Strega" uzņēmuma īpašnieks. Uzņēmuma nosaukums saistāms ar Benevento burvestību (raganu) stāstiem.  

Šobrīd tiek pasniegtas arī Eiropas "Premio Strega", Jauniešu "Premio Strega"  un Bērnu "Premio Strega". Bērnu prēmiju pasniedz jau 6. reizi (kopš 2016. gada) un to piešķir Itālijā publicētām grāmatām, arī tulkojumiem.  Laureātu izraudzīšanā iesaistīti ap tūkstoš bērnu no 6 līdz 15 gadu vecumam no 100 skolām un bibliotēku lasītāju grupām. Ir izsludināti finālisti 3 vecuma grupās: 6+, 8+, 11+. Jura Zvirgzdiņa grāmata ir nominēta finālam kategorijā 8+, kur tā sacenšas ar oriģinālliteratūras darbu, ko sarakstījis itāļu rakstnieks Alesandro Barbaglia "Scacco matto tra le stelle" (Mondadori) un latviešu lasītājam pazīstamā dāņu autora Bjārnes Roitera grāmatu (Bjarne Reuter, Elise e il cane di seconda mano (Iperborea), tradotto da Eva Valvo).

Arī itāļu izdevumam ir saglabātas mākslinieka Reiņa Pētersona ilustrācijas, bet mainīts vāka noformējums. Uzvarētājs tiks nosaukts šīgada Romas grāmatu gadatirgus laikā no 4. līdz 8.decembrim. Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš kopā ar tulkotāju Margeritu Karbonaro ir ielūgti piedalīties balvas pasniegšanas ceremonijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!