Aktualitātes
30.04.2014

Jūnijā Rīgā notiks laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot 2014"

Komentē
0

No 12. līdz 18. jūnijam Rīgā notiks ikgadējais Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot", ko organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un kas šobrīd ir vērienīgākais laikmetīgās dejas pasākums Latvijā.

2014. gadā "Laiks dejot" akcents tiks likts uz Japānas laikmetīgās dejas un mākslas izpausmēm, īpaši – buto, kas kā laikmetīgās dejas forma radusies Japānā 20. gs. 50. gados.

Tomēr tā nebūs vienīgā tēma, jo festivālā piedalīsies arī dejas mākslinieki no ASV, Portugāles, Rumānijas un, protams, Latvijas. Nemainīga tradīcija būs "Laiks dejot" izglītojošā programma, kas piedāvās festivāla ārzemju viesu un Latvijas profesionāļu meistarklases un seminārus nedēļas garumā.

Šogad festivāla programmā ar izrādēm piedalīsies Ko Murobuši (Japāna), Hiroaki Umeda (Japāna), Yukio Suzuki Company (Japāna), Olga Žitluhina (Latvija), Dmitrijs Gaitjukēvičs (Latvija), Kristīne Vismane (Latvija), Sintija Siliņa (Latvija), Simona Orinska (Latvija), Elena Jacinta (Latvija), Lilija Lipora (Latvija), kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studenti un citi mākslinieki.

Savukārt vizuālais mākslinieks Soši Matsunobe (Japāna) festivāla viesiem piedāvās laikmetīgās mākslas instalāciju laikmetīgās kultūras un mākslas centrā "Noass". Japāņu mākslinieks Rīgā ieradīsies jau 3. maijā un līdz pat festivālam dzīvos rezidencē, lai iepazītu Rīgu un smeltos impulsu jaunradei.

"Laiks dejot" aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadiem ritot, tas izaudzis līdz festivāla formātam un kopš 2006. gada ir ieguvis starptautisku statusu. Ik gadu jūnijā "Laiks dejot" piedāvā mākslinieciski augstvērtīgas dejas izrādes, performances, meistarklases, diskusijas, seminārus ar ārvalstu un Latvijas dejas mākslinieku piedalīšanos.

Pateicoties "Laiks dejot" regularitātei un kvalitātei, Rīgas vārds un festivāls kā notikums ir saistošs laikmetīgās dejas profesionāļiem un interesentiem arī ārpus Latvijas robežām. Par to liecina festivāla dalībnieku pārstāvēto valstu skaits iepriekšējo gadu festivālos – ASV, Austrija, Bulgārija, Itālija, Izraēla, Īrija, Kipra, Krievija, Lielbritānija, Moldova, Norvēģija, Rumānija, Skotija, Somija, Spānija, Šveice, Ungārija, Urugvaja.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!